Piątek, 6 maja 2011

W poniedziałek posiedzenie FDP „Społeczeństwo obywatelskie – kapitał społeczny”

W poniedziałek 9 maja w godz. 14:00 – 17:00 w Pałacu Prezydenckim odbędzie się posiedzenie Forum Debaty Publicznej „Społeczeństwo obywatelskie – kapitał społeczny” z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

 

Obrady Forum będą transmitowane na stronie www.prezydent.pl. Obserwatorów debaty zachęcamy do zadawania pytań i przesyłania komentarzy, które zostaną odczytane w trakcie drugiej części spotkania. Pytania i opinie można przesyłać w trakcie trwania debaty w godz. 14.00 – 15.30 na adres:

 

lub poprzez specjalny formularz, który będzie dostępny na stronie www.prezydent.pl.

 

Celem spotkania jest dyskusja nt. problemów i możliwych rozwiązań w zakresie sytuacji finansowej organizacji pozarządowych oraz nieformalnych działań obywatelskich. Debata obejmie zagadnienia finansowania działań stałych organizacji społecznych (np. prowadzenie stałych placówek, czy cyklicznych wydarzeń), braku finansowej stabilności organizacji pozarządowych (działania od wniosku do wniosku); poziomu indywidualnej filantropii Polaków oraz zbiurokratyzowanego dostępu do środków publicznych (w tym środków europejskich).

Do udziału w obradach FDP zaproszeni zostali przedstawiciele parlamentu, rządu, świata nauki oraz organizacji pozarządowych.
 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.