Czwartek, 31 marca 2011

„Dzień przedsiębiorczości” w Kancelarii Prezydenta RP

W czwartek Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przyjęła na praktykę czwórkę licealistów – uczestników VIII edycji ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Dzień przedsiębiorczości”.


Organizatorem akcji jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości, a sam „Dzień przedsiębiorczości” objęty jest honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

 
W trakcie praktyk uczniowie z Giżycka, Kielc, Radomia i Kluczborka mieli okazję zapoznać się z działalnością Biura Prawa i Ustroju, zwiedzili Pałac Prezydencki oraz wzięli udział w Gali Wolontariatu. Ważnym punktem dnia było spotkanie z minister Ireną Wóycicką – Przewodniczącą w Komitecie honorowym „Dnia przedsiębiorczości”.


"Dzień przedsiębiorczości" to program skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, organizowany za pośrednictwem Internetu, którego celem jest sprzyjanie w podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.


Poprzez udział w programie uczniowie mają możliwość:

  • odbycia kilkugodzinnych praktyk w wybranym miejscu pracy,
  • zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,
  • pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,
  • doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,
  • zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

 

Podsumowaniem „Dnia przedsiębiorczości” jest Gala Przedsiębiorczości. W trakcie Gali wręczane są statuetki i nagrody dla najaktywniejszych szkół i firm biorących udział w „Dniu przedsiębiorczości”.


Od wielu lat Gala jest organizowana w Pałacu Prezydenckim. Na przestrzeni lat uroczystość zaszczycili swoim udziałem Prezydent Aleksander Kwaśniewski, Prezydent Lech Kaczyński oraz Prezydent Bronisław Komorowski.
 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.