Środa, 8 grudnia 2010

"Kancelaria Prezydenta RP faworyzuje TVN?" Odpowiedź Wirtualnych Mediów na wczorajszą publikację na portalu Gazeta.pl

W nawiązaniu do wczorajszego komunikatu Kancelarii Prezydenta RP w sprawie rzekomego faworyzowania jednej ze stacji telewizyjnych, zamieszczamy fragment tekstu opublikowanego na portalu Wirtualne Media pt. "Kancelaria Prezydenta RP faworyzuje TVN?":

 

Polsat i TVP dementują w rozmowie z Wirtualnemedia.pl doniesienia medialne, jakoby TVN miał być faworyzowany przez Kancelarię Prezydenta RP podczas relacjonowania uroczystego obiadu z udziałem prezydentów Komorowskiego i Miedwiediewa.


Dyskusja medialna w tej sprawie rozpoczęła się po artykule opublikowanym w serwisie Gazeta.pl. Zasugerowano w nim, że TVN był jedyną stacją telewizyjną, relacjonującą uroczysty obiad, kończący wizytę prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa w Polsce. Zdaniem serwisu, był to prawdopodobnie dowód na to, że Kancelaria Prezydenta RP faworyzuje TVN.


Przedstawiciele Kancelarii Komorowskiego zareagowali prawie natychmiast. W oficjalnym komunikacie przesłanym do mediów napisano, że „wśród 5 redakcji, które strona polska akredytowała na uroczystość i które były obecne na photo opp, znajdowali się przedstawiciele: TVP, TVN, Polsat, PAP oraz AFP”. Dano tym samym do zrozumienia, że żadna ze stacji telewizyjnych nie była faworyzowana.


Karol Smoląg, rzecznik prasowy TVN, przyznał w rozmowie z nami, że – w przeciwieństwie do pozostałych stacji telewizyjnych – TVN jako jedyny wyposażony był w bezprzewodową kamerę, która umożliwiła sprawne przygotowanie relacji z uroczystego obiadu. Jednoznacznie zdementował jednak podejrzenia o faworyzowaniu TVN-u.


Całą sprawą zaskoczeni są także przedstawiciele Polsatu i TVP. Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Polsatu, zapewnił nas, że wszystkie ekipy telewizyjne miały możliwość swobodnego przygotowywania relacji z uroczystości.


Z kolei Andrzej Siwek z Biura Prasowego TVP powiedział nam, że nikt nie stwarzał ekipie TVP żadnych utrudnień w pracy podczas obsługi wizyty prezydenta Miedwiediewa w Polsce.


- Przeciwnie, pragnę podkreślić, że współpraca TVP z Kancelarią Prezydenta podczas przygotowań i samej wizyty prezydenta Rosji w Polsce układała się wzorcowo. Można w przenośni powiedzieć, że dla dziennikarzy i ekip telewizji publicznej wszystkie drzwi były otwarte, oczywiście biorąc pod uwagę względy bezpieczeństwa. Koledzy z APAI mówili mi, że są pod dużym wrażeniem otwartości, z jaką służby prezydenckie podeszły do współpracy z TVP podczas całego pobytu prezydenta Miedwiediewa w Polsce - powiedział nam Siwek [...].


http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/kancelaria-prezydenta-rp-faworyzuje-tvn

 

http://www.prezydent.pl/aktualnosci/dzialalnosc-kancelarii/art,787,komunikat-kancelarii-prezydenta-rp.html
 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.