Menu rozwijane

Dziś odbyło się cykliczne spotkanie Doradców Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Spotkaniu przewodniczył Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP Piotr Ćwik, który koordynuje prace Doradców.
W Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie z okazji 40–lecia powstania Solidarności Walczącej wręczono odznaczenie zasłużonym w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce.
Doradca pogratulował nowej Naczelnik wyboru na tę zaszczytną funkcję oraz złożył podziękowania w imieniu Pary Prezydenckiej harcerzom ze Związku Harcerstwa Polskiego za pomoc humanitarną na rzecz uchodźców z Ukrainy.
Doradca Łukasz Rzepecki spotkał się w Pałacu Prezydenckim z przedstawicielami komisji branżowej uczelni mundurowych Parlamentu Studentów RP. Było to pierwsze z cyklu spotkań z przedstawicielami komisji branżowych.
Posiedzenie odbywające się w Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa było okazją do podsumowania działań IX kadencji Młodzieżowej Rady Krakowa.
Dni Zrównoważonego Rozwoju (Sustainability Days) trwające przez cały czerwiec na kampusie UEK mają na celu promowanie wiedzy i możliwości zaangażowania każdego z nas na rzecz wdrażania ONZ–owskiej Agendy 2030.
Dwudniowe forum, odbywające się w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, to jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w północnej Polsce.
Prezydencka Rada ds. Społecznych dyskutowała o funkcjonowaniu instytucji opiekuna tymczasowego, a także o tym, jak wzmocnić organizacje zajmujące się ochroną konsumencką.
Tadeusz Deszkiewicz wręczył Złote Krzyże Zasługi dla Siostry Reginy Pstrągowskiej, przełożonej generalnej Zgromadzenia oraz dla Ewy Jagieły, obecnej dyrektor Domu Artystów Weteranów.
W Belwederze rozmawiano m.in. o aktualnych działaniach Rady oraz planach dotyczących budowy Krajowej Grupy Spożywczej (KGS).
Dziś odbyło się cykliczne spotkanie Doradców Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W spotkaniu uczestniczył, koordynujący prace doradców, Minister Piotr Ćwik – Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP.
Na terenie byłego obozu Auschwitz I odbyły się uroczystości upamiętniające 82. rocznicę pierwszego transportu Polaków do KL Auschwitz. Obchody zostały objęte Patronatem Narodowym Prezydenta RP.
Na Polanie Wykusowej odbyły się uroczyste obchody 65. rocznicy powstania Środowiska Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej „Ponury” i „Nurt”. Wydarzenie to objął Patronatem Narodowym Prezydent RP.
Doradca Prezydenta RP Agnieszka Lenartowicz – Łysik przekazała najstarszej Polce Tekli Juniewicz życzenia urodzinowe od Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Małżonki Agaty Kornhauser-Dudy.
Para Prezydencka: W dniu sto szesnastych urodzin składamy Pani nasze najserdeczniejsze życzenia dobrego zdrowia, siły i pogody ducha.