Panie prezydencie czy obecny kryzys w koalicji rządowej to jest kryzys poważny którego się już nie da przezwyciężyć, czy to jest taka sytuacja którą można przezwyciężyć?

Czy Pańskim zdaniem od poniedziałku czeka nas rząd mniejszościowy?

Premier Jerzy Buzek mówi: jestem gotowy odejść, jeżeli moja osoba byłaby przeszkodą w porozumieniu. Czy premier powinien podać się do dymisji, czy to byłoby lekarstwo na uzdrowienie tej sytuacji?

A w tej sytuacji to jest dobre rozwiązanie?

Panie Prezydencie będzie Pan rozmawiał z premierem Buzkiem, czy Pan będzie oczekiwał wyjaśnień na temat, czy Pan będzie mu radził?

Czy będzie Pan oczekiwał od premiera wyjaśnień dlaczego powołał komisarza gminy Centrum?

Panie Prezydencie, dlaczego się Pan w tę sprawę zaangażował, dostał Pan taki ostry list od premiera?

Rząd chce taki ukłon zrobić, proponuje referendum w Warszawie w sprawie nowego ustroju, tego pomysłu, żeby to była jedna gmina na prawach powiatu, tylko 60 radnych. Czy to jest dobry projekt Pańskim zdaniem?

Panie Prezydencie, czy satysfakcjonuje Pana wyrok jaki zapadł w procesie?

A dlaczego nie będzie Pan składał apelacji w tej części roszczeń finansowych?

Panie Prezydencie, nie tylko dziennikarze "Życia", ale także dziennikarze "Wprost", czy "Rzeczypospolitej" komentując ten wyrok mówią, że to jest zamach na wolność prasy, że teraz dziennikarze mogą obawiać się pisać krytycznie o osobach publicznych, bo każda osoba może im wytoczyć proces.

Panie Prezydencie kiedy poznamy Pańską decyzję o sprawie startu w wyborach?

A czy to prawda, że ogłosi Pan tę decyzję 11 czerwca na konwencji wyborczej SLD?

A czy myśli Pan, że może dojść do takiej sytuacji, że pojedzie Pan do kilku tysięcy ludzi z całej Polski, którzy przyjadą i będą oczekiwać tego, że Pan powie "tak wystartuję", a Pan tego im nie powie

11 czerwca?