Trzeba wzmacniać małe wspólnoty – rodzinne, czy parafialne - bez nich nie ma tej wielkiej wspólnoty jaką jest ojczyzna – mówił prezydent Bronisław Komorowski podczas uroczystości z okazji 550-lecia parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Zaborowie.
Dziś w obliczu kryzysu powinniśmy budować i umacniać poczucie wzajemnej współodpowiedzialności i solidarności świata zachodniego - mówił w piątek podczas oficjalnej inauguracji Wrocław Global Forum prezydent Bronisław Komorowski.
Podczas uroczystości otwarcia zmodernizowanego Muzeum Pałacu w Rogalinie, prezydent dziękował za udostępnienie na czas remontu dzieł w Pałacu Prezydenckim. Jak podkreślił, była to okazja dla tysięcy osób zwiedzających Pałac, żeby te dzieła zobaczyć.
Innowacja to nowoczesne miejsca pracy, o wiele wyżej płatne i dające możliwość satysfakcji ludziom wykształconym, ludziom przygotowanym do pełnienia ciekawych funkcji – mówił w poniedziałek prezydent Bronisław Komorowski w Ożarowie Mazowieckim.
Obecność sił NATO w Polsce wpływa na zwiększenie naszego poczucia bezpieczeństwa - ocenił prezydent Bronisław Komorowski, który w piątek w Gdyni zwiedził amerykański okręt USS Jason Dunham.
Nieodparte pragnienie wolności, pragnienie uczestnictwa w europejskiej rodzinie wolnych narodów wzięło górę nad „imperium zła” - podkreślał Prezydent RP Bronisław Komorowski na Westerplatte w 70. rocznicę zakończenia II wojny światowej.
Integracja to budowanie dobrych relacji z sąsiadami, pojednanie ponad trudną historią - podkreślił prezydent Bronisław Komorowski podczas debaty "Integracja europejska. Lekcja wyciągnięta z II wojny światowej i jej współczesne znaczenie".
Europejscy przywódcy, którzy uczestniczą na zaproszenie prezydenta Bronisława Komorowskiego w gdańskich obchodach 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej, złożyli w czwartek wieczorem znicze przed Pomnikiem Poległych Stoczniowców.
Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się w czwartek po południu w Gdańsku z sekretarzem generalnym ONZ Ban Ki Munem. Następnie odbyło się trójstronne spotkanie Bronisława Komorowskiego, Ban Ki Muna i prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki.
Pomnik pianisty i polityka Ignacego Jana Paderewskiego odsłonił w centrum Poznania prezydent. - Polska jest najważniejsza dla nas wszystkich. Musimy uczyć się szanować odmienne emocje, odmienne postawy w imię budowy wspólnoty - mówił podczas uroczystości.
Konsolidacja to wielka szansa dla polskiego przemysłu zbrojeniowego; jest ona konieczna dla utrzymania własnego potencjału w zakresie produkcji specjalnej, bez którego trudno sobie wyobrażać efektywny system obrony Polski – mówił Prezydent RP w Radomiu.
Prezydent RP podpisał we wtorek ustawę pozwalającą rolnikom na bezpośrednią sprzedaż wytwarzanych przez nich produktów z własnych surowców. Bronisław Komorowski odwiedził Zastawno, gdzie w gospodarstwie agroturystycznym spotkał się z rolnikami.
Straż Graniczna przeszła ogromne zmiany, a jej potencjał może być przydatny do reagowania przez państwo polskie na różnego rodzaju kryzysy i wzmocnić siły obronne w sytuacji kryzysu wojennego - mówił w Grzechotkach prezydent Bronisław Komorowski.
Polska jest zainteresowana nie tylko wspólnymi ćwiczeniami z żołnierzami krajów NATO, ale także związaną z nimi obecnością na naszym terytorium sił zbrojnych krajów członkowskich – mówił Prezydent RP Bronisław Komorowski na poligonie w Drawsku Pomorskim.
Nowoczesny, wyjątkowy pod względem architektonicznym gmach szczecińskiej filharmonii jest symbolem polskiego życia na Ziemiach Odzyskanych - mówił w czwartek w Szczecinie prezydent Bronisław Komorowski, który spotkał się m.in. z pracownikami filharmonii.