Wtorek, 24 lutego 2015

Pomnik ofiar katastrofy 60 m od Krakowskiego Przedmieścia

Władze Warszawy przedstawiły lokalizację, gdzie mógłby stanąć pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej – poinformował Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP Sławomir Rybicki. To róg ul. Trębackiej i Focha, 60 m od Krakowskiego Przedmieścia w Warszawie. Lokalizacja została ona zaakceptowana przez przedstawicieli rodzin. Prezydent Warszawy zaproponuje tę lokalizację Radzie Miasta.


Zobacz także: Inicjatywa rodzin ws. pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej Prezydent RP Bronisław Komorowski spotkał się we wtorek z przedstawicielami rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej – sygnatariuszami apelu w sprawie budowy pomnika ofiar tej katastrofy.
 

- Efektem spotkania jest wspólne uzgodnienie biorących w nim udział rodzin o prośbie do pana prezydenta, aby prezydent dalej podjął inicjatywę, która skierowana byłaby do władz Warszawy, aby w procesie zgodnym z prawem miejscowym władze Warszawy podjęły uchwały o lokalizacji w centrum stolicy pomnika, który by upamiętniał wszystkie ofiary - powiedział minister Rybicki na briefingu po spotkaniu.

 

Dziękował w imieniu Bronisława Komorowskiego władzom Warszawy, że zechciały podjąć trud i przedstawiły lokalizację sygnatariuszom listu do prezydenta.
 

Minister Rybicki wskazywał, że zaproszenie na wtorkowe spotkanie skierowane było do sygnatariuszy listu do Bronisława Komorowskiego. - Rodziny będące dzisiaj na spotkaniu u pana prezydenta przekształciły się w komitet wsparcia idei budowy pomnika i do tej inicjatywy będą zaproszone wszystkie rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej – poinformował.


Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, która również wzięła udział w spotkaniu powiedziała, że została wybrana lokalizacja – róg ul. Trębackiej i Focha. - Zaproponuje tę lokalizację Radzie Warszawy – zapowiedziała. Jak dodała, lokalizacja została zaakceptowana przez te rodziny, które były sygnatariuszami listu do Prezydenta RP.
 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.