II wojna światowa była horrorem bez precedensu. Była wojną przeciwko Europie, przeciwko fundamentom jej cywilizacji - napisał prezydent Bronisław Komorowski w liście do czytelników "Super Expressu".
Biało-czerwona flaga przypomina o tym, co nas łączy - o historii, wspólnych celach i wartościach. Zachęcam, byśmy w czasie świąt narodowych ozdobili flagami nasze domy, miejsca pracy i wypoczynku - napisał Prezydent RP w liście do "Super Expressu".
Celem Polski jest miejsce w pierwszej dziesiątce najbardziej innowacyjnych gospodarek Unii Europejskiej do 2025 r. - napisał prezydent Bronisław Komorowski w artykule dla "Dziennika. Gazety Prawnej".
Polska racjonalna to także Polska dumna ze swoich współczesnych sukcesów i szukająca najlepszych rozwiązań dla czekających ją wyzwań. To Polska dumna ze swoich tradycji i z osiągnięć 25 lat Wolności - napisał Prezydent RP w "Gazecie Wyborczej".
Samorząd terytorialny w Polsce jest źródłem poczucia bezpieczeństwa. To trwała struktura, która wzmacnia działanie państwa - przekonuje Prezydent RP Bronisław Komorowski w tekście dla "Dziennika Gazety Prawnej".
Dzięki wolności gospodarczej nasz kraj stał się miejscem przyjaznym do życia, które stwarza obywatelom szanse na odniesienie sukcesu – napisał specjalnie dla "Dziennika. Gazety Prawnej" prezydent Bronisław Komorowski.
Używanie przez Moskwę siły zbrojnej wobec sąsiadów, aneksja ich terytoriów, uniemożliwianie im wolnego wyboru orientacji międzynarodowej niepokojąco przypominają złe karty XX-wiecznej historii Europy – pisze Prezydent RP w "Rzeczpospolitej".
"Chcemy pokoju, ale wiemy, że najpewniejszą jego gwarancją jest gotowość do zdecydowanego odparcia każdej agresji" - napisał prezydent Bronisław Komorowski w felietonie dla "Super Expressu"
Biało-czerwone barwy są szczególnym symbolem wolności i suwerenności narodu polskiego; znakiem naszej państwowości już od wielu stuleci - napisał Prezydent RP Bronisław Komorowski w ramach akcji "Super Expressu" - Bądź dumny z biało-czerwonej.
Nowoczesny przemysł to konkurencyjność oparta na innowacji. Na szczeblu europejskim musimy usuwać bariery rozwoju wspólnego rynku. Możemy i powinniśmy rozwijać potencjał tkwiący w weimarskiej formule - pisze prezydent RP w "Dzienniku Gazecie Prawnej".
Pod biało-czerwonym znakiem czujemy się sobie potrzebni i bliżsi. Lepiej rozumiemy odpowiedzialność za depozyt polskości. Korzystajmy z niego i pomnażajmy, by służył naszym następcom - napisał prezydent w "Super Expressie".
Skoro tak wiele pokoleń broniło skarbu historii przed wrogami, to i my jesteśmy przywiązani do tego depozytu - napisał prezydent Bronisław Komorowski w felietonie opublikowanym w "Fakt Historia".
10.11.2012
W tym wyjątkowym dniu, Narodowego Święta Niepodległości, będziemy szli razem, nie bacząc na wielką nieraz różnorodność naszych polskich postaw i poglądów - napisał Prezydent RP w przesłaniu na 11 listopada opublikowanym w sobotę w "Rzeczpospolitej".
Dziś pierwszy gwizdek piłkarskich mistrzostw Europy. Kiedy wybiegniecie na murawę Stadionu Narodowego w meczu otwarcia, cała Polska będzie z Wami! - napisał prezydent Bronisław Komorowski w życzeniach opublikowanych na łamach "Faktu".
Prezydent Bronisław Komorowski wyraził przekonanie, że z nowym prezydentem Niemiec Joachimem Gauckiem znajdą nie tylko wspólny język, ale też nowe obszary do zagospodarowania z myślą o jeszcze większym wzbogaceniu relacji polsko-niemieckich.