Piątek, 15 maja 2015

Ustawa krajobrazowa – podpisana

Prezydent RP Bronisław Komorowski podpisał ustawę o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem narzędzi ochrony krajobrazu. - Od nas zależy, czy zostawimy naszym dzieciom ładniejszą Polskę, ładniejsze gminy i miasta, czy uporządkujemy trudną, żywiołowo rozwijające się zjawisko powstających wszędzie reklam – zaznaczył.


Ustawa była prezydencką inicjatywą. Uroczystość podpisania odbyła się w piątek przed południem na terenie Warszawskiej Stacji Filtrów.

 

- Cieszę się, że mogłem podpisać ustawę w tak pięknym miejscu, z pięknymi widokami. To miejsce świadczy o tym, że może być ładnie i powinno być ładnie. Powinniśmy dbać o walory estetyczne i o ład przestrzenny – przekonywał Bronisław Komorowski.


Wskazywał, że – jak wynika z badań – ogromna część Polaków wykazuje zainteresowanie i wrażliwość na to, czy mieszka, żyje w przestrzeni ładnej czy brzydkiej.


Prezydent powiedział, że ustawa ma na celu pomóc samorządom w uporządkowaniu wielu kwestii trudnych, także w zakresie reklam. Zwrócił uwagę, że Warszawa ma dużo więcej reklam niż np. Paryż. – To samo w sobie powinno stanowić ostrzeżenie i zachętę, aby to zjawisko nie tyle likwidować, ale uporządkować – podkreślił.


Bronisław Komorowski zapowiedział, że chciałby, aby kolejne lata prezydentury oznaczały położenie jeszcze mocniejszego akcentu na kwestie ładu przestrzennego, estetyki.


Zobacz także: Projekt ustawy o wzmocnieniu narzędzi ochrony krajobrazu W uroczystości wzięli udział Zastępca Szefa KPRP Sławomir Rybicki, ministrowie, a także prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.