Menu rozwijane

W sprawie kryzysu wokół Ukrainy Zachód powinien mówić jednym, zdecydowanym głosem – mówił szef prezydenckiego gabinetu Paweł Szrot.
Szef Gabinetu Prezydenta RP wziął udział w uroczystości z okazji 275. rocznicy otwarcia Biblioteki Narodowej oraz inauguracji nowych czytelni w gmachu głównym Biblioteki Narodowej.
To były rozmowy pełne zrozumienia. Nasze postulaty były w dużym stopniu zbieżne ze spostrzeżeniami przedstawicieli rządu – mówił po spotkaniu minister Paweł Szrot.
– Dostrzegamy potrzebę korekt w Polskim Ładzie; chcemy pomóc rządowi, zarówno merytorycznie, jak i komunikacyjnie – mówi Minister Paweł Szrot.
Przed nami liczne konsultacje ws. sytuacji na Ukrainie. Prezydent Andrzej Duda spotka się z Prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim – poinformował szef BBN Paweł Soloch.
Minister Piotr Ćwik spotkał się w Krakowie z przedstawicielami instytucji zarządzających Narodowym Funduszem Rewaloryzacji Zabytków Krakowa.
W Sali Teatralnej Pałacyku „Sokół” w Skawinie odbyła się XIX edycja Kolędowej Szansy na Sukces. W tegorocznej edycji wziął udział Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP, Minister Piotr Ćwik.
NATO zademonstrowało jednolitą asertywną postawę wobec żądań Rosji, wspólne stanowisko powinno zostać utrzymane – ocenia szef BBN Paweł Soloch.
Na Uniwersytecie Papieskim w Krakowie miały miejsce obchody 625. rocznicy erygowania Wydziału Teologicznego. Uczestniczył w nich Zastępca Szefa KPRP Piotr Ćwik.
Minister Andrzej Dera wziął udział w spotkaniu noworocznym Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji w Poznaniu. Podczas wydarzenia uczczono awansowanie uczelni do rangi Akademii.
Bezpieczeństwo zdrowotne Polaków to jedno z najważniejszych obecnie wyzwań. Pandemia to pokazała – mówi minister Grażyna Ignaczak-Bandych.
Szef BBN oraz szef BPM rozmawiali z doradcami ds. bezpieczeństwa z Francji, Niemiec, Polski, USA, Wlk. Brytanii i Włoch w związku z kryzysem bezpieczeństwa w regionie.
Szef BBN: Wnioski z działań na granicy z Białorusią i reakcji polskiego państwa na ten kryzys, a także z sytuacji wokół Ukrainy trzeba będzie uwzględnić przy kontynuacji reformy systemu kierowania i dowodzenia armią.
Zdaniem pana Prezydenta polski system wymiaru sprawiedliwości musi być zaopatrzony w realnie funkcjonujący system weryfikacji dyscyplinarnej sędziów – mówi Paweł Szrot w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną”.
Sytuacja wokół Ukrainy i relacje NATO–Rosja były głównymi tematami rozmowy szefów BPM i BBN z doradcą Prezydenta USA ds. bezpieczeństwa Jake’iem Sullivanem.