Środa, 15 grudnia 2010

Maciej Piróg nowym Doradcą Prezydenta RP

Maciej Piróg – 55 lat, menedżer, samorządowiec, polityk zdrowotny.


Lekarz pediatra, specjalista zdrowia publicznego, od 10 lat dyrektor Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Międzylesiu. W latach dziewięćdziesiątych był lekarzem wojewódzkim w Opolu, a następnie wicewojewodą opolskim. Sprawował urząd Sekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia w rządzie Premiera Jerzego Buzka.


Dr Maciej Piróg ma drugi stopień specjalizacji w dziedzinie „Zdrowie Publiczne”, drugi stopień specjalizacji z organizacji ochrony zdrowia i doktorat w zakresie medycyny. Ukończył Podyplomowe Studium Ekonomiki Zdrowia na Uniwersytecie Warszawskim. Współtworzył międzynarodowe projekty dotyczące zarządzania i organizacji w Ochronie Zdrowia. Był konsultantem Banku Światowego programów ochrony zdrowia w Polsce. Brał udział w licznych projektach i programach dotyczących systemu opieki zdrowotnej, m.in. w projekcie Hope pt. „Menedżerowie dla reformy systemu opieki zdrowotnej w Polsce”, programie Phare pt. „Zmiany w zarządzaniu i organizacji zdrowia”, a także angażował się w projekty dotyczące restrukturyzacji systemu opieki zdrowotnej w województwie opolskim. Ponadto jest współautorem projektu Samorządowej Opieki Zdrowotnej w Polsce.


Wieloletnia praca i znaczący wkład w rozwój opieki zdrowotnej w Polsce sprawiły, że Maciej Piróg co roku zajmuje wysokie pozycje w rankingu „Listy Stu”, tygodnika „Rynek Zdrowia”, czyli najbardziej wpływowych osób w polskiej służbie zdrowia.


Żonaty, ma dwie córki. Żona i córki są lekarzami stomatologii.


Jego hobby to polityka zdrowotna, teatr, film, muzyka i sport.

 

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.