Województwo mazowieckie

Karty powiatowe:

 1. powiat wołomiński

Karty prowadzone przez samorządy lokalne:

 1. Błonie,
 2. Ciechanów,
 3. Garwolin,
 4. Grodzisk Mazowiecki,
 5. Góra Kalwaria,
 6. Izabelin,
 7. Jabłonna,
 8. Jaktorów,
 9. Konstancin-Jeziorna,
 10. Klembów,
 11. Kozienice,
 12. Legionowo,
 13. Leszno,
 14. Lesznowola,
 15. Łomianki,
 16. Marki,
 17. Michałowice,
 18. Milanówek,
 19. Mińsk Mazowiecki,
 20. Mława,
 21. Mszczonów,
 22. Nieporęt,
 23. Nowa Sucha,
 24. Nowy Dwór Mazowiecki,
 25. Ostrołęka,
 26. Ostrów Mazowiecka,
 27. Otwock,
 28. Ożarów Mazowiecki,
 29. Piaseczno,
 30. Płock,
 31. Płońsk,
 32. Poświętne,
 33. Pułtusk,
 34. Radom,
 35. Radziejowice,
 36. Radzymin,
 37. Rzekuń,
 38. Serock,
 39. Siedlce,
 40. Sochaczew - gmina,
 41. Sochaczew - miasto,
 42. Sokołów Podlaski,
 43. Teresin,
 44. Warszawa,
 45. Węgrów,
 46. Wieliszew,
 47. Wołomin,
 48. Wyszków,
 49. Ząbki,
 50. Zielonka,
 51. Zwoleń,
 52. Żabia Wola.

Nie znalazłeś karty, o funkcjonowaniu której wiesz? Wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Powiat wołomiński, województwo mazowieckie, Powiatowa Karta Dużej Rodziny TAKrodzina.pl
aktualizacja: 19 lutego 2014 r.

Powiatowa Karta Dużej Rodziny TAKrodzina.pl wydawana jest od 18 października 2013 r. Kartę może otrzymać każdy członek rodziny wielodzietnej, w tym wielodzietnej rodziny zastępczej, zamieszkałej na terenie powiatu wołomińskiego i zameldowanej pod wspólnym adresem, pod warunkiem, że gmina, na terenie której zameldowana jest rodzina wielodzietna, przystąpiła do Programu Powiatowej Karty Rodziny. Za rodzinę wielodzietną uznaje się rodzinę składającą się z rodziców/jednego rodzica, wychowujących 3 i więcej dzieci w wieku do 18 lat lub do lat 25 jeśli uczy się lub studiuje. Koordynatorem programu jest Wydział Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego. Karta wydawana jest na okres 2 lat. Wydanie Karty jest bezpłatne. Każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną Kartę.

Wszystkie gminy, które przystąpiły do programu zwracają posiadaczom Karty wychowującym co najmniej czworo dzieci (Karta 4+) część kosztów zakupu imiennego okresowego biletu autobusowego lub kolejowego na dojazd do pracy lub szkoły, oferowanego przez transport publiczny przez podmioty świadczące usługi na terenie powiatu wołomińskiego w ramach linii komunikacyjnych, których przynajmniej część przebiega przez teren tego powiatu.
Posiadacze Karty mogą korzystać z ulg i zniżek oferowanych im przez własną gminę oraz z niektórych ulg i zniżek oferowanych przez inne gminy z terenu powiatu, które przystąpiły do programu. Uprawnienia przysługujące wszystkim posiadaczom Karty to:

 • zniżki w opłatach za zajęcia oferowane przez ośrodek kultury w jednej z gmin  uczestniczących w Programie,
 • zniżki na opłaty za zajęcia sportowe prowadzone w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w jednej z gmin uczestniczących w Programie,
 • zniżki na opłaty za zajęcia prowadzone w ramach sekcji i kół zainteresowań w Miejskim Ośrodku Kultury w jednej z gmin uczestniczących w Programie.

Do programu przystąpiło 7 z 12 gmin powiatu. Na zadania związane z realizacją Karty otrzymują one od powiatu 40% kosztów realizowanego zadania (w tym na zakup biletu na dojazd do pracy lub szkoły).

Wydano 1 250 Kart dla 230 rodzin.
Więcej o Karcie na stronach internetowych powiatu wołomińskiego.

Góra strony

Błonie, województwo mazowieckie, Błońska Karta Dużej Rodziny 3+

aktualizacja: 10 maja 2014 r.

Błońska Karta Dużej Rodziny 3+ wydawana jest od 8 listopada 2012 roku. Operatorem programu jest Ośrodek Pomocy Społecznej. Karta przysługuje rodzinom zamieszkałym na terenie Gminy Błonie (także rodzinom zastępczym), składającym się z rodziców/rodzica mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 24 roku życia, jeżeli dziecko uczy się albo studiuje. Karta wydawana jest na okres jednego roku i ważna jest od 1 października do 30 września roku następnego. Każdy uprawniony otrzymuje bezpłatnie własną, indywidualną kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

 • ulgowe bilety do kina, zniżki w opłatach za zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz zniżkowe ceny biletów na Poranki Teatralne w gminnym centrum kultury,
 • rabat w kosztach odbioru odpadów komunalnych,
 • zniżki w kosztach korzystania ze świadczeń przedszkoli publicznych, wykraczających poza podstawę programową,
 • dofinansowanie opieki w żłobku publicznym i w klubie dziecięcym,
 • dofinansowanie do kosztów opieki nad dziećmi w przedszkolach niepublicznych.

Partnerzy programu oferują zniżki na zabiegi medycyny estetycznej, dermatologiczne, kosmetyczne, na organizację imprez okolicznościowych i wstęp na salę zabaw, na wypożyczenie sprzętu dla dzieci i matek karmiących. Ponadto posiadacze karty mogą taniej zakupić produkty spożywcze, żywność dietetyczną i suplementy diety, artykuły dla dzieci i niemowląt oraz wyroby artystyczne.

Więcej o Karcie na stronach internetowych Urzędu Miejskiego w Błoniu.

Góra strony

Ciechanów, województwo mazowieckie, Ciechanowska Karta Dużej Rodziny

aktualizacja: 10 czerwca 2014 r.

Ciechanowska Karta Dużej Rodziny wydawana jest od 1 czerwca 2014 r. Koordynatorem programu jest Wydział Współpracy Lokalnej i Zagranicznej Urzędu Miasta. Karta przysługuje rodzinom wielodzietnym – w tym zastępczym – zameldowanym i faktycznie zamieszkującym w mieście Ciechanów, mającym na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub 24 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Karta wydawana jest bezpłatnie i ważna przez 12 miesięcy. Każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną kartę.
Uprawnienia posiadaczy karty w jednostkach samorządowych:

 • ulgowe bilety wstępu na basen odkryty oraz na lodowisko przy miejskim ośrodku sportu i rekreacji,
 • zniżki na bilety komunikacji miejskiej na terenie obsługiwanym przez miejskie zakłady komunikacyjne,
 • zniżki w opłacie stałej za pobyt dziecka w żłobku,
 • zniżki na świadczenia publicznych przedszkoli, wykraczające poza podstawę  programową, mające charakter usług opiekuńczo-bytowych.

Więcej o Karcie na stronach internetowych Urzędu Miasta Ciechanów.

Góra strony

Garwolin, województwo mazowieckie, 3+ Liczna Rodzina

aktualizacja: 16 czerwca 2014 r.

Karta "3+ Liczna Rodzina" wydawana jest od 1 września 2010 roku. Koordynatorem programu jest Urząd Miasta. Karta przysługuje rodzinom – także zastępczym – mieszkającym na terenie Miasta Garwolin, w których na utrzymaniu pozostaje co najmniej troje dzieci w wieku do lat 18 lub do lat 25, jeśli się uczą lub studiują albo posiadają orzeczenie o niepełnosprawności. Karta wydawana jest bezpłatnie i jest ważna przez okres trzech lat lub krócej – na okres spełnienia warunków uczestnictwa w programie. W przypadku osób uczących się w wieku pomiędzy 18 a 25 rokiem życia karta wydawana jest na okres jednego roku szkolnego lub akademickiego. Każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną kartę.
Uprawnienia posiadaczy karty w jednostkach samorządowych dla wszystkich posiadaczy Karty to:

 • zniżkowe bilety wstępu na miejskie obiekty sportowe, zniżka na zakup karnetów uprawniających do korzystania z siłowni i kortów tenisowych oraz krytej pływalni,
 • bezpłatne wejście dla kobiet i dzieci do lat 18 na mecze z udziałem lokalnego klubu sportowego odbywające się na stadionie miejskim,
 • zniżkowe bilety wstępu na płatne imprezy kulturalne organizowane przez miejskie instytucje kultury.

Ponadto partnerzy biznesowi programu oferują posiadaczom Karty m.in. zniżki na terapię psychologiczną i logopedyczną, na usługi gastronomiczne i fryzjerskie.
Więcej o Karcie na stronach internetowych Urzędu Miasta Garwolina.

Góra strony

Grodzisk Mazowiecki, województwo mazowieckie, Karty Dużej Rodziny 3+ i 4+
aktualizacja: 14 stycznia 2014 r.

Karta Dużej Rodziny wydawana jest od 18 grudnia 2008 r. Karta przysługuje rodzinom wielodzietnym z co najmniej 3 dzieci w wieku do lat 18, lub do lat 24 jeśli kontynuują naukę, mieszkającym na terenie Gminy Grodzisk Mazowiecki. Mogą otrzymać ją także rodziny zastępcze. Operatorem programu jest Ośrodek Pomocy Społecznej. Karty wydawane są na czas określony uzależniony od wieku dzieci, jednak nie dłuższy niż 3 lata.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych zróżnicowane są w zależności od liczby dzieci na utrzymaniu:

 • zniżki na basen, do kina oraz zniżki dla dzieci i młodzieży na zajęcia organizowane przez Ośrodek Kultury (dla maluchów, plastyczne, fotograficzne, muzyczne, literackie, teatralne) – Karta 3+ i Karta 4+,
 • zniżki na świadczenia publicznych przedszkoli, wykraczające poza podstawę programową, mające charakter usług opiekuńczo-bytowych (wyższe dla rodzin z 4 i więcej dzieci – Karta 4+),
 • zniżki w opłacie za gospodarowanie odpadami komunalnymi (wyższe dla rodzin z 4 i więcej dzieci – Karta 4+).

Partnerzy prywatni oferują posiadaczom Karty m.in. ulgi w opłatach za niepubliczne przedszkola, za usługi medyczne, stomatologiczne i rehabilitacyjne, za udział w  warsztatach terapeutycznych dla rodziców i w grupach wsparcia dla matek, za bilety na imprezy  sportowe oraz zwolnienie z opłat członkowskich w klubie sportowym, za kursy językowe, zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży, korepetycje, korzystanie z centrum zabaw, za pobyt w ośrodku wypoczynkowym i na letnich obozach dla dzieci i młodzieży, za usługi informatyczne, pralnicze, motoryzacyjne, gastronomiczne. Oferują też niższe ceny na towary spożywcze, art. szkolne, papiernicze, elektryczne, grawerskie, przemysłowe, chemiczne, budowlane, zabawki, zdrową żywność, za dostęp do Internetu, xero i fax, za naprawy rowerów i inne. 

Od początku funkcjonowania Programu wydano 20 138 Kart 3+ (dla 421 rodzin) oraz 814 Kart 4+ (dla 126 rodzin).
Więcej o Karcie na stronach internetowych Gminy Grodzisk Mazowiecki.

Góra strony

Góra Kalwaria, województwo mazowieckie, Karta Rodziny

aktualizacja: 10 maja 2014 r.

Karta Rodziny wydawana jest od 9 września 2013 roku. Operatorem programu jest Ośrodek Pomocy Społecznej. Karta przysługuje rodzinom zamieszkałym na terenie Gminy Góra Kalwaria i wskazującym tę gminę jako miejsce zamieszkania dla celów opłacania podatku dochodowego od osób fizycznych (także rodzinom zastępczym), składającym się z rodziców/rodzica mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 24 roku życia – jeżeli dziecko uczy się albo studiuje. Karta ważna jest przez jeden rok od daty wydania. Każdy uprawniony otrzymuje bezpłatnie własną, indywidualną kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

 • zniżki na każde dziecko rodziny wielodzietnej za opłaty w gminnych przedszkolach i oddziałach przedszkolnych,
 • zniżki w opłacie za zagospodarowanie odpadami komunalnymi w gminie,
 • ulgowe bilety wstępu dla wszystkich członków rodziny na Zamek w Czersku (włącznie z płatnymi imprezami na zamku),
 • bezpłatny wstęp dla dzieci do kina na seanse komercyjne dla najmłodszych,
 • zniżki na zakup biletów na basen miejski.

Więcej o Karcie na stronach internetowych urzędu Miasta i Gminy Góra Kalwaria.

Góra strony

Izabelin, województwo mazowieckie, Karta Rodziny 3+ i Karta Rodziny 4+

aktualizacja: 10 maja 2014 r.

Karta Rodziny 3+/4+ wydawana jest od kwietnia 2013 roku. Operatorem programu jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Karta przysługuje rodzinom zamieszkałym i rozliczającym się z podatku dochodowego na terenie Gminy Izabelin, składającym się z rodziców/rodzica mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 25 roku życia – jeżeli dziecko uczy się albo studiuje. Karta wydawana jest na okres do trzech lat, stosownie do występowania okoliczności uprawniających do udziału w programie (liczba i wiek dzieci oraz kontynuowanie nauki). Każdy uprawniony otrzymuje bezpłatnie własną, indywidualną kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

 • zniżki w opłatach za usługi opiekuńczo-bytowe wykraczające poza podstawę programową w gminnych przedszkolach publicznych,
 • zniżka w opłatach za zajęcia dla dzieci i młodzieży w gminnym centrum kultury,
 • ulgowe bilety wstępu dla dzieci i młodzieży na imprezy kulturalne organizowane w gminnym centrum kultury.

Od kwietnia 2013 r. wydanych zostało 210 Kart Rodziny 3+ oraz 4+ dla 41 rodzin. Koszty poniesione przez gminę w ciągu 3 kwartałów realizacji programu w 2013 r. to 4584 zł.
Więcej o Karcie na stronach internetowych GOPS Izabelin.

Góra strony

Jabłonna, województwo mazowieckie, Karta Dużej Rodziny 3+

aktualizacja: 10 maja 2014 r.

Karta Dużej Rodziny wydawana jest od czerwca 2013 roku. Operatorem programu jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Karta przysługuje rodzinom, także zastępczym, mającym na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 24 roku życia, jeśli kontynuują one naukę, zameldowanym na terenie gminy Jabłonna, rozliczającym się z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) w Urzędzie Skarbowym w Legionowie oraz opłacającym w gminie Jabłonna podatki i opłaty lokalne. Karta ważna jest od roku do trzech lat – w zależności od wieku dziecka. Każdy uprawniony otrzymuje bezpłatnie własną, indywidualną kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

 • ulgi w opłacie za czynsz mieszkaniowy w lokalach mieszkaniowych wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu gminy (przysługuje rodzinie, która reguluje terminowo i na bieżąco opłaty za czynsz mieszkaniowy),
 • ulgi w opłatach za gospodarowanie segregowanymi odpadami komunalnymi pobieranymi przez urząd gminy (przysługuje rodzinie, która reguluje na bieżąco i terminowo opłaty za odbiór odpadów komunalnych),
 • ulga w opłacie za świadczenia samorządowych przedszkoli publicznych na terenie gminy w zakresie przekraczającym podstawę programową (przysługuje rodzinie, która reguluje bieżące opłaty za świadczenia samorządowych przedszkoli publicznych w zakresie przekraczającym podstawę programową),
 • ulgowe bilety wstępu na imprezy lub zajęcia organizowane przez gminne centrum kultury i sportu.

Partnerzy programu oferują rabaty na czesne w niepublicznym przedszkolu i niepublicznej szkole wyższej, na porady, konsultacje i terapie w poradni zdrowia psychicznego, na usługi centrum rozrywki i usługi fryzjerskie. Ponadto posiadacze karty mogą taniej zakupić artykuły spożywcze oraz artykuły dla dzieci i niemowląt.
Więcej o Karcie na stronach internetowych Urzędu Gminy Jabłonna.

Góra strony

Jaktorów, województwo mazowieckie, Karta Dużej Rodziny 3+ i Karta Dużej Rodziny 4+

aktualizacja: 10 maja 2014 r.

Karta Dużej Rodziny 3+/4+ wydawana jest od 19 czerwca 2012 roku. Operatorem programu jest Urząd Gminy. Karta przysługuje rodzinom mieszkającym na terenie gminy Jaktorów (dzieci i co najmniej jedno z rodziców musi posiadać stałe zameldowanie na terenie gminy Jaktorów) oraz  wychowującym troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 24 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje i nie osiąga stałych dochodów. Karta ważna jest na czas określony nie przekraczający trzech lat. Okres ważności karty ustalany jest z uwzględnieniem składu rodziny, wieku dzieci oraz kontynuowania przez nie nauki. Każdy uprawniony otrzymuje bezpłatnie własną, indywidualną kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

 • zniżkowe bilety do kina w gminnym ośrodku kultury w Grodzisku Mazowieckim,
 • zniżki w opłatach za zajęcia dla dzieci i młodzieży organizowanych przez ośrodek kultury w Grodzisku Mazowieckim,
 • zniżkowe bilety do kina i koncerty organizowane przez centrum kultury w Żyrardowie,
 • zniżkowe bilety wstępu na pływalnię w Grodzisku Mazowieckim oraz na korzystanie z pływalni, sauny i lodowiska prowadzonego przez „AQUA Żyrardów” Sp. z o.o.,
 • zniżki dla rodzin w opłacie za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi w sposób selektywny.

Partnerzy programu oferują rabaty na usługi stomatologiczne, zajęcia taneczne i sportowo-rekreacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zniżki w opłatach za wypoczynek w prywatnym ośrodku wczasowym oraz za wstęp na salę zabaw dla dzieci. Ponadto posiadacze karty mogą taniej zakupić zabawki, elektronarzędzia, artykuły budowlane i materiały dekoracji wnętrz. Z Karty Dużej Rodziny korzysta 910 osób ze 177 rodzin.
Więcej o Karcie na stronach internetowych Urzędu Gminy w Jaktorowie

Góra strony

Konstancin-Jeziorna, województwo mazowieckie, Karta Dużej Rodziny

aktualizacja: 10 maja 2014 r.

Karta Dużej Rodziny wydawana jest od marca 2013 roku. Operatorem programu jest Wydział Oświaty, Kultury i Zdrowia Urzędu Miejskiego. Karta przysługuje rodzinom, których wszyscy członkowie mieszkają na terenie Gminy Konstancin-Jeziorna (z wyjątkiem dzieci uczących się lub studiujących, które ze względu na miejsce pobierania nauki mogą okresowo mieszkać w innej miejscowości) i dla których właściwym urzędem skarbowym do rozliczenia podatku dochodowego jest urząd skarbowy właściwy dla gminy Konstancin-Jeziorna, składającym się z rodziców (prawnych opiekunów) i co najmniej trójki dzieci, będących na wspólnym utrzymaniu w wieku do 18 roku życia lub do ukończenia 24 roku życia w przypadku gdy dziecko uczy się lub studiuje. Karta ważna jest do końca roku kalendarzowego, w którym została wydana. Każdy uprawniony, który ukończył siedem lat otrzymuje bezpłatnie własną, indywidualną kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

 • preferencje przy przyjmowaniu dzieci do gminnych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych, po wcześniejszym wykorzystaniu uprawnień ustawowych,
 • zniżki w opłatach za opiekę przekraczającą czas przeznaczony na realizację podstawy programowej. dla każdego dziecka w rodzinie w gminnych przedszkolach lub oddziałach przedszkolnych przy gminnej szkole podstawowej,
 • zniżki dla dzieci w opłatach za zajęcia organizowane przez gminny dom kultury i gminny ośrodek sportu i rekreacji,
 • zniżki dla członków rodzin przy zakupie biletów wstępu na imprezy organizowane przez podmioty podległe gminie,
 • zniżki przy zakupie okresowego ulgowego biletu komunikacji publicznej, dla dzieci pobierających naukę w szkołach lub studiujących na terenie miasta stołecznego Warszawy i gmin powiatu piaseczyńskiego.
 • zniżki dla każdego członka rodziny w opłacie za odbiór segregowanych odpadów komunalnych.
 • preferowanie rodzin wielodzietnych przy kształtowaniu lokalnego prawa.

Partnerzy programu oferują rabaty na czesne i wpisowe w niepublicznych przedszkolach, ulgi w opłatach za prowadzone w tych placówkach zajęcia dodatkowe, wycieczki itp., możliwość okresowego zawieszenia czesnego oraz zniżkowe bilety wstępu i zniżki na napoje i słodycze na sali zabaw.
Więcej o Karcie na stronach internetowych urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna.

Góra strony

Klembów, województwo mazowieckie, Powiatowa Karta Rodziny TAKrodzina.pl w Gminie Klembów
aktualizacja: 19 lutego 2014 r.

Powiatowa Karta Rodziny TAKrodzina.pl w Gminie Klembów, na mocy porozumienia z Powiatem Wołomińskim, wydawana jest od 23 grudnia 2013 r. Karta przysługuje rodzinom wielodzietnym (także rodzinom zastępczym), zameldowanym na terenie Gminy Klembów, składającym się z rodziców (jednego rodzica) mających na utrzymaniu co najmniej 3 dzieci w wieku do 18 lat lub do lat 25 w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Operatorem programu jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Karta wydawana jest na okres 2 lat. Dokument ten jest bezpłatny. Każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną Kartę.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty Rodziny w obiektach samorządowych:

 • zniżki w opłatach za zajęcia oferowane przez ośrodek kultury w jednej z gmin  uczestniczących w Programie
 • zniżki na opłaty za zajęcia sportowe prowadzone w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w jednej z gmin uczestniczących w Programie
 • zniżki na opłaty za zajęcia prowadzone w ramach sekcji i kół zainteresowań w Miejskim Ośrodku Kultury w jednej z gmin uczestniczących w Programie.

W rodzinach z co najmniej 4 dzieci (Karta 4+) Karta jest podstawą do zwrotu połowy kosztów zakupu imiennego okresowego biletu autobusowego lub kolejowego na dojazd do pracy lub szkoły, oferowanego przez transport publiczny przez podmioty świadczące usługi na terenie Powiatu Wołomińskiego w ramach linii komunikacyjnych, których przynajmniej część przebiega przez teren powiatu. (Na sfinansowanie tego rozwiązania gmina otrzymuje – na mocy porozumienia z Powiatem – dotacje na pokrycie 40% ponoszonych kosztów.)

W Programie wydano 130 Kart w tym: 78 kart dla rodzin z 3 dzieci, 40 kart dla rodzin z 4 dzieci i 12 kart dla rodzin z 5 dzieci.
Więcej o Karcie na stronach internetowych Gminy Klembów.

Góra strony

Kozienice, województwo mazowieckie, Kozienicka Karta Rodziny

aktualizacja:  19 czerwca 2014 r.

Kozienicka Karta Rodziny wydawana jest od sierpnia 2012 roku. Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne składające się z rodziców lub opiekunów prawnych mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub 24 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Koordynatorem Programu jest miejsko-gminny ośrodek pomocy społecznej. Karta wydawana jest bezpłatnie i jest ważna przez okres roku od daty jej wydania. Kartę otrzymuje indywidualnie każdy uprawniony członek rodziny.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w instytucjach samorządowych:

 • zniżki od obowiązującej ceny biletów na działania z oferty własnej Kozienickiego Domu Kultury,
 • korzystanie na preferencyjnych zasadach z obiektów miejskiego centrum rekreacji i sportu (zniżki od obowiązujących cen na zakup karnetów i biletów na pływalnię, lodowisko, do tężni, na korty tenisowe, wypożyczenie łyżew oraz sprzętu rekreacyjnego),
 • zniżki od obowiązujących cen biletów do muzeum regionalnego.

Więcej o karcie na stronach internetowych MGOPS w Kozienicach.

Góra strony

Legionowo, województwo mazowieckie, Karta Dużej Rodziny
aktualizacja: 17 lutego 2014 r.

Karta Dużej Rodziny wydawana jest od 1 stycznia 2013 roku. Karta przysługuje rodzinom, które mają na utrzymaniu co najmniej troje dzieci w wieku  do 18 roku życia, lub do lat 24 jeśli się uczą lub studiują. Wszystkie dzieci i przynajmniej jeden rodzic muszą być zameldowani na terenie Legionowa. Karta obejmuje także rodziny zastępcze i samotnych rodziców z dziećmi. Koordynatorem Programu jest Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta. Karta jest ważna 1 rok lub 3 lata. Karty ważne 1 roku otrzymują rodziny, w których najstarsze dziecko ukończyło 15 rok życia, natomiast Karty ważne na okres 3 lat dostają rodzin, w których najstarsze dziecko nie ukończyło 15 roku życia. Dokumenty te wydawane są bezpłatnie. Otrzymują je indywidualnie wszyscy członkowie uprawnionej rodziny.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

 • zniżki  (Karta 3+ - 30%, Karta 4+ - 50%) w opłatach za pobyt dziecka w żłobku miejskim i za świadczenia w publicznych przedszkolach;
 • zniżki na baseny szkolne i  na zajęcia organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury;
 • zniżki w opłatach za  zajęcia organizowane przez Arenę Legionowo;
 • bezpłatny udział w programach pomocy środowiskowej i profilaktycznej prowadzonych przez gminę;
 • pierwszeństwa w programach zdrowotnych realizowanych przez gminę i starostwo powiatowe.

Partnerzy prywatni oferują posiadaczom Karty m.in. zniżki w opłacie za czesne w niepublicznych przedszkolach, ulgi w opłatach za korzystanie z punktów przedszkolnych, sal zabaw, klubu dziecięcego, za zajęcia sportowe, terapeutyczne, edukacyjne, za usługi rehabilitacyjne, stomatologiczne, za porady prawne, kursy językowe, zakupy i serwis w sklepach rowerowych, usługi optyczne, fryzjersko-kosmetyczne, hotelarskie i gastronomiczne, fotograficzne, florystyczne, pralnicze, usługi agencji reklamowej. Ponadto  mogą korzystać z rabatów na zakup zabawek, akcesoriów niemowlęcych, książek, akcesoriów komputerowych, zegarków, art. elektrotechnicznych oraz z rabatu w opłacie za korzystanie z Internetu.

W programie wydano 1799 Kart dla 325 rodzin.
Więcej o karcie na stronach internetowych Miasta Legionowo.

Góra strony

Leszno, województwo mazowieckie, Karta Rodzina 3+

aktualizacja: 19 czerwca 2014 r.

Karta Rodzina 3+ wydawana jest od  1 kwietnia 2014 roku. Kartę może otrzymać rodzina zamieszkała na terenie Gminy Leszno (także rodzina zastępcza i członkowie rodzinnych domów dziecka), składająca się z rodziców (jednego rodzica) mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub 24 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje w trybie stacjonarnym. Koordynatorem Programu jest ośrodek pomocy społecznej. Karta wydawana jest bezpłatnie i ważna jest przez rok. Kartę otrzymuje indywidualnie każdy uprawniony członek rodziny.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w instytucjach samorządowych:

 • ulgi w opłacie za gospodarowanie odpadami komunalnymi,
 • ulgi w opłacie za dostawy wody i odprowadzanie ścieków,
 • zniżkowe bilety do kina w Ośrodku Kultury w Błoniu,
 • zniżkowe bilety na pływalnię Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sochaczewie,
 • umożliwienie dzieciom i młodzieży korzystania z zajęć organizowanych przez świetlice gminne,
 • umożliwienie korzystania z zajęć organizowanych przez gminny zespół sportowo-rekreacyjny.

Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Gminy Leszno.

Góra strony

Lesznowola, województwo mazowieckie, Lesznowolska Karta Dużej Rodziny

aktualizacja:  19 czerwca 2014 r.

Lesznowolska Karta Dużej Rodziny wydawana jest od  15 września 2012 roku. Karta przysługuje rodzinom wielodzietnym – także rodzinom zastępczym – posiadającym meldunek stały w Gminie Lesznowola lub rodzinom zamieszkującym teren Gminy Lesznowola i rozliczającym się w Urzędzie Skarbowym w Piasecznie, mającym na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 24 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Koordynatorem Programu jest gminny ośrodek pomocy społecznej. Karta wydawana jest bezpłatnie i ważna od 1 października każdego roku do 30 września kolejnego roku, z możliwością przedłużenia ważności na kolejny rok. Kartę otrzymuje indywidualnie każdy uprawniony członek rodziny.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w instytucjach samorządowych:

 • zniżki (zróżnicowana dla rodzin z trojgiem dzieci i rodzin z czworgiem i więcej dzieci) na bilety wstępu i zajęcia dostępne w ofercie gminnego ośrodka kultury,
 • zniżki na bilety i karnety wstępu na pływalnię Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piasecznie,
 • bezpłatne bilety miesięczne w komunikacji lokalnej oraz zniżki na bilety długookresowe imienne na dojazd uczniów z terenu gminy do szkół ponadgimnazjalnych (szkoły średnie, studia dzienne),
 • zniżki na szczepienie przeciw pneumokokom i meningokokom w ośrodkach zdrowia w Magdalence i Mrokowie oraz w Nowej Iwicznej.

Ponadto partnerzy programu prowadzący działalność gospodarczą oferują posiadaczom Karty m.in. zwolnienie z opłaty wpisowej i zniżki w czesnym w niepublicznym przedszkolu, rabaty na konsultacje medyczne, badania laboratoryjne, zabiegi dermatologiczne i testy alergologiczne, na usługi stomatologiczne i protetyczne, masaże lecznicze, usługi kosmetyczne oraz na organizację rodzinnych imprez okolicznościowych. Ponadto posiadacze Karty taniej mogą kupić m.in. garnitury i koszule męskie oraz szczepionki. W Programie wydane zostały 1044 karty dla 197 rodzin.
Więcej o karcie na stronach internetowych GOPS w Lesznowoli.

Góra strony

Łomianki, województwo mazowieckie, Karta 3+ i 4+

aktualizacja: 10 lipca 2014 r.

Karta Rodziny 3+ i 4+  wydawana jest od 15 marca 2012 r. Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne, zamieszkałe na terenie Gminy Łomianki (także rodziny zastępcze), składające się z rodziców (jednego rodzica) mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 26 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Koordynatorem programu jest ośrodek pomocy społecznej. Karta wydawana jest bezpłatnie i ważna od 1 stycznia do 31 grudnia każdego roku. Kartę otrzymuje indywidualnie każdy uprawniony członek rodziny.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

 • zniżki od obowiązującej ceny biletów na pływalnię w Integracyjnym Centrum Dydaktyczno-Sportowym w Łomiankach
 • zniżki od obowiązujących opłat za zajęcia w domu kultury,
 • zniżki w opłatach administracyjnych w publicznych przedszkolach,
 • bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla dzieci z rodzin 4+,
 • zniżki w opłatach za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla rodzin 4+.

Więcej o karcie na stronach internetowych Gminy Łomianki.

Góra strony

Marki, województwo mazowieckie, Marecka Karta Dużej Rodziny
aktualizacja: 20 lutego 2014 r.

Marecka Karta Dużej Rodziny wydawana jest od 1 października 2012 roku. Karta przysługuje rodzinom, które są zameldowane w Markach (także rodzinom zastępczym), składającym się z rodziców (jednego rodzica) i pozostających na ich utrzymaniu 3 i więcej dzieci w wieku do 21. roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub do 24. roku życia jeżeli studiuje. Karta wydawana jest w Wydziale Promocji i Rozwoju Urzędu Miasta. Karta jest ważna 1 rok. Dokumenty te wydawane są bezpłatnie. Otrzymują je indywidualnie wszyscy członkowie uprawnionej rodziny.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

 • zniżki na zajęcia dla dzieci i młodzieży, organizowane przez Marecki Ośrodek Kultury,
 • zniżki na świadczenia przedszkoli publicznych wykraczających poza podstawę programową wychowania przedszkolnego, mających charakter usług opiekuńczo- bytowych (Karta 3+),
 • bezpłatne korzystanie z komunikacji miejskiej ZTM (tylko Karta 4+). 

Partnerzy prywatni oferują posiadaczom Karty m.in. zniżki w opłacie za czesne w niepublicznym przedszkolu oraz szkole podstawowej i gimnazjum, za zabiegi medyczne, terapeutyczne, ulgi w opłatach za korzystanie z sal zabaw, ze świetlicy socjoterapeutycznej, rabaty na kursy językowe, zajęcia edukacyjne i sportowe, usługi mechaniki samochodowej, fryzjerskie i kosmetyczne. Ponadto  mogą korzystać z rabatów na zakup artykułów papierniczych i szkolnych, obuwia szkolnego, bielizny, artykułów spożywczych, dywanów, tkanin, żaluzji i rolet, pieczywa i wyrobów cukierniczych.

W programie wydano 615 Kart dla 191 rodzin.
Więcej o karcie na stronach internetowych Miasta Marki.

Gmina Marki przystąpiła także do Powiatowej Karty Dużej Rodziny TAKrodzina.pl

Góra strony

Michałowice, województwo mazowieckie, Karta Dużej Rodziny Rodzina 3+

aktualizacja: 10 maja 2014 r.

Karta Dużej Rodziny wydawana jest od 1 września 2013 r. Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne (także zastępcze),  mające na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub 24 roku życia, w przypadku gdy dziecko uczy się lub studiuje, zamieszkujące na terenie Gminy Michałowice i minimum jedno z rodziców musi rozliczać się z podatku dochodowego w Urzędzie Skarbowym w Pruszkowie. Koordynatorem programu jest gminny ośrodek pomocy społecznej. Karta – po dwa egzemplarze dla każdej rodziny – wydawana jest bezpłatnie i ważna od dnia wydania do dnia 30 września lub do dnia, w którym rodzina traci status rodziny wielodzietnej zgodnie z definicją określoną w programie.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

 • dopłata do imiennego biletu długookresowego dla dzieci dojeżdżających do szkół ponadgimnazjalnych i wyższych,
 • dopłat do opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi na trzecie i kolejne dziecko w rodzinie.

Programem objętych jest 151 osób z 28 rodzin wielodzietnych.
Więcej o karcie na stronach internetowych GOPS w Michałowicach.

Góra strony

Milanówek, województwo mazowieckie, Milanowska Karta Rodziny 3+

aktualizacja: 10 lipca 2014 r.

Milanowska Karta Rodziny 3+ wydawana jest od 1 stycznia 2014 roku. Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne, w tym rodziny zastępcze, zamieszkałe na terenie Miasta Milanówka, w których minimum jedno z rodziców/opiekunów posiada na terenie Miasta Milanówka zameldowanie na pobyt stały oraz minimum jedno z rodziców/opiekunów rozlicza się z Urzędem Skarbowym w Grodzisku Mazowieckim, składające się z rodziców (jednego rodzica) mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 24 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Koordynatorem programu jest ośrodek pomocy społecznej. Karta  wydawana jest bezpłatnie i ważna przez rok począwszy od daty wydania. Uprawnionym do otrzymania Karty jest każdy członek rodziny wielodzietnej.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

 • umożliwienie dzieciom i młodzieży z rodziny wielodzietnej bezpłatnego dostępu do zajęć i warsztatów organizowanych przez miejskie centrum kultury;
 • zniżki od obowiązujących opłat za pobyt dzieci z rodziny wielodzietnej w przedszkolu miejskim;
 • umożliwienie członkom rodziny wielodzietnej korzystania z bezpłatnej komunikacji miejskiej w Milanówku;
 • zniżki od obowiązujących cen biletów do kina w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim;
 • zniżki od obowiązujących cen biletów wstępu na pływalnię miejska w Grodzisku Mazowieckim.

Od stycznia 2014 r. wydanych zostało 417 kart dla 77 uprawnionych rodzin.
Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Miasta Milanówka.

Góra strony

Mińsk Mazowiecki, województwo mazowieckie, Mińska Karta Dużej Rodziny

aktualizacja: 30 czerwca 2014 r.

Mińska Karta Dużej Rodziny wydawana jest od 1 września 2013 r. Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne, (w tym zastępcze), zamieszkałe w Mińsku Mazowieckim, bądź wskazujące w zeznaniu podatkowym Miasto Mińsk Mazowiecki jako miejsce zamieszkania, prowadzące wspólne gospodarstwo domowe z minimum trojgiem dzieci do ukończenia 18 roku życia lub do 24 roku życia w przypadku dziecka kontynuującego naukę, niezależnie od ich sytuacji materialnej. Koordynatorem programu jest Urząd Miasta. Karta wydawana jest bezpłatnie i ważna przez rok począwszy od daty wydania. Uprawnionym do otrzymania Karty jest każdy członek rodziny wielodzietnej.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

 • ulgowe bilety wstępu na imprezy i zajęcia organizowane przez miejski dom kultury;
 • ulgowe bilety wstępu na basen i lodowisko miejskiego ośrodka sportu i rekreacji;
 • ulgowe bilety na imprezy i zajęcia organizowane przez Muzeum Ziemi Mińskiej;
 • ulgowe bilety na imprezy i zajęcia organizowane przez miejską bibliotekę publiczną;
 • zniżki w opłatach za świadczenia miejskich (samorządowych) przedszkoli w zakresie przekraczającym podstawę programową. Ulga przysługuje rodzinie, która nie ma zaległości w tych opłatach;
 • dopłaty do opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Ponadto partnerzy programu oferują posiadaczom Karty m.in. zniżki w czesnym w prywatnych przedszkolach, rabaty na usługi medyczne, diagnostyczne, usługi stomatologiczne, na kursy językowe, na zajęcia edukacyjne dla dzieci, zniżki w opłatach za kursy języków obcych, zza zajęcia rekreacyjne i sportowe, za usługi gastronomiczne, krawieckie, fryzjerskie i inne. Posiadacze Karty mogą też taniej kupić m.in. odzież i obuwie, pościel, ręczniki, tekstylia, torby oraz artykuły papiernicze.
Programem zostało objętych 1206 osób z 235 rodzin.
Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Miasta Mińsk Mazowiecki.

Góra strony

Mława, województwo mazowieckie, Karta Rodziny 3+
aktualizacja: 20 lutego 2014 r.

Karta Rodziny 3+ wydawana jest od 23 grudnia 2013 roku. Karta przysługuje zamieszkałym na terenie Miasta Mławy rodzinom wielodzietnym, składającym się z rodziców (jednego rodzica) i mającym na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do lat 18 lub do 24. roku życia, jeżeli dziecko uczy się lub studiuje. Program obejmuje także wielodzietne rodziny zastępcze. Karta wydawana jest w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Dokument ten, wydawany bezpłatnie, ważny jest 2 lata. Karty otrzymują indywidualnie wszyscy członkowie uprawnionej rodziny.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

 • zniżkowe bilety na imprezy w Miejskim Domu Kultury,
 • zniżkowe opłaty za udział w zajęciach organizowanych przez Miejski Dom Kultury,
 • zniżkowe bilety do kina,
 • zniżkowe opłaty za korzystanie ze sprzętu rekreacyjnego i sportowego oraz ulgi w opłatach za wstęp na obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji,
 • zniżki na bilety na krytą pływalnię,
 • zniżkowe bilety na wydarzenia organizowane w Muzeum Ziemi Zawkrzeńskiej.

Partnerzy prywatni oferują posiadaczom Karty m.in. zniżki na zakup artykułów budowlanych i sanitarnych.

W programie wydanych zostało 65 kart dla 13 rodzin
Więcej o karcie na stronach internetowych Miasta Mława.

Góra strony

Mszczonów, województwo mazowieckie, Karta Dużej Rodziny 3+

aktualizacja: 30 czerwca 2014 r.

Karta Dużej Rodziny „3+” wydawana jest od 1 maja 2012 r. Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne, (w tym zastępcze), zamieszkałe i zameldowane na terenie Gminy Mszczonów, składające się rodziców (lub z jednego rodzica) mających na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18 lat lub do 24 lat w przypadku dzieci uczących się. Koordynatorem programu jest miejski ośrodek pomocy społecznej. Karta  wydawana jest bezpłatnie. Okres ważności Karty, w granicach od 1 roku do 3 lat, ustala MOPS, uwzględniając wiek dzieci. Uprawnionym do otrzymania Karty jest każdy członek rodziny wielodzietnej.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

 • ulgowe bilety do kina w miejskim ośrodku kultury,
 • ulgowe bilety na termy i na lodowisko, zniżkowe opłaty za wypożyczenie rowerów lub kijków nordic walking oraz za wejście na halę sportową oraz na boiska w ośrodku sportu i rekreacji,
 • zniżki w opłatach za zajęcia dla dzieci i młodzieży realizowane przez jednostki gminne,
 • zniżki w opłatach za korzystanie przez dzieci ze świadczeń udzielanych przez przedszkole publiczne poza czasem przeznaczonym na bezpłatne nauczanie,
 • zniżkowe opłaty za wyjazdy na zielone szkoły.

Programem zostało objętych 913 osób z 181 rodzin.
Więcej o karcie na stronach internetowych urzędu Miejskiego w Mszczonowie.

Góra strony

Nieporęt, województwo mazowieckie, Nieporęcka Karta Rodziny 3+

aktualizacja: 30 czerwca 2014 r.

Nieporęcka Karta Rodziny 3+ wydawana jest od 1 stycznia 2014 r. Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne, (w tym zastępcze), zamieszkałe w Gminie Nieporęt, składające się rodziców (lub z jednego rodzica) mających na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18 lat lub do 24 lat w przypadku dzieci uczących się. Koordynatorem programu jest Dział Spraw Obywatelskich Urzędu Gminy oraz Urząd Stanu Cywilnego. Karta  wydawana jest bezpłatnie i zachowuje ważność przez rok (jeśli najstarsze dziecko w rodzinie ukończyło 18 lat) lub przez trzy lata (jeśli najstarsze dziecko w rodzinie nie ukończyło 15 lat). Uprawnionym do otrzymania Karty jest każdy członek rodziny wielodzietnej.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

 • zniżki w opłatach za gospodarowanie odpadami komunalnymi w przypadku prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów komunalnych oraz bieżącego i terminowego regulowania tej opłaty,
 • ulgi w opłatach za korzystanie z wychowania przedszkolnego w prowadzonych przez gminę publicznych przedszkolach w czasie przekraczającym czas bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki – przysługujące rodzinom wielodzietnym, które regulują bieżące opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolach publicznych prowadzonych przez gminę,
 • ulgowe bilety na gminną pływalnię sportową,
 • ulgowe bilety wstępu na zajęcia i imprezy organizowane przez gminne ośrodki kultury, finansowane lub współfinansowane ze środków pochodzących z dotacji przyznanej z budżetu gminy.

Ponadto partnerzy programu oferują posiadaczom Karty rabat na porady, konsultacje i terapię psychologiczną, na zajęcia rozwojowe dla dzieci, zniżki w opłatach za wstęp do parku linowego, na udział w zajęciach sportowych i rekreacyjnych, na zajęcia w centrum rozrywki dla dzieci i dorosłych, zniżki na usługi gastronomiczne, optyczne i krawieckie. Ponadto posiadacze Karty mogą taniej kupić m.in. obuwie, artykuły niemowlęce i dziecięce, zabawki, pościel, zasłony i firany, okulary i inne.
Więcej o karcie na stronach internetowych urzędu Gminy Nieporęt.

Góra strony

Nowa Sucha, województwo mazowieckie, Karta Dużej Rodziny 3+

aktualizacja: 30 lipca 2014 r.

Karta Dużej Rodziny wydawana jest od 1 lipca 2013 r. Kartę mogą otrzymać rodziny zamieszkałe na terenie gminy Nowa Sucha (także rodziny zastępcze), składające się z rodziców (jednego rodzica) mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18. roku życia lub 24. roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Koordynatorem programu jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Karta wydawana jest bezpłatnie i zachowuje ważność od 1 lipca do 30 czerwca kolejnego roku. Uprawnionym do otrzymania Karty jest każdy członek rodziny wielodzietnej.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

 • zniżki od obowiązujących opłat za zajęcia dla dzieci i młodzieży organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji;
 • zniżki w opłacie za gospodarowanie odpadami komunalnymi, zbieranymi i odbieranymi w sposób selektywny. Ulga przysługuje rodzinie, która terminowo reguluje opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

W ciągu pierwszych sześć miesięcy funkcjonowania programu wydano 580 kart, dla około 150 rodzin.
Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Gminy Nowa Sucha.

Góra strony

Nowy Dwór Mazowiecki, województwo mazowieckie, Nowodworska Karta Familijna

aktualizacja: 30 lipca 2014 r.

Nowodworska Karta Familijna wydawana jest od października 2013 r. Kartę mogą otrzymać rodziny zamieszkałe na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego, składające się z rodziców (jednego rodzica) mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub 24 roku życia w przypadku gdy dziecko uczy się lub studiuje. Koordynatorem programu jest Urząd Miejski. Karta wydawana jest bezpłatnie, a ważność karty upływa 31 grudnia każdego roku, w którym jest realizowany program. Uprawnionym do otrzymania Karty jest każdy członek rodziny wielodzietnej.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

 • ulgi obejmującej płatną ofertę Nowodworskiego Ośrodka Kultury,
 • ulgowe opłaty za korzystanie z obiektów i udział w zajęciach i imprezach Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Miasta w Nowym Dworze Mazowieckim.

Góra strony

Ostrołęka, województwo mazowieckie, Karta Wielkiej Rodziny
aktualizacja: 20 lutego 2014 r.

Karta Wielkiej Rodziny wydawana jest od 12 lipca 2012 roku. Karta przysługuje zamieszkałym na terenie miasta Ostrołęka rodzinom wielodzietnym, wychowującym troje i więcej dzieci w wieku do lat 18 lub do 25. roku życia jeżeli dziecko uczy się lub studiuje. Program obejmuje także wielodzietne rodziny zastępcze. Karta wydawana jest w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie. Karta jest ważna 1 rok i jest wydawana bezpłatnie. Każdy uprawniony członek rodziny otrzymuje własną, indywidualną Kartę.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

 • bezpłatne przejazdy autobusami komunikacji miejskiej w  soboty, niedziele i święta,
 • zniżki w stałej opłacie miesięcznej dla trzeciego i kolejnych dzieci za pobyt w żłobku miejskim.
 • zniżkowe biletu do Parku Wodnego Aquarium,
 • zniżkowe bilety do kina na repertuar premierowy, Akademii Edukacji Filmowej i Dyskusyjnego Klubu Filmowego w Ostrołęckim Centrum Kultury,
 • zniżki w opłatach za udział w zajęciach zespołów artystycznych, organizowanych przez Ostrołęckie Centrum Kultury,
 • zniżki za korzystanie z kortów tenisowych i wypożyczanie łyżew w miejskim ośrodku sportu i turystyki.

Partnerzy prywatni oferują posiadaczom Karty m.in. zniżki w opłatach za udział w zajęciach sportowych i rekreacyjnych, za zajęcia muzyczne oraz za usługi gastronomiczne. Ponadto mogą korzystać z rabatów przy zakupie odzieży, art. spożywczych i przemysłowych, komputerów, dewocjonaliów, mebli, paliw, stolarki budowlanej, farb i narzędzi.

W programie wydanych zostało 1 878 Kart dla członków 399 rodzin
Więcej o karcie na stronach internetowych MOPR w Ostrołęce.

Góra strony

Ostrów Mazowiecka, województwo mazowieckie, Karta Rodzinna 3+
aktualizacja: 14 lutego 2014 r.

Karta Rodzinna 3+ wydawana jest od 29 października 2013 roku. Karta przysługuje zamieszkałym na terenie Miasta Ostrów Mazowiecka rodzinom wielodzietnym, wychowującym troje i więcej dzieci w wieku do lat 18 lub do 24. roku życia, jeżeli dziecko uczy się lub studiuje. Program obejmuje także wielodzietne rodziny niepełne (samotnych rodziców). Karta wydawana jest w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Karta jest ważna przez 3 lata i jest wydawana bezpłatnie. Kartę otrzymuje indywidualnie każdy uprawniony członek rodziny.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

 • zniżki na bilety komunikacji miejskiej;
 • bezpłatne uczestnictwo w zajęciach organizowanych przez Miejski Dom Kultury;
 • zniżkowe bilety na pływalnie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji;
 • bezpłatne dożywianie w szkołach dzieci z rodzin wielodzietnych.

W Programie wydano 920 Kart dla 232 rodzin.
Więcej o karcie na stronach internetowych MOPS w Ostrowi Mazowieckiej.

Góra strony

Otwock, województwo mazowieckie, Otwocka Rodzina 3+

aktualizacja: 30 lipca 2014 r.

Karta Rodziny 3+ wydawana jest od 1 stycznia 2014 r. Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne, czyli posiadające trójkę bądź więcej dzieci w wieku do 18. roku życia bądź do 25 roku życia – w przypadku gdy dziecko uczy się lub studiuje, a także rodziny zastępcze oraz rodzinne domy dziecka. Koordynatorem programu jest Urząd Miasta. Karta wydawana jest bezpłatnie i otrzymuje ją każdy uprawniony członek rodziny. Kartę wydaje się na okres jednego roku lub na okres dłuższy w przypadku, gdy najstarsze spośród niepełnoletnich dzieci nie ukończyło 16. roku życia.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

 • bezpłatne przedszkole – bez opłat za dodatkowe godziny,
 • bezpłatny żłobek,
 • 1 zł opłaty za żywienie, w tym za obiady w szkołach podstawowych, gimnazjalnych oraz w przedszkolach i żłobku miejskim,
 • 1 zł opłaty dla dzieci oraz opiekuna korzystającego ze wstępu razem z dziećmi za korzystanie z oferty miejskich jednostek organizacyjnych (m.in. usługi oświatowe, dobra kultury, sportu i rekreacji),
 • opłaty stałe, w tym miesięczne oraz roczne, za uczestnictwo dzieci w zajęciach w zakresie kultury, kultury fizycznej, oświaty, kołach zainteresowań i tym podobnych, w wysokości 1 zł brutto.

Ponadto partner programu oferuje posiadaczom Karty rabaty na diagnostykę i zabiegi stomatologiczne dla dzieci i dorosłych.
Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Miasta Otwocka.

Góra strony

Ożarów Mazowiecki, województwo mazowieckie, Ożarowska Karta Rodziny 3+

aktualizacja: 30 lipca 2014 r.

Ożarowska Karta Rodziny 3+ wydawana jest od 27 marca 2013 r. Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne, w tym zastępcze, zamieszkałe na terenie Gminy Ożarów Mazowiecki, składające się z rodziców/rodzica lub opiekunów prawnych mających na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18. roku życia lub do 24. roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje oraz członkowie rodzinnego domu dziecka. Koordynatorem programu jest Urząd Miejski. Karta wydawana jest bezpłatnie i ważna jest przez rok. Otrzymuje ją każdy uprawniony członek rodziny.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

 • zniżki od obowiązującej ceny biletów na imprezy kulturalne organizowane lub odbywające się w samorządowym domu kultury i jego filiach oraz zniżki w opłatach za udział w stałych zajęciach prowadzonych lub organizowanych przez te placówki,
 • zniżki od obowiązujących cen biletów i karnetów na pływalnię oraz na inne zajęcia organizowane przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji,
 • zniżki w opłatach za posiłki wydawane w szkołach dla uczniów tych szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina,
 • zniżki w opłatach administracyjnych wnoszonych w przedszkolach gminnych.

Ponadto partnerzy programu oferują posiadaczom Karty rabaty na diagnostykę i zabiegi stomatologiczne dla dzieci i dorosłych oraz na zajęcia sportowo-rekreacyjne.
Więcej o karcie na stronach internetowych urzędu Miejskiego w Ożarowie Mazowieckim.

Góra strony

Piaseczno, województwo mazowieckie, Piaseczyńska Karta Dużej Rodziny

aktualizacja: 10 kwietnia 2014 r.

Piaseczyńska Karta Dużej Rodziny wydawana jest od 1 października 2012 r. Koordynatorem programu jest Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Karta przysługuje rodzinom (także zastępczym) zamieszkującym na terenie gminy Piaseczno i płacącym w niej podatki, składająca się z rodziców/rodzica z co najmniej trojgiem dzieci na utrzymaniu w  wieku do 18 roku życia lub 24 roku życia, gdy dziecko się uczy lub studiuje. Karta wydawana jest bezpłatnie i zachowuje ważność przez okres 12 miesięcy od 1 października danego roku. Każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

 • zniżka na bilety wstępu i zajęcia w Centrum Kultury i w podległych mu Klubach Kultury (50% dla rodzin 3+; 70% dla rodzin 4+),
 • zniżka na bilety i karnety wstępu na gminny basen, ściankę wspinaczkową i imprezy widowiskowo-sportowe organizowane przez gminny ośrodek sportu.

Partnerzy biznesowi programu oferują posiadaczom Karty m.in. zwolnienia z opłat wpisowych i zniżki na usługi niepublicznych przedszkoli (w tym 3-tygodniowy bezpłatny pobyt dziecka w czasie wakacji), zniżki na zajęcia sportowe, ogólnorozwojowe, na korzystanie z sali zabaw dla dzieci, na udział w półkoloniach letnich i zimowych, na kursy, kolonie i obozy językowe, korepetycje i przygotowanie do egzaminów szkolnych, świadczenia medyczne, terapię sensoryczną, wypożyczenie sprzętu sportowego, na ubezpieczenie mieszkań i domów, usługi transportowe, korzystanie z obiektów wypoczynku rodzinnego, zajęcia taneczne, usługi motoryzacyjne, optyczne, kosmetyczne, gastronomiczne, naprawy obuwia czy dorabiania kluczy i inne. Mogą też zakupić taniej leki i środki medyczne, książki, gry, pyty z muzyką, pomoce edukacyjne, artykuły spożywcze, odzież i meble dla dzieci, sprzęt elektroniczny czy wyposażenie placów zabaw. 
Kartę Dużej Rodziny odebrało dotychczas  1658 osób z 333 rodzin 3+ oraz 671 osób ze 117 rodzin 4+.
Więcej o Karcie n