Czwartek, 22 lipca 2021

Spotkanie z finalistką Konkursu Recytatorskiego „Słowem-Polska”

Minister Adam Kwiatkowski spotkał się z finalistką Konkursu Recytatorskiego „Słowem-Polska” w kategorii wiekowej 7-9 lat. Paulinie podczas spotkania towarzyszyła Mama.

 

W Konkursie Recytatorskim „Słowem-Polska” organizowanym pod patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy wzięło udział 720 młodych Rodaków, uczących się języka polskiego w ponad 250 szkołach polskich i polonijnych z całego świata.

 

Zobacz także: Finał Konkursu „Słowem-Polska” o nagrodę Małżonki Prezydenta RP Podczas gali finałowej, która odbyła się na początku lipca formie on-line, ogłoszono finalistów i laureatów Konkursu w trzech kategoriach wiekowych. Pierwsza Dama zaprosiła laureatów do odwiedzin Pałacu Prezydenckiego przy okazji pobytu w Polsce. W dniu dzisiejszym z zaproszenia skorzystała Paulina Szymoniak, uczennica Polskiej Szkoły SEN w Dublinie w Irlandii, która zajęła II miejsce w kategorii wiekowej 7-9 lat, prezentując na finałowym etapie wiersz Ignacego Krasickiego „Czapla, ryby i rak”.

 

Podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim Mama uczennicy opowiadała o przygotowaniach do konkursu, wyzwaniu, jakim jest nauka języka polskiego w zagranicznym systemie oświaty, pielęgnowaniu polskości, jak też o zainteresowaniach Pauliny i planach na przyszłość. Podziękowała również za inicjatywę organizacji konkursu, który jest ogromną motywacją do zapoznania się z polską literaturą i twórczością polskich poetów przez dzieci urodzone poza granicami Ojczyzny.

 

Sekretarz Stanu w KPRP Adam Kwiatkowski, w imieniu Pierwszej Damy, pogratulował Paulinie oraz życzył finalistce Konkursu „Słowem-Polska” udanych wakacji w Polsce.

 

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.