Sobota, 27 kwietnia 2013

Szef KPRP na uroczystościach z okazji 150. rocznicy Powstania Styczniowego

Szef Kancelarii Prezydenta RP w sobotę 27 kwietnia 2013 roku wziął udział w uroczystościach z okazji 150. Rocznicy Wybuchu Powstania Styczniowego organizowanych przez Powiat Ostrowski i Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Warszawie. Spotkanie było również elementem Regionalnych Obchodów Święta Lasu.


W ramach obchodów rocznicy miały miejsce rekonstrukcja na motywach wydarzeń „Potyczki pod Feliksowem” oraz apel poległych przy Pomniku Powstańców Styczniowych. Została także zasadzona Aleja Klonowa poświęcona powstańcom oraz odsłonięta pamiątkowa tablica upamiętniająca walkę Polaków o wolność i niepodległość.
 

Minister Jacek Michałowski przypomniał jak niezwykle ważna jest pamięć o naszych przodkach, którzy walczyli za wolność dla przyszłych pokoleń. Podziękował także za współdziałanie oraz zaangażowanie społeczności i samorządu w sprawy lokalne, podkreślając rolę aktywności obywatelskiej, która jest wyrazem współczesnego patriotyzmu.
 

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w ramach obchodów 150. Rocznicy Powstania Styczniowego.
 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.