Niedziela, 25 września 2011

Wizyta Szefa KPRP na zachodnim wybrzeżu USA

W dniach 23-25 września 2011 roku Szef Kancelarii Prezydenta RP Jacek Michałowski złożył wizytę na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

Minister Jacek Michałowski odwiedził Phoenix, gdzie spotkał się z Polakami mieszkającymi w Arizonie. Podczas spotkania Minister w imieniu Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego udekorował Zygmunta Błażejewicza ps. „Zygmunt”, jednego z Żołnierzy Wyklętych, dowódcy polowego z oddziału 5. Wileńskiej Brygady AK mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki” Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Następnie Minister przekazał panu Błażejewiczowi list od Prezydenta RP oraz nominację na stopień podpułkownika.

Szef Kancelarii złożył także odznaczonemu najlepsze życzenia z okazji niedawno obchodzonych dziewięćdziesiątych trzecich urodzin i przekazał poświęconą mu publikację IPN pt. Wilcze tropy. Zeszyt 1. „Zygmunt” z serii o Żołnierzach Wyklętych. Podczas uroczystości Pani Konsul Generalna w Los Angeles Joanna Kozińska-Frybes poinformowała zebranych gości o przyznaniu renty specjalnej jubilatowi przez Prezesa Rady Ministrów.

Po wizycie w Phoenix, Minister Michałowski udał się do Kalifornii, gdzie złożył wizytę w Ronald Reagan’s Library, a następnie spotkał się z Polakami mieszkającymi w Los Angeles i w imieniu Prezydenta RP wręczył przedstawicielom odznaczenia państwowe za wybitne zasługi w działalności polonijnej, rozwijanie polsko-amerykańskiej współpracy oraz za upowszechnianie wiedzy o Polsce i popularyzowanie polskiej kultury. Na zakończenie wizyty na zachodnim wybrzeżu Szef Kancelarii Prezydenta RP spotkał się z przedstawicielami American Jewish Committee w Los Angeles.
 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.