Konkurs na statuetkę Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP

Zwycięski projekt statuetki autorstwa Stanisława Kośmińskiego

Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ogłosiła konkurs na wykonanie projektu statuetki, która wręczana będzie przez Prezydenta RP najlepszym polskim firmom w corocznym konkursie o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP.

 

W dniu 28 kwietnia 2011 roku o godz. 15.00 jury konkursu na wyłonienie projektu statuetki, będącej nagrodą w Konkursie Nagrody Gospodarczej Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wyłoniło laureata. Został nim student z toruńskiego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika IV roku rzeźby Stanisław Kośmiński, mieszkaniec Zakopanego. Poza gratulacjami od prezydenta Bronisława Komorowskiego otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 złotych.

 

Wyróżnienia (1500 zł) otrzymają: Roman Pietrzak, Hanna Jelonek i Grzegorz Witek.


W jury konkursu zasiedli dziekani wydziałów rzeźby i ich przedstawiciele z krajowych Akademii Sztuk Pięknych:


1. Prof. Christos Mandzios – ASP we Wrocławiu
2. Prof. Jan Kucz – ASP w Warszawie
3. Prof. Józef Murzyn – ASP w Krakowie
4. Prof. Sławoj Ostrowski – ASP w Gdańsku.


Kancelarię Prezydenta RP w gronie jury reprezentowali:


1. Prof. Prot Jarnuszkiewicz – ASP w Warszawie
2. Wiesław Sikorski
3. Roman Wilkoszewski
4. Marcin Bogusławski.

 

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP jest nagrodą honorową. Laureat Nagrody otrzyma z rąk Prezydenta RP dyplom i statuetkę z brązu.

 

Nagroda Gospodarcza Prezydenta RP ustanowiona w 1998 r. przez Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego była przyznawana do 2005 r. Prezydent RP Bronisław Komorowski podjął decyzje o kontynuacji przyznawania nagrody od 2011 r. To prestiżowe wyróżnienie gospodarcze jest formą uhonorowania i promocji najlepszych polskich firm oraz instytucji badawczych prowadzących działalność gospodarczą w sferze produkcji rynkowej.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.