Ekonomia

Materiały z działu EKONOMIA mają pomóc w wyjaśnieniu procesów gospodarczych, mechanizmów działania rynku, pojęć finansowych . Wszystkie te problemy mają szczególne znaczenie zarówno dla gospodarki państwa, jak również dla domowych budżetów i życia rodzinnego. Proponowane scenariusze lekcji mają na celu przekazanie wiedzy o powiązaniach, zależnościach i znaczeniu różnych czynników gospodarczych i finansowych.

Pliki do pobrania

Kredyt - Scenariusz lekcji
Podatki - Scenariusz lekcji
Szukam pracy - Scenariusz lekcji
Zakładam firmę - Scenariusz lekcji

Historia

Materiały z działu HISTORIA dotyczą ważnych wydarzeń z przeszłości Narodu, zdarzeń politycznych, społecznych i kulturalnych. Pozwalają zrozumieć dawne losy Polaków, jak również uczą patriotyzmu.

Pliki do pobrania

W poszukiwaniu definicji patriotyzmu
Różne oblicza patriotyzmu
Patriotyzm współczesny
Na drodze do demokracji
Sejm walny
Konstytucja 3 maja

Prawo

Materiały z działu PRAWO służą rozwijaniu wiedzy o systemie stanowienia prawa w Polsce, źródłach prawa, a także o trójpodziale władz: ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza. Proponowane scenariusze lekcji dotyczą roli Konstytucji RP, ustaw i innych aktów w polskim systemie prawnym.

Pliki do pobrania

Wybory w Polsce - Scenariusz lekcji
Rola konstytucji w państwie - Scenariusz lekcji
Sądownictwo w Polsce - Scenariusz lekcji

Społeczeństwo

W dziale SPOŁECZEŃSTWO są scenariusze lekcji dotyczące funkcjonowania człowieka w życiu społecznym , w rodzinie, w różnych grupach – rówieśniczych, zawodowych. Materiały mają pomóc w wyjaśnieniu podstawowych cech i funkcji państwa, samorządu terytorialnego, samorządów zawodowych, uczniowskich, jak również życia w społeczeństwie.

Pliki do pobrania

Człowiek istota społeczna - Scenariusz lekcji
Demokracja - Scenariusz lekcji
Kultura - Scenariusz lekcji
Samorząd - Scenariusz lekcji

Stosunki międzynarodowe

Materiały z działu STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE dotyczą relacji międzypaństwowych, współpracy w ramach regionu, kontynentu, świata, w ramach różnych organizacji, jak również stosunków dwustronnych. Proponowane scenariusze lekcji pomogą w pogłębianiu wiedzy o działaniach międzynarodowych organizacji, m.in. z zakresu ochrony praw człowieka, praw osobistych, politycznych, społecznych, gospodarczych i kulturalnych.

Pliki do pobrania

Ochrona praw człowieka - Scenariusz lekcji
Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.