Menu rozwijane

Szef KPRP Grażyna Ignaczak–Bandych wręczyła, nadane przez Prezydenta, odznaczenia osobom zasłużonym w pracy na rzecz ochrony środowiska. Podczas uroczystości w Belwederze Minister odczytała też list Prezydenta do uczestników uroczystości.
– Efekty szczytu NATO w Madrycie są nie tyle zadowalające, co są zbieżne z tym, o co Polska postulowała i czego oczekiwała – powiedział polskatimes.pl szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot.
Dzięki zaangażowaniu Polski i Prezydenta, na szczycie NATO zrealizowano wszystkie nasze postulaty, a były to postulaty bardzo poważne dotyczące zwiększenia bezpieczeństwa polskich obywateli, regionu, ale też Ukrainy – mówił w Polsat News Minister Jacek Siewiera.
Prezydent RP Andrzej Duda: Pragnę złożyć wyrazy uznania dla znakomitego dorobku Państwa ofiarnej służby i pracy. List odczytał minister Paweł Szrot.
Na poniedziałkowym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego Prezydent Andrzej Duda będzie chciał poinformować o wynikach szczytu NATO w Madrycie, wnioskach i rekomendacjach dla naszego kraju – zapowiedział szef BBN Paweł Soloch.
Prezydent RP Andrzej Duda podpisał Ustawę z dnia 8 czerwca 2022 r. o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa oraz niektórych innych ustaw.
Nowa koncepcja strategiczna i deklaracja szczytu NATO zawierają założenia, o które zabiegali Prezydent Andrzej Duda i polski rząd – powiedział Szef BBN Paweł Soloch. Zwrócił uwagę na rozmowy Prezydenta z przedstawicielami regionu Indo–Pacyfiku zaproszonych na szczyt Sojuszu.
W tym roku wpłynęło blisko sto zgłoszeń. W wyniku obrad – spośród nadesłanych rekomendacji – wyłoniono nominowanych do VII edycji Nagrody w czterech kategoriach.
Dziś odbyło się cykliczne spotkanie Doradców Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Spotkaniu przewodniczył Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP Piotr Ćwik, który koordynuje prace Doradców.
Sekretarz Stanu Andrzej Dera reprezentował Prezydenta RP Andrzeja Dudę na uroczystych obchodach 66. rocznicy Powstania Poznańskiego Czerwca 1956 r.
Należy się spodziewać zmiany strategii obronnej NATO, jednak o swoich planach wobec szczytu Prezydent Andrzej Duda będzie osobiście komunikował przed wylotem do Hiszpanii – oświadczył Szef Gabinetu Prezydenta Paweł Szrot.
– Bardzo liczymy, że Szwecja i Finlandia staną się członkami NATO, bo to zwiększa nasze bezpieczeństwo – powiedział szef BPM Jakub Kumoch, pytany o szczyt Sojuszu w Madrycie.
Po szczycie NATO w Madrycie oczekujemy kolejnego sygnału, że Sojusz jest spójny i że na rosyjską agresję reaguje w sposób jednolity – powiedział minister w Kancelarii Prezydenta Adam Kwiatkowski.
– Oczekujemy, że NATO będzie reagować natychmiast na jakiekolwiek naruszenie terytorium państw NATO–wskich – powiedział szef prezydenckiego BBN Paweł Soloch, pytany o szczyt NATO w Madrycie.
W Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie z okazji 40–lecia powstania Solidarności Walczącej wręczono odznaczenie zasłużonym w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce.