Piątek, 23 lipca 2010

Uroczystość poświęcenia i przeniesienia krzyża

Podczas dzisiejszego spotkania przedstawicieli Kancelarii Prezydenta RP, Kurii Metropolitalnej Warszawskiej, Związku Harcerstwa Polskiego, Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej oraz Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny uzgodniono, że uroczyste poświęcenie i przeniesienie krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego do Kościoła Akademickiego św. Anny nastąpi 3 sierpnia 2010 r. o godz. 13:00.


Pragniemy zaprosić wszystkich do wspólnej modlitwy i udziału w procesji, która przejdzie spod Pałacu Prezydenckiego do Kościoła Akademickiego św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Uroczystość zakończy Msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej oraz w intencji Ojczyzny.
5 sierpnia o godz. 5:30, po Mszy św. w Kościele Akademickim św. Anny, rozpoczynającej XXX Jubileuszową Warszawską Akademicką Pielgrzymkę Metropolitalną pod hasłem „Przez krzyż”, pielgrzymi poniosą krzyż na Jasną Górę, odwiedzając po drodze sanktuaria maryjne. W WAPM oprócz studentów wezmą udział m.in. harcerze i żołnierze z Polski i z zagranicy. Po zakończeniu pielgrzymki Mszą św. na wałach Jasnej Góry, krzyż powróci do Kaplicy Loretańskiej w Kościele Akademickim św. Anny w Warszawie, gdzie będzie dostępny dla wszystkich wiernych. Zobacz także: Wspólny komunikat w sprawie krzyża przed Pałacem


Wierzymy, że nowe miejsce dla krzyża, wypracowane w drodze porozumienia i dialogu, umożliwi wszystkim wspominanie w należytej powadze i skupieniu tych, którzy zginęli w smoleńskiej katastrofie.

 

Kancelaria Prezydenta RP


Kuria Metropolitalna Warszawska


Duszpasterstwo Akademickie


Związek Harcerstwa Polskiego


Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej
 

 


 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.