Sobota, 2 maja 2015

Wystawa "Biało-czerwona na bezdrożach" i otwarty Pałac

Prezydent RP otworzył przy Krakowskim Przedmieściu wystawę fotografii "Biało-czerwona na bezdrożach". Można ją oglądać do 3 czerwca. Pałac Prezydencki został otwarty dla zwiedzających. Bronisław Komorowski spotkał się też z warszawiakami.

 

Plenerowa wystawa fotografii "Biało-czerwona na bezdrożach" to czwarta edycja wystawy organizowanej w ramach akcji Biało-czerwona.org. Honorowy Patronat nad akcją objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.
 

Zobacz także: "Biało-czerwona symbolem naszej wolności" "Awanse dla służb istotne dla bezpieczeństwa kraju" "O sile obrony państwa decydują także rezerwiści" Tegoroczna ekspozycja podąża śladem wielkich podróżników, badaczy, odkrywców i dziennikarzy. Bohaterowie to Wielcy Polacy, którzy nie tylko przecierali nowe szlaki, lecz z pasją dzielili się opowieściami z dalekich miejsc. Opowiada historie takich bohaterów jak: Tony Halik i Elżbieta Dzikowska, Ryszard Badowski, Piotr Chmieliński, Ryszard Czajkowski, Witold Gliński, Paweł Edmund Strzelecki, Ernest Malinowski i wielu innych.

  

Przed Pałacem Prezydenckim można też oglądać odrestaurowany Cadillac 355D, sprowadzony do Polski w 1935 roku dla Marszałka Józefa Piłsudskiego.

 

W godz. 14.00-18.00 Pałac został otwarty dla zwiedzających. Można było zobaczyć miejsca, w których Prezydent RP pracuje i przyjmuje gości m.in. Salę Kolumnową, Salę Obrazową, Salę Białą. W Sali Chorągwianej było można zobaczyć także reprint Konstytucji 3 Maja, a miłośnicy sztuki mogli obejrzeć Galerię Malarstwa Polskiego z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie nawiązującą do historii naszego kraju od Tadeusza Kościuszki aż do czasów Solidarności.

 

 

Po południu para prezydencka spotkała się z mieszkańcami Warszawy. Bronisław i Anna Komorowscy spacerowali po skwerze I Dywizji Pancernej na Podzamczu. W znajdującym się nieopodal Parku Fontann przywitała ich prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz. Prezydent z żoną zatrzymali się przy ławeczce-pomniku twórcy warszawskich wodociągów Williama H. Lindleya. Para prezydencka rozdawała spacerującym kotyliony i porcje tortu, na którym widniał napis: "Majówka z Polską 2015".

 

- Każde spotkanie, rodzinne, przyjacielskie, grill i inne przyjemności, mogą być okazją do radosnego manifestowania wspólnoty narodowej skupionej pod flagą biało-czerwoną"- powiedział prezydent.
(info. własna, PAP)

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.