Menu rozwijane

 • Kto może założyć swój profil?

  To propozycja dla przedstawicieli mediów. Do założenia podstawowego profilu wystarczy podanie imienia i nazwiska oraz redakcji, którą reprezentujecie. Potrzebny będzie też login, hasło i adres e–mail. To jedyne informacje, których podanie jest niezbędne. Możesz jednak także zapamiętać więcej danych. Przydadzą się przy zgłoszeniach do obsługi wydarzeń w Pałacu Prezydenckim.

 • Jak wygląda rejestracja ?

  Po zatwierdzeniu formularza na podany adres e–mail wyślemy prośbę o potwierdzenie rejestracji. W celu potwierdzenia rejestracji należy kliknąć w podany link lub wkleić go do okna przeglądarki i przejść na podany tam adres. 

 • Dlaczego warto założyć swój profil w serwisie prezydent.pl?

  Zalogowani dziennikarze mają dostęp do materiałów przeznaczonych dla prasy. Tutaj również umieszczamy przydatne zestawienia i materiały prasowe. Podstawową zaletą posiadania konta w naszym serwisie jest uproszczenie procedury zgłaszania się do obsługi wydarzeń w Pałacu Prezydenckim. Wystarczy raz podać dane przy rejestracji, a zostaną one zapamiętane i automatycznie wyświetlą się w wybranym formularzu dostępnym w dziale „Akredytacje online”. Akredytacja na pojedyncze uroczystości jest więc dużo szybsza i prostsza.

 • Dlaczego prosimy o podanie danych ?

  W odróżnieniu od innych instytucji budynki Kancelarii Prezydenta RP podlegają zwiększonym wymogom bezpieczeństwa, a wstęp do nich wymaga spełnienia formalności określanych przez Służbę Ochrony Państwa. Dotyczy to również dziennikarzy, którzy proszeni są o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału i podstawowych danych.

 • Dlaczego na różne imprezy potrzebne są różne dane ?

  W zależności od specyfiki wydarzenia SOP potrzebuje różnych danych osobowych. Podstawowymi danymi są zawsze imię i nazwisko, nazwa redakcji i nr legitymacji prasowej. Ich podanie wystarcza do obsługi większości wydarzeń z udziałem Prezydenta RP.

  W przypadku wizyt głów innych państw SOP wymaga podania dodatkowo nr PESEL. Z kolei w przypadku wyjazdów zagranicznych potrzebujemy nr paszportu serię lub nr dowodu osobistego.

  Oprócz tego istnieje również możliwość podania danych kontaktowych oraz rodzaju wykonywanego zajęcia.

 • Czy dane są bezpieczne ?

  Tak. Baza danych spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Twoje dane będą wykorzystywane tylko zgodnie z ich przeznaczeniem. Wszystkie podane informacje możesz w dowolnym momencie modyfikować lub skasować.

 • Czy muszę zakładać konto?

  Nie. Założenie konta jest dobrowolne. Konto ma być dodatkową pomocą. Jego brak w żaden sposób nie utrudnia z nami kontaktu ani nie uniemożliwia akredytacji. Jeżeli chcesz się z nami skontaktować przejdź do zakładki Kontakt z Biurem Prasowym