Wtorek, 12 czerwca 2012

FDP pt. „Elektroniczne usługi administracji publicznej”

„Elektroniczne usługi administracji publicznej” - to tytuł konferencji z cyklu „Siećpospolita”, która odbędzie się w środę w Pałacu Prezydenckim w ramach Forum Debaty Publicznej. Spotkanie zapowiada Doradca Prezydenta RP Krzysztof Król. 

 

Do aktywnego udziału w Forum zaproszeni zostali m.in. Minister Administracji i Cyfryzacji Michał Boni, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Roman Dmowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Dariusz Bogdan, Dyrektor Departamentu Dziennika Ustaw i Monitora Polskiego w Rządowym Centrum Legislacyjnym Jarosław Deminet oraz Członek Zarządu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Dariusz Śpiewak.

 

W Pałacu gościć będzie szerokie grono przedstawicieli administracji państwowej, parlamentarzystów, środowiska biznesu, nauki oraz organizacji pozarządowych działających na rzecz rozwoju elektronicznych usług administracji publicznej.

 

Dyskusja organizowana jest w ramach Forum Debaty Publicznej w obszarach tematycznych: Solidarne Społeczeństwo – Kapitał Społeczny oraz Sprawne i służebne państwo. 

 

Debata będzie transmitowana na stronie www.prezydent.pl i na oficjalnych profilach Prezydenta RP na portalach społecznościowych.

 

- Kancelaria Prezydenta zleciła badania na temat tego, jakich usług elektronicznych potrzebują obywatele, okazało się, że aż 75% obywateli oczekuje usług elektronicznych administracji publicznej - mówi Krzysztof Król. Wśród oczekiwanych usług wymienia m.in. możliwość umówienia się droga elektroniczną z urzędnikiem, pobranie potrzebnych formularzy oraz możliwość wysyłania dokumentów pocztą elektroniczną do urzędów.

 

Doradca prezydenta podkreśla, że środowa dyskusja będzie dotyczyła m.in. kwestii zwiększenia zakresu dostępnych usług elektronicznych administracji publicznej, ustalenia ich hierarchii.

 

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.