Poniedziałek, 4 maja 2015

Prezydent powołał nowego ministra sprawiedliwości

Prezydent RP Bronisław Komorowski, na wniosek Prezesa Rady Ministrów, powołał Borysa Budkę w skład Rady Ministrów, na urząd Ministra Sprawiedliwości. Podczas uroczystości, która odbyła się w poniedziałek po południu w Pałacu Prezydenckim nowy minister złożył przysięgę.

 

- Zawsze jest czas na dobrą pracę. Jestem pewien, że i tym razem zmiana na stanowisku ministra sprawiedliwości nie będzie oznaczała zatrzymania prac, tylko ich intensyfikację - powiedział Bronisław Komorowski.

 

Życzył ministrowi, premier i całemu rządowi, aby nowy minister sprawiedliwości osiągnął realne sukcesy na drodze dokończenia prac, które tego wymagają.  Zwrócił uwagę, że chciałby, aby udało się przeprowadzić w parlamencie ustawę o bezpłatnej pomocy prawnej i edukacji prawnej. Ocenił, że to kwestia niesłychanie istotna.  -  Życzę tutaj konsekwencji i dążenia do finału, jeśli chodzi o tę ustawę i deklaruję swoje wsparcie - zapewnił.

 

W uroczystości uczestniczyli Szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski wraz z ministrami w KPRP oraz doradcami prezydenta, Szef BBN Stanisław Koziej, a także premier Ewa Kopacz z ministrami.

Zgodnie z Konstytucją, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, na wniosek Prezesa Rady Ministrów, dokonuje zmian w składzie Rady Ministrów.
 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.