Sobota, 1 listopada 2014

Para Prezydencka odwiedziła groby na Powązkach

W sobotę prezydent z małżonką odwiedził grób rodzinny na Starych Powązkach. Przy okazji 40. kwesty na rzecz odnowienia zabytków tego cmentarza prezydent Bronisław Komorowski dziękował zbierającym datki i tym, którzy je dają, bo – jak mówił – biorą udział w pięknej akcji. Zachęcał do ofiarności.

W tym roku na cmentarzu kwestuje 250 przedstawicieli świata kultury, życia społecznego i politycznego. Prezydent objął patronatem jubileusz 40-lecia Społecznego Komitetu Opieki nad Starymi Powązkami im. Jerzego Waldorffa, który organizuje kwestę.

-To już 40. raz są zbierane pieniądze na odremontowanie wielu ważnych grobów - ważnych dla konkretnych rodzin, ale także dla tej największej rodziny, jaką jest naród – powiedział prezydent w rozmowie z dziennikarzami.

- Dziękuję wszystkim, którzy chcą zbierać pieniądze, ale szczególnie serdecznie dziękuję tym, którzy chcą wrzucić choć parę złotych, aby przyłożyć rękę w ten sposób do naprawy pięknego, mądrego dzieła, które jest cząstką naszej pamięci, nie tylko indywidualnej, ale i pamięci zbiorowej – dodał Bronisław Komorowski.

Jak mówił, z wdzięcznością wspomina Jerzego Waldorffa - pomysłodawcę kwesty i wszystkich, którzy zainicjowali trwającą od 40 lat akcję ratowania Starych Powązek.

- Serdecznie wszystkich zachęcam do ofiarności, do uczestniczenia w pięknej akcji – dodał.

Dzięki działalności Społecznego Komitetu Opieki nad Starymi Powązkami w ciągu 40 lat udało się poddać renowacji ponad 1,3 tys. zabytkowych kaplic, grobowców i rzeźb.  (PAP, inf. własna)

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.