Czwartek, 3 marca 2011

Oświadczenie Kancelarii Prezydenta RP w sprawie publikacji "Naszego Dziennika"

W związku z artykułem p. Zenona Baranowskiego pt. „Komorowski przetrzymuje akta”, który ukazał się w dniu 3 marca br. w gazecie „Nasz Dziennik” Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oświadcza:

  • Wstępny termin przekazania kopii cyfrowych i oryginałów 50 tomów kserokopii akt katyńskich do Instytutu Pamięci Narodowej został uzgodniony przez przedstawicieli Kancelarii Prezydenta RP oraz IPN podczas spotkania roboczego, które odbyło się 21 lutego br.
  • Podczas spotkania uzgodniono, że przekazanie akt nastąpi w pierwszych dniach marca br., po przygotowaniu przez obie strony niezbędnej dokumentacji i protokołów zdawczo-odbiorczych.
  • Termin przekazania kopii cyfrowych i oryginałów 50 tomów kserokopii akt katyńskich do IPN został ostatecznie wyznaczony na piątek 4 marca 2011 roku, tj. w przededniu 71. rocznicy (5 marca 1940 roku) podjęcia przez władze sowieckie decyzji o rozstrzelaniu polskich oficerów i jeńców wziętych do niewoli po wybuchu II wojny światowej.
  • Przekazanie kopii cyfrowych i oryginałów 50 tomów kserokopii akt katyńskich do IPN odbędzie się w Pałacu Prezydenckim w piątek 4 marca 2011 roku o godzinie 14.00.
     
Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.