Czwartek, 23 marca 2017

Spotkanie Zarządu projektu „Archiwa Przełomu 1989-1991”

W Kancelarii Senatu odbyło się w czwartek spotkanie Zarządu projektu „Archiwa Przełomu 1989-1991” ze stałymi członkami Rady Programowej, reprezentującymi blisko współpracujące ze sobą Kancelarie Prezydenta RP i Senatu.

 

Zarząd projektu w osobach szefów obu instytucji: ministrów Małgorzaty Sadurskiej i Jakuba Kowalskiego zapoznał się ze sprawozdaniem nt. realizacji projektu w 2016 roku oraz harmonogramem prac podjętych i planowanych w bieżącym roku, których celem jest rozwój internetowego archiwum, dokumentującego okres polskich przemian z końca XX wieku.

 

Ważnym punktem spotkania było omówienie ram i kierunków działania Rady Programowej. Przedyskutowano także wstępną propozycję programową VI seminarium planowanego na jesień br. w ramach projektu w Kancelarii Prezydenta RP. Konferencja o charakterze archiwalno-historycznym nawiązywałaby do zbliżającego się jubileuszu stulecia obchodów niepodległości.

 

W spotkaniu uczestniczyli również: Wojciech Kolarski, Podsekretarz Stanu w KPRP i Janusz Kuligowski, Dyrektor Archiwum Prezydenta RP. Kancelarię Senatu reprezentowali: Agata Karwowska-Sokołowska, Dyrektor Biura Analiz, Dokumentacji i Korespondencji oraz Robert Kubaś, Kierownik Archiwum Senatu.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.