20 sierpnia 1999 roku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Aleksander Kwaśniewski był gościem audycji "Sygnały Dnia".

Rozpocznijmy od wydarzeń ostatnich godzin. Od tego, co działo się i dzieje się w rolnictwie. Od protestów. Czy jest jakiś pomysł na rozwiązanie tej sytuacji. Jak Pan widzi swoją rolę w tym wszystkim.

Na razie z relacji wiemy, że są ogromne kolejki i rolnicy narzekają na ogromny bałagan i to jest to, co powoduje takie a nie inne zachowania rolników, i lider "Samoobrony " zwrócił się do pana o osobiste spotkanie.

Czy ten dialog ograniczy się tylko do wymiany listów, czy jednak dojdzie do spotkania.

Czy ten kryzys, który dotknął wieś, rolnictwo jest tylko kryzysem wsi, czy to jest kryzys całej polskiej prowincji tzw. Polski B.

Właśnie. Czy taka, a nie inna reakcja mieszkańców Bartoszyc wczoraj nie jest egzemplifikacją jakiegoś podskórnego życia tej Polski B.

Przenieśmy się do innego regionu - Zagłębia. Kopalnię "Siersza" odwiedzili pańscy eksperci. Jakie wnioski panu przywieźli.

Panie prezydencie jak minął urlop?

Czy to prawda, że w związku z pańskim urlopem trzeba było zamknąć ze względu bezpieczeństwa część zatoki Puckiej. Jak pan reagował na takie informacje.

Panie prezydencie, czy mógłby pan skomentować spadek zaufania do premiera, rządu, a i do pana.

Ale pańscy krytycy twierdzą właśnie w tym momencie, że wysokie notowania w badaniach opinii publicznej wynikają stąd, że nie angażuje się pan w żadne spory, w zasadzie za niewiele rzeczy w państwie pan odpowiada, i to opinii publicznej się podoba. Jak skomentowałby pan taką interpretację.

Czy nie kusi pana , by czasami trochę potrząsnąć tą polską sceną polityczną w ramach możliwości konstytucyjnych?

Czy zaiskrzy między urzędem prezydenckim a rządem w sprawie projektu tzw. ustawy kompetencyjnej. Kompetencje prezydenta w zakresie obronności państwa są ściśle określone. Projekt tej ustawy budzi zastrzeżenia pańskich ekspertów

W jaki sposób ocenia pan sposób i styl w jaki Lech Wałęsa próbuje wrócić na wielką scenę polityczną.

Czy zdecydował pan o swoim kandydowaniu?

Wierzy pan w możliwość przedterminowych wyborów parlamentarnych?