Panie Prezydencie, Ameryka pała chęcią zemsty. Jak jej możemy pomóc w tej zemście?

I można pokonać służby specjalne, wywiad

Cały świat, wszystkie oczy skierowane są przeciwko Bliskiemu Wschodowi. Czy Pan wierzy Arafatowi? Widzieliśmy ucieszonych Palestyńczyków. To był jedyny naród, który się cieszył wczoraj

Nie można obwiniać nikogo, ale prezydent Bush dodaje, że nie mogą być spokojne kraje, które chronią terrorystów.

No właśnie. Czy nie jest tak, że Europa za słabo wspierała do tej pory Amerykę?

Leopold Udgar w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" napisał tak: Niech ci, którzy z takim często pełnym hipokryzji oburzeniem potępiali amerykańską, widać nie wystarczającą, ripostę po zamachu na ich ambasady w Afryce pomyślą, czy nie byłoby dla świata lepiej, gdyby Amerykanie poszli wtedy znacznie dalej?.

Czy te centra nie powinny być zniszczone? Czy nie powinni być zniszczeni ci terroryści, którzy są znani, bo mamy listę tych terrorystów, tych najgroźniejszych?

Czy to oznacza zwycięstwo terroryzmu nad demokracją?

Czy to co się stało, to jest początek wojny Panie Prezydencie?

Zabawką w ich rękach

A czy to co się wczoraj wydarzyło może oddalić dialog między Izraelem a Palestyną. Posłuchajmy p.Weissa: Nowy Jork doznał tego, co doznają ludzie mieszkający w Izraelu. Kiedy patrzyliśmy na to, co się działo w Jerozolimie, kiedy ginęli ludzie, to patrzyliśmy na to jak na film. Czasami po trudnych tragediach otwierają się nowe drogi. Niedawno przeszliśmy takie ogromne tragedie, kiedy rząd terroryzmu, mówię o Hitlerze, o faszyźmie, zwyciężył prawie całą Europę, wszystkie prawie demokratyczne siły. Nie wiem kiedy, ale musi być możliwe, bo inaczej dokąd idziemy? W tym momencie to szkoda żyć." Dokąd idziemy? Można sobie zadać takie pytanie po wczorajszej tragedii, w jakim świecie się dzisiaj obudziliśmy, Panie Prezydencie?

Nie wiem czy można po tym wczorajszym wydarzeniu uwierzyć w bezpieczny świat, jeżeli takie supermocarstwo jak Ameryka została tak łatwo pokonana?

Czy nie obawia się Pan wojny między Rosja a Afganistanem, gdzie ukrywa się terrorysta, na którego patrzy teraz cały świat?

Ale przeciwko Afganistanowi?

A wracając do wojny?

I społeczność przyjęła to...

Chciałam się dowiedzieć od Pana Panie Prezydencie, czy możemy czuć się spokojnie, czy mamy dobre służby specjalne, dobry wywiad. Czy nasza przestrzeń powietrzna jest chroniona, czy dobre są kontakty między prezydentem premierem i służbami?

Jesteśmy zagrożeni, bo jesteśmy członkiem NATO i byliśmy krajem, który stworzył koryto powietrzne dla Żydów z Rosji, którzy byli przewożeni do Izraela. Pamięta Pan?

Jest reżim Panie Prezydencie

Dziękuję za rozmowę.