Wtorek, 8 stycznia 2013

List Pary Prezydenckiej do wolontariuszy WOŚP

Wolontariusze

Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 
 
 

Już dwudziesty pierwszy raz Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zmienia polskie ulice w niezliczone miejsca spotkań tych, którzy chcą pomagać innym. To Wy, Wolontariusze, uczestnicy zbiórek, aukcji, licytacji pokazujecie z bliska, że muzyka jest wspaniałą szkołą wrażliwości. Wasza radość, energia, entuzjazm budzą w ludziach chęć wspólnego działania.

 

Wasze oddanie – uczy innych dawać. Wasza skromność i Wasze zaangażowanie uświadamiają, że każdego stać na dobry uczynek, na gest wsparcia. Tego dnia nie oszczędzacie siebie. Pomagacie innym pomagać, robicie pierwszy krok, nawiązujecie tak potrzebne nam wszystkim więzi.

 

Udowadniacie, jak wielka jest moc uśmiechu, jak ważny kontakt człowieka z człowiekiem, chwila rozmowy, proste słowa, które współtworzą brzmienie tej niezwykłej, radosnej Orkiestry. Pokazujecie w kolejnych Finałach, że aby bawić się dobrze, trzeba bawić się razem, pamiętając  o innych – o słabszych, o cierpiących. Pokazujecie, że współczucie, serce, można okazywać na tak wiele sposobów!

 

Wystarczy jedno małe światełko o 20.00, wystarczy symboliczna złotówka, na znak wspólnej troski i gotowości do konkretnej pomocy. Wielka jest ta Orkiestra, bo nie tylko gra, ale też słucha – każdego roku – komu ta pomoc jest najbardziej potrzebna.

 

Dziękujemy wszystkim ochotnikom. Dziękujemy tym z Państwa, którzy poświęcają czas, by uczyć najmłodszych działania dla innych. Najbardziej nas cieszy, że ta akcja odbywa się w całej Polsce, uświadamiając, ile dobrego można zrobić razem i jak wielką przynosi to radość.

 

Dziękujemy za każde serce, które tego dnia, z Waszą pomocą, staje się widoczne.

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.