Województwo wielkopolskie

Karty powiatowe:

 1. powiat szamotulski

Karty prowadzone przez samorządy lokalne:

 1. Chodzież,
 2. Czerwonak,
 3. Gostyń,
 4. Kalisz,
 5. Konin,
 6. Kórnik,
 7. Luboń,
 8. Lwówek,
 9. Mosina,
 10. Murowana Goślina,
 11. Nowy Tomyśl,
 12. Oborniki,
 13. Ostrów Wielkopolski,
 14. Pakosław,
 15. Piła,
 16. Pleszew,
 17. Poznań,
 18. Rawicz,
 19. Suchy Las,
 20. Śrem,
 21. Środa Wielkopolska,
 22. Turek,
 23. Wolsztyn.

Nie znalazłeś karty, o funkcjonowaniu której wiesz? Wypełnij formularz zgłoszeniowy.


Powiat szamotulski, województwo wielkopolskie, Karta Dużej Rodziny Powiatu Szamotulskiego
aktualizacja: 15 września 2014 r.

Karta Dużej Rodziny Powiatu Szamotulskiego wydawana jest od 1 lipca 2014 r. Koordynatorem programu jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Karta Dużej Rodziny przeznaczona jest dla rodzin mieszkających w Powiecie Szamotulskim, wychowujących co najmniej troje dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 25 roku życia w przypadku kontynuowania nauki lub powyżej 25 roku życia legitymującego się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności, jeżeli w związku z niepełnosprawnością przysługuje świadczenie pielęgnacyjne lub specjalny zasiłek opiekuńczy oraz dla wszystkich – bez względu na liczbę dzieci – rodzin zastępczych. Karta wydawana jest bezpłatnie. Każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną Kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w jednostkach samorządowych to:

 • opłata 1 zł za wstęp do obiektów Muzeum Zamek Górków w Szamotułach,
 • rabat na płatne badania diagnostyczne w laboratorium analitycznym, pracowni RTG i pracowni tomografii komputerowej w publicznym zakładzie opieki zdrowotnej.

Partnerzy programu, prowadzący działalność gospodarczą, oferują posiadaczom Karty m.in. zniżki na oferowaną przez niepubliczne przedszkole opiekę dzienną, klubik malucha i organizację urodzin, niższą składkę członkowską w uczniowskim klubie sportowym, zniżki na kursy językowe i na szkolenia zawodowe, na serwis komputerowy, na zajęcia sportowe, zabiegi fizjoterapeutyczne, na korzystanie z basenu, na usługi hotelowe, gastronomiczne i na organizację imprez okolicznościowych, rabat na przejazdy transportem osobowym na wybranych trasach, na mechanikę samochodową i usługi wulkanizacyjne, na wynajem maszyn i narzędzi remontowo-budowlanych i inne. Ponadto posiadacze Karty mogą taniej zakupić m.in. odzież i obuwie, artykuły spożywcze i cukiernicze, chemię gospodarczą, meble, zabawki, podręczniki, książki, artykuły biurowe i szkolne, akcesoria dziecięce, artykuły AGD i RTV, rowery, artykuły elektryczne, paliwo, budowlane artykuły wykończeniowe i inne.
Więcej o Karcie na stronach internetowych PCPR w Szamotułach.

Góra strony

Chodzież, województwo wielkopolskie, Chodzieska Karta Dużej Rodziny

aktualizacja: 10 czerwca 2014 r.

Chodzieska Karta Dużej Rodziny wydawana jest od 31 stycznia 2014 r. Koordynatorem programu jest Wydział Organizacyjny Urzędu Miejskiego. Karta przysługuje rodzinom – także rodzinom zastępczym – zameldowanym na terenie miasta Chodzieży, utrzymującym minimum troje dzieci w wieku do 18 roku życia, a w przypadku gdy dziecko uczy się lub studiuję – do 25 roku życia. (W przypadku dzieci niepełnosprawnych pozostających pod opieką rodzica bez ograniczenia wieku). Karta wydawana jest bezpłatnie i ważna prze okres jednego roku. Każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną kartę.
Uprawnienia posiadaczy karty w jednostkach samorządowych dla wszystkich posiadaczy Karty to:

 • zniżki na zakup biletów wstępu na pływalnię w miejskim ośrodku sportu i rekreacji,
 • zniżki na zakup biletów wstępu na imprezy kulturalne: seanse filmowe, koncerty itp. w Chodzieski Dom Kultury,
 • ulgi w opłacie za wywóz śmieci.

Ponadto partnerzy programu oferują posiadaczom Karty m.in. zniżki w opłatach za czesne w niepublicznym przedszkolu, ulgi na wejścia indywidualne do centrum zabaw dla dzieci oraz rabaty na artykuły do wyposażenia domu.
Więcej o Karcie na stronach internetowych Urzędu Miejskiego w Chodzieży.

 Góra strony

Czerwonak, województwo wielkopolskie, Karta Dużej Rodziny

aktualizacja: 10 czerwca 2014 r.

Karta Dużej Rodziny wydawana jest od 3 lipca  2013 r. Koordynatorem programu jest Urząd Gminy. Karta przysługuje na terenie gminy rodzinom składającym się z rodziców, jednego rodzica lub opiekuna/opiekunów prawnych, mającym na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18. roku życia lub do ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej. Karta wydawana jest bezpłatnie na okres do końca roku kalendarzowego, w którym został złożony wniosek lub do ukończenia 18 roku życia lub do 24 roku życia w przypadku kontynuowania nauki lub do ukończenia 26 roku życia w przypadku dziecka niepełnosprawnego legitymującego się orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, któremu wydłużono czas edukacji. Każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną kartę.
Uprawnienia posiadaczy karty w jednostkach samorządowych dla wszystkich posiadaczy Karty to:

 • zniżki przy zakupie biletów miesięcznych na przejazdy komunikacją miejską dla uczniów dojeżdżających do szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych poza teren gminy,
 • zniżkowe opłaty za zajęcia organizowane przez gminny ośrodek kultury,
 • ulgi przy zakupie biletów jednorazowych na pływalnię oraz na kąpielisko.

Ponadto partnerzy biznesowi programu oferują posiadaczom Karty m.in. niższe czesne w niepublicznym przedszkolu, ulgi w opłatach za zajęcia w klubie malucha, za kursy języków obcych, za udział w wakacyjnych wycieczkach dla dzieci, za zwiedzanie Torunia, za jazdę konną i hipoterapię, udział w spływie kajakowym, za opiekę lekarza rodzinnego i szczepienia ochronne dla dzieci, za wstęp do centrum zabaw, organizację okolicznościowych imprez rodzinnych, za ubezpieczenia komunikacyjne, majątkowe i ubezpieczenia na życie, za instalację i korzystanie z Internetu, rabaty w opłatach za pobyt w ośrodkach wczasowych, ulgowe bilety na mecze lokalnej drużyny piłkarskiej, za kursy na prawo jazdy, za serwis rowerów, wymianę opon samochodowych, parkowanie pojazdów, za usługi kosmetyczne i inne. Ponadto można też taniej kupić m.in. obuwie, tekstylia, artykuły szkolne, artykuły spożywcze, przemysłowe, chemiczne, meble, tekstylia, rowery i akcesoria rowerowe, artykuły budowlane, urządzenia do ogrzewania domów. W roku 2014 wydano 885 kart dla 167 rodzin.
Więcej o Karcie na stronach internetowych Gminy Czerwonak.

Góra strony

Gostyń, województwo wielkopolskie, Przyjazny samorząd

aktualizacja: 16 czerwca 2014 r.

Karta programu „Przyjazny samorząd”  wydawana jest od 1 stycznia 2013 roku. Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne, w tym zastępcze, zamieszkałe na terenie gminy Gostyń – składające się z rodziców lub jednego rodzica mające pod opieką przynajmniej troję dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 25 roku życia w przypadku, gdy dziecko się uczy, oraz osoby niepełnosprawne bez względu na wiek, posiadające orzeczenie o niepełnosprawności i  ich opiekunowie. Koordynatorem programu jest Wydział Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego. Karta wydawana jest bezpłatnie i zachowuje ważność przez okres 12 miesięcy. Kartę otrzymuje indywidualnie każdy uprawniony członek rodziny.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

 • zniżki na korzystanie z obiektów i imprezy organizowane w ośrodku sportu i rekreacji,
 • ulgowa odpłatność za korzystanie z oferty samorządowego ośrodka kultury,
 • zniżki w opłatach na usługi i imprezy organizowane w miejsko-gminnej bibliotece publicznej,
 • ulgowe bilety do miejskiego muzeum.

Do 14 maja 2014 roku programem objęto 355 osób z 65 rodzin.
Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Miejskiego w Gostyniu.

Góra strony

Kalisz, województwo wielkopolskie, Kalisz Rodzina 3+

aktualizacja:  18 czerwca 2014 r.

Karta „Kalisz Rodzina 3+” wydawana jest od  1 czerwca 2014 roku. Kartę przyznaje się rodzinom, także zastępczym, z minimum trojgiem dzieci w wieku do ukończenia 18 roku życia lub 24 roku życia  w przypadku kontynuowania nauki lub do ukończenia 26 roku życia w przypadku dziecka niepełnosprawnego legitymującego się orzeczeniem o niepełnosprawności, któremu wydłużono czas edukacji. Koordynatorem programu jest Urząd Miasta. Karta wydawana jest bezpłatnie z terminem ważności do dnia 31 grudnia 2015 r. Okres jej ważności może zostać skrócony ze względu na zmiany dotyczące składu rodziny, wieku dzieci oraz kontynuowania przez nie nauki. Kartę otrzymuje indywidualnie każdy uprawniony członek rodziny.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w instytucjach samorządowych:

 • zwolnienie z opłat za korzystanie ze żłobków i przedszkoli prowadzonych przez samorząd miejski,
 • bezpłatne przejazdy autobusami komunikacji miejskiej dla dzieci i młodzieży oraz ulgowe przejazdy dla rodziców/opiekunów prawnych,
 • zakup ulgowych biletów wstępu do Aquaparku,
 • ulgowe bilety na obiekty miejskiego ośrodka sportu, rehabilitacji i rekreacji,
 • zakup ulgowych biletów do filharmonii miejskiej,
 • ulgowe bilety wstępu do lokalnego muzeum.

Partnerzy programu oferują posiadaczom karty m.in. rabaty na usługi biura rachunkowego oraz ulgowe bilety do kina.
Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Miasta Kalisza.

Góra strony

Konin, województwo wielkopolskie, Konińska Karta Rodziny 3+
aktualizacja: 12 lutego 2014 r.

Konińska Karta Rodziny 3+ wydawana jest od 3 czerwca 2013 roku. Koordynatorem programu jest Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego. Karta przysługuje rodzinom mieszkającym na terenie Miasta Konina – także rodzinom niepełnym, zastępczym i pełniącym funkcje pogotowia rodzinnego – w których na utrzymaniu jest troje lub więcej dzieci w wieku do 18 lat lub do 24 lat jeśli się uczą/studiują. Dokument jest ważny do końca roku kalendarzowego, w którym został wydany. Karty wydawane są bezpłatnie. Każdy uprawniony otrzymuje własną indywidualną Kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

 • zniżki w opłatach za żłobek miejski i za publiczne przedszkola,
 • zniżkowe opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi,
 • ulgi dla dzieci i młodzieży w opłatach za przejazdy autobusami komunikacji miejskiej,
 • zniżki na korzystanie z oferty Miejskiego Domu Kultury (kino familijne, udział w Akademii Filmowej „Otwórz oczy”, zajęcia artystyczne, udział w kursach tańca i wokalnych); bezpłatny udział w organizowanych  tam wydarzeniach,
 • ulgi w odpłatności za udział we wszystkich zajęciach organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury; bezpłatny wstęp na koncerty organizowane  przez MDK,
 • ulgowe bilety wstępu na obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (baseny miejskie, korty tenisowe, kręgielnia),
 • bezpłatne karty biblioteczne w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Partnerzy z sektora prywatnego oferują posiadaczom Karty preferencyjne warunki korzystania z zajęć w klubach sportowych zajęć sportowych, z bezpłatnych (dla dzieci i młodzieży) lub zniżkowych wejść na imprezy sportowe (mecze, zawody), z ulgowej odpłatności za udział w zajęciach edukacyjnych. Mogą też korzystać z rabatów i zniżek na usługi stomatologiczne, gastronomiczne, z ulgowych wyjazdów wczasowych i turystycznych, zniżek na naprawy elektroniczne RTV, usługi fryzjerskie i kosmetyczne. Przysługują też ulgi na zakupy podręczników, zabawek, art. spożywczych i przemysłowych, mebli kuchennych, urządzeń grzewczych

W 2013 roku wydano 2286 Kart dla 460 rodzin, a od początku  2014 roku 2259 Kart  dla 435 rodzin.
Więcej o Karcie na stronach internetowych Urzędu Miejskiego w Koninie.

Góra strony

Kórnik, województwo wielkopolskie, Kórnicka Karta Rodziny Trzy Plus
aktualizacja: 15 września 2014 r.

Kórnicka Karta Rodziny Trzy Plus wydawana jest od 1 września 2014 r. Koordynatorem programu jest Wydział Oświaty i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego. Karta przysługuje rodzinom wielodzietnym, także zastępczym i rodzinnym domom dziecka, mającym na utrzymaniu co najmniej troje dzieci w wieku do ukończenia 18. roku życia lub do ukończenia 24. roku życia – w przypadku gdy dziecko uczy się w szkole lub szkole wyższej albo w wieku do ukończenia 26. roku życia – w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o niepełnosprawności. Karta wydawana jest bezpłatnie i zachowuje ważność przez okres 12 miesięcy. Każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną Kartę.
Uprawnienia posiadaczy karty w jednostkach samorządowych to:

 • zniżkowe bilety na pływalnię (w tym na naukę pływania), siłownię, mini-golfa i ulgowe opłaty za korzystanie z rehabilitacji w Kórnickim Centrum Rekreacji i Sportu,
 • zniżkowe opłaty za udział w warsztatach artystycznych, ceramicznych i indywidualnych lekcjach gry na instrumentach w Kórnickim Ośrodku Kultury,
 • zniżkowa opłata za opiekę w godzinach ponadwymiarowych w samorządowym przedszkolu.

Więcej o Karcie na stronach internetowych BIP Gminy Kórnik.

Góra strony

 

Luboń, województwo wielkopolskie, Karta Dużej Rodziny

aktualizacja: 20 czerwca 2014 r.

Karta „Duża Rodzina”  wydawana jest od 1 lutego 2014 roku. Kartę przyznaje się rodzinom wielodzietnym, prowadzącym wspólne gospodarstwo domowe, zameldowanym na terenie miasta Luboń lub zamieszkałym w Luboniu i wskazującym w urzędzie skarbowym jako miejsce zamieszkania adres na terenie Lubonia, składającym się z rodzica/rodziców lub opiekunów prawnych, posiadającym na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do ukończenia 18 roku życia lub do ukończenia 25 roku życia, a w przypadku dzieci/osób niepełnosprawnych, u których niepełnosprawność powstała przed 26 rokiem życia, pozostających pod opieką rodzica/opiekuna prawnego – bez ograniczenia wieku. Koordynatorem programu jest Wydział Oświaty Zdrowia i Kultury Urzędu Miasta Luboń. Karta wydawana jest bezpłatnie na okres do 31 grudnia każdego roku kalendarzowego. Każdy członek uprawnionej rodziny otrzymuje własną, indywidualną kartę.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w instytucjach powiązanych z samorządem:

 • umożliwieniu zakupu na preferencyjnych zasadach m.in. biletów wstępu na płatne imprezy kulturalne i sportowe organizowane przez instytucje miejskie.

Ponadto partnerzy Karty prowadzący działalność gospodarczą oferują jej posiadaczom m.in. zniżki w opłatach za korzystanie z niepublicznych przedszkoli i żłobka, na warsztaty ogólnorozwojowe dla dzieci, rabat na usługi stomatologiczne, na organizację imprez rodzinnych, na zwiedzanie Poznania, kursy językowe, zajęcia sportowe, kursy tańca, kursy na prawo jazdy, zniżki na zajęcia sportowe, na usługi kosmetyczne. Ponadto posiadacze Karty mogą taniej kupić m.in. artykuły dla niemowląt i dzieci, wypieki cukiernicze, opał i inne. 
Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Miasta Luboń.

Góra strony

Lwówek,  województwo wielkopolskie, Lwówecka Karta Rodziny Wielodzietnej
aktualizacja: 19 lutego 2014 r.

Lwówecka Karta Rodziny Wielodzietnej wydawana jest od 1 stycznia 2014 roku. Koordynatorem programu jest Urząd Miasta i Gminy. Do otrzymania Karty uprawnione są rodziny, w których wszyscy jej członkowie wspólnie zamieszkują na terenie Gminy Lwówek i są zameldowani na pobyt stały lub czasowy pod tym samym adresem (także rodziny zastępcze), składające się z rodziców/prawnych opiekunów, mających na utrzymaniu 3 i więcej dzieci w wieku do lat 18 lub do 24. roku życia w przypadku, gdy dziecko  uczy się lub studiuje. Rodziny ubiegające się o przyznanie Karty nie mogą mieć względem gminy zaległości finansowych. Dokument jest ważny przez jeden rok. Karty wydawane są bezpłatnie. Każdy uprawniony otrzymuje własną indywidualną kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

 • zniżki w opłatach za przedszkola i żłobek prowadzony przez gminę, przysługujące na każde dziecko uczęszczające do  tych  placówek,
 • zniżki w  opłatach pobieranych przez gminne jednostki organizacyjne oraz inne instytucje i organizacje, z którymi gmina Lwówek podpisała stosowne porozumienie, organizujące dla dzieci zajęcia kulturalne i sportowo-rekreacyjnym,
 • dopłaty za gospodarowanie odpadami  komunalnymi zbieranymi i odbieranymi w sposób selektywny, przysługujące na każde dziecko w rodzinie.

Od początku funkcjonowania Programu wydano Karty dla 61 rodzin.
Więcej o Karcie w Uchwale Rady Miejskiej w Lwówku.

Góra strony

Mosina, województwo wielkopolskie, Mosińska Karta Rodziny 3+

aktualizacja: 10 lipca 2014 r.

Mosińska Karta Rodziny 3+ wydawana jest od 10 kwietnia 2014 r. Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne, (w tym zastępcze), zameldowane na pobyt stały lub czasowy na terenie gminy Mosina, składające się z rodziców lub jednego rodzica, mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 24 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Koordynatorem programu jest Urząd Miejski. Karta  wydawana jest bezpłatnie i otrzymuje ją każdy członek rodziny wielodzietnej. Karty wydane do dnia 31 grudnia 2015 r. zachowują ważność do tego dnia. Karty wydawane po tym terminie zachowają ważność do 31 grudnia danego roku.

Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

 • zakup ulgowych biletów wstępu na płatne imprezy organizowane przez Mosiński Ośrodek Kultury,
 • ulgi w opłatach za wyrobienie karty bibliotecznej w Mosińskiej Bibliotece Publicznej i jej filiach.

Ponadto partnerzy programu oferują posiadaczom Karty m.in. zniżki w opłatach za czesne w prywatnym przedszkolu i za naukę w zawodowej szkole policealnej, rabat w opłatach za kursy językowe, zajęcia muzyczne, sportowe, ogólnorozwojowe, zniżki na pobyt w ośrodku wypoczynkowym, wyjazdy na obozy i zimowiska harcerskie, na zajęcia w ośrodku sportów zimowych, na naukę pływania, na badania lekarskie i laboratoryjne, na hipoterapię i naukę jazdy konnej, na turystyczne przejazdy drezyną, organizację imprez rodzinnych, videofilmowanie, usługi fotograficzne, gastronomiczne, mechaniki pojazdowej, elektryczne, tapicerskie, na projektowanie i wykonanie ogrodów, nadruki na koszulkach, serwis komputerowy i inne. Ponadto posiadacze Karty mogą taniej kupić odzież, obuwie, ubiory ślubne, meble, mięso i wędliny, artykuły szkolne i biurowe, akcesoria GSM, sprzęt komputerowy, kolektory słoneczne i inne.
Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Miasta i Gminy Mosina.

 Góra strony

Murowana Goślina,  województwo wielkopolskie, Karta Dużej Rodziny
aktualizacja: 18 lutego 2014 r.

Karta Dużej Rodziny wydawana jest od 29 sierpnia 2013 roku. Karta przysługuje rodzinom (także rodzinom zastępczym) zamieszkałym i zameldowanym na terenie Gminy Murowana Goślina, składającym się z rodziców lub jednego rodzica, mającym na utrzymaniu 3 i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 24 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Koordynatorem programu jest Pełnomocnik Programu w Urzędzie Miasta i Gminy. Karta jest wydawana na 3 lata, ale jej ważność wymaga potwierdzenia raz na 12 miesięcy. Dokument ten wydawany jest bezpłatnie. Każdy członek rodziny– otrzymuje swoją własną, indywidualną Kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

 • zniżkowe bilety jednorazowe i miesięczne na przejazdy komunikacją autobusową wewnątrzgminną i komunikacją do Poznania oraz na innych nowopowstałych liniach, których kursy realizowane będą na zlecenie gminy,
 • preferencje w przyjmowaniu do tych samych przedszkoli rodzeństwa,
 • zniżki na świadczenia wybranych przedszkoli wykraczające poza podstawę programową, mające charakter usług opiekuńczo-bytowych.
 • zniżki na imprezy z oferty Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji (zajęcia w pracowniach, bilety na koncerty),
 • zniżkowe bilety na imprezy sportowe i turystyczne organizowane przez samorządowy ośrodek sportu,
 • zniżki na imprezy turystyczne Związku Międzygminnego Puszcza Zielonka.

Partnerzy biznesowi programu oferują posiadaczom Karty m.in. niższe czesne w niepublicznym przedszkolu, ulgową odpłatność za zajęcia sportowe, rekreacyjne, za przygotowanie strony internetowej, usługi gastronomiczne, fryzjerskie, kosmetyczne, fotografowanie, filmowanie, usługi mechaniki samochodowej. Ponadto po niższych cenach mogą zakupić odzież, obuwie, torby czy kosmetyki.

Do końca listopada 2013 r. w Programie wydano 840 Kart dla 163 rodzin.
Więcej o Karcie na stronach internetowych Urzędu Miasta i Gminy Murowana Goślina.

Góra strony

Nowy Tomyśl, województwo wielkopolskie, Karta Rodziny 3+

aktualizacja: 19 marca 2014 r.

Karta Rodziny 3 + wydawana jest od 28 lutego 2014 r. Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne, składające się z zamieszkałych na terenie gminy Nowy Tomyśl rodziców/rodzica/opiekunów prawnych dzieci, prowadzących wspólne gospodarstwo domowe z minimum trojgiem dzieci w wieku do 18 roku życia lub 24 roku życia w przypadku kontynuowania nauki, niezależnie od sytuacji materialnej. Do członków rodziny nie zalicza się dziecka pozostającego w związku małżeńskim lub samodzielnie wychowującego własne dziecko/dzieci. Koordynatorem programu jest Ośrodek Pomocy Społecznej. Karta wydawana jest na okres roku – dotyczy rodzin, w których najstarsze dziecko ukończyło 15 rok życia – lub na trzy lata jeśli najstarsze dziecko nie ukończyło 15 roku życia. Wydanie Karty jest bezpłatne. Każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną Kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

 • zestaw upominkowy „Paczka dla niemowlaczka” o wartości 200 zł z okazji narodzin trzeciego i kolejnego dziecka,
 • bezpłatny wstęp na wszystkie imprezy organizowane przez Nowotomyski Ośrodek Kultury, z wyjątkiem organizowanych przez inne podmioty np. agencje artystyczne,
 • bezpłatny wstęp do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego,
 • bezpłatna rejestracja w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej,
 • sfinansowanie lub dofinansowanie do krajowych wycieczek szkolnych, jeden raz w roku kalendarzowym, uczniom szkół podstawowych i gimnazjalnych – do kwoty 500 zł na każde dziecko.

Partnerzy biznesowi programu oferują posiadaczom Karty zniżki na zakup artykułów dziecięcych oraz artykułów spożywczych.
Do 13 marca 2014 r. wnioski o przyznanie karty złożyło 251 uprawnionych osób z 49 rodzin.
Więcej o Karcie na stronach internetowych OPS w Nowym Tomyślu.

Góra strony


Oborniki, województwo wielkopolskie, Karta Dużej Rodziny

aktualizacja: 19 marca 2014 r.

Karta Dużej Rodziny wydawana jest od 17 marca 2014 r. Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne, także rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka, składające się z zamieszkałych na terenie gminy Oborniki rodziców/rodzica prowadzących wspólne gospodarstwo domowe z minimum trojgiem dzieci w wieku do 18 roku życia lub 26 roku życia w przypadku kontynuowania nauki. Koordynatorem programu jest Urząd Miejski. Karta Dużej Rodziny wydawana jest bezpłatnie na okres do końca roku kalendarzowego, w którym został złożony wniosek lub do dnia ukończenia przez dziecko wieku 18 lub 26 lat tj. wieku uprawniającego do korzystania z karty. Każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną Kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

 • zniżki na ofertę Obornickiego Ośrodka Kultury, Obornickiego Centrum Sportu, Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Oborniki oraz Centrum Rekreacji Oborniki,
 • ulgowe bilety miesięczne gminnej komunikacji,
 • rabat na zakupy w sieci sklepów GS na terenie całej gminy (z wyłączeniem produktów tytoniowych i alkoholowych).

Partnerzy biznesowi programu oferują posiadaczom Karty zniżki na przejazdy autobusowe na ustalonej trasie (zniżce podlegają zarówno bilety normalne, jak i ulgowe), zniżki na usługi stomatologiczne, na artykuły spożywcze, na zakup artykułów papierniczych i zabawek, na usługi gastronomiczne, rabaty na zabiegi kosmetyczne, na zajęcia fitness, zniżki na usługi fryzjerskie i przy zakupie rowerów, przy naprawie, serwisie i zakupie artykułów sportowych, rabaty przy zakupie Internetu radiowego oraz zniżkowe bilety wstępu na salę zabaw i na organizację imprez urodzinowych.
Na terenie gminy mieszka ok. 700 rodzin wielodzietnych. Do dnia 14 lutego 2014 roku zostało wydanych 920 dla członków 232 rodzin.
Więcej o Karcie na stronach internetowych Urzędu Miejskiego w Obornikach.

Góra strony

Ostrów Wielkopolski,  województwo wielkopolskie, Ostrowska Karta Dużej Rodziny 3+
aktualizacja: 12 lutego 2014 r.

Ostrowska Karta Rodziny 3+  wydawana jest od 9 stycznia 2014 roku. Koordynatorem programu jest Urząd Miejski. Karta przysługuje rodzinom mieszkającym na terenie Gminy Miasta Ostrowa Wlkp.,  w których na utrzymaniu jest troje lub więcej dzieci w wieku do 18 lat lub do 24 lat jeśli się uczą/studiują. Przysługuje ona także wielodzietnym rodzinom niepełnym i wielodzietnym rodzinom zastępczym. Dokument wydawany jest bezpłatnie i jest ważny przez rok. Każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną Kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

 • zniżka w opłacie stałej za pobyt dziecka w żłobku miejskim za każde dziecko z rodziny wielodzietnej,
 • zniżka w opłacie za nauczanie, wychowanie i opiekę dziecka w przedszkolu miejskim za każde dziecko z rodziny wielodzietnej,
 • zniżkowe bilety w Kinie „Komeda”,
 • zniżkowe bilety na pływalnię i na imprezy organizowane przez Ostrowskie Centrum Kultury,
 • zniżkowe bilety na wystawy organizowane przez Muzeum Miasta.

Partnerzy z sektora prywatnego oferują posiadaczom Karty preferencyjne warunki korzystania z imprez kulturalnych, sportowych, z ulgowych biletów na mecze i tor gokartowy, z zajęć tanecznych. Posiadacze karty mogą też korzystać z rabatów na usługi poradnictwa prawnego z zakresu spraw rodzinnych i opiekuńczych, zabiegów terapeutycznych pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, usług mechaniki samochodowej oraz fryzjersko-kosmetycznych. Przysługują im też ulgi na zakupy odzieży i obuwia, mebli i akcesoriów mieszkaniowych dla dzieci, wózków, fotelików samochodowych, zabawek, rowerów i części rowerowych, paliw płynnych, materiałów budowlanych i materiałów do wykończenia wnętrz, elementów domowej instalacji gazowej i stolarki budowlanej.

Karty wydano 920 osobom z 232 rodzin.
Więcej o Karcie na stronach internetowych Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Góra strony

Pakosław, województwo wielkopolskie, Program „Rodzina Trzy Plus”
aktualizacja: 18 września 2014 r.

Karta Programu „Rodzina Trzy Plus” wydawana jest od 23 stycznia 2014 r. Koordynatorem programu jest Referat Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Gminy. Karta Dużej Rodziny przeznaczona jest dla rodzin mieszkających w Gminie Pakosław, wychowujących co najmniej troje dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 25 roku życia w przypadku kontynuowania nauki, natomiast dziecko niepełnosprawne – bez ograniczenia wieku. Karta wydawana jest bezpłatnie i jest ważna do 31 grudnia danego roku. Każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną Kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych to ulgowe bilety wstępu na lodowisko oraz rabat na wypożyczenie łyżew w samorządowym ośrodku kultury i rekreacji.
Partnerzy programu oferują posiadaczom Karty m.in. zniżki na zakup i montaż kolektorów słonecznych, urządzeń ciepłowniczych i zmiękczających wodę. Ponadto posiadacze Karty mogą taniej zakupić m.in. odzież niemowlęcą, dziecięcą i młodzieżową, artykuły spożywcze, chemię gospodarczą, artykuły przemysłowe, szkolne i inne.
Więcej o Karcie na stronach internetowych Urzędu Gminy Pakosław.

Góra strony

Piła, województwo wielkopolskie, Karta Dużej Rodziny
aktualizacja: 15 września 2014 r.

Karta Dużej Rodziny wydawana jest od 29 lipca 2014 r. Koordynatorem programu jest Wydział Spraw Obywatelskich i Zarzadzania Kryzysowego Urzędu Miasta. Karta przysługuje rodzinom wielodzietnym zamieszkałym na terenie Gminy Piła, mającym na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 25 roku życia, jeśli dziecko się uczy lub studiuje. Samorząd Piły poszerzył uprawnienia przysługujące mieszkańcom Gminy na podstawie karty Ogólnopolskiej nie wprowadzając odrębnego dokumentu. Karta wydawana jest bezpłatnie, na okres do końca roku szkolnego lub akademickiego, w którym jest planowane ukończenie nauki w danej placówce, nie dłużej niż do 25. roku życia, a rodzicom – na czas nieokreślony. Osoby niepełnosprawne otrzymają Kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności. Każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną Kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w jednostkach samorządowych gminy to:

 • ulga na zakup biletu miesięcznego sieciowego ważnego 7 dni w tygodniu w środkach komunikacji miejskiej,
 • zniżki na bilety wstępu na imprezy i warsztaty wskazane przez Regionalne Centrum Kultury,
 • zniżki w opłacie dla uczestników szkółki piłkarskiej i pływackiej w miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji,
 • bezpłatne zwiedzanie Muzeum Stanisława Staszica w Pile,
 • zniżkowe bilety na wybrane obiekty w Aquaparku oraz zniżkowe karnety i rabaty na korzystanie z Centrum Strzelectwa Sportowego.

Ponadto partnerzy biznesowi programu prowadzący własną działalność gospodarczą oferują posiadaczom Karty m.in. zniżki w miesięcznej opłacie za niepubliczne przedszkole, niższe opłaty za zajęcia sportowe i możliwość bezpłatnego wypożyczenia sprzętu sportowego, zniżkowe bilety na mecze, bezpłatne korzystanie z obiektów i udział w imprezach organizowanych w zlokalizowanej w mieście szkole wyższej,  zniżkowe opłaty za kursy na prawo jazdy, za usługi pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, za usługi mechaniki samochodowej, mycie pojazdów i zakup paliwa. Ponadto można też taniej kupić książki i wydawnictwa książkowe, artykuły papiernicze i biurowe, pomoce szkolne, koce, narzuty, pościele, ręczniki, obrusy oraz serwety, obrazy, artykuły dekoracyjne i inne.
Więcej o Karcie na stronach internetowych Urzędu Miasta Piła.

Góra strony

Pleszew, województwo wielkopolskie, Rodzina PPL3+

aktualizacja: 19 marca 2014 r.

Karta „Rodzina PPL 3+” wydawana jest od lipca 2013 r. Program „Rodzina PPL 3+” skierowany jest do rodzin wielodzietnych zamieszkałych na terenie Miasta i Gminy Pleszew. Programem może zostać objęta rodzina, która posiada na utrzymaniu co najmniej troje dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 24 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Koordynatorem programu jest Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta i Gminy. Karta ważna jest przez rok od dnia wydania. Wydanie Karty jest bezpłatne. Każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną Kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

 • ulgi przy zakupie biletów wstępu na stadion i basen miejski oraz ulga na bilety wstępu na imprezy organizowane na stadionie,
 • ulgowe bilety za pierwszą godzinę korzystania z basenu sportowego i rekreacyjnego oraz z kręgielni Parku Wodnego,
 • ulgowe bilety do kina,
 • bezpłatny wstęp do Muzeum Regionalnego,
 • ulgi określane każdorazowo na inne wybrane imprezy otwarte, organizowane przez jednostki organizacyjne Miasta i Gminy,
 • dwa bezpłatne miejsca w strefie płatnego parkowania.

Partnerzy biznesowi programu oferują posiadaczom Karty zniżki na zajęcia w klubie tańca oraz na zajęcia fitness i na usługi komputerowe. Dzieci i młodzież mogą korzystać ze zniżki na naukę sztuk walki.
Na terenie gminy w rodzinach wielodzietnych żyje ok. 1600 osób. Do pierwszych dni stycznia 2014 roku kartę otrzymało ponad 400 osób z 90 rodzin.
Więcej o Karcie na stronach internetowych Urzędu Miasta i Gminy w Pleszewie.

Góra strony

Poznań, województwo wielkopolskie, Poznań PRO Rodzina - Karta Dużej Rodziny

aktualizacja: 19 marca 2014 r.

Karta Rodziny Dużej  wydawana jest od 18 marca 2013 r. Karta adresowana jest do rodzin wielodzietnych, zameldowanych oraz zamieszkałych na terenie miasta Poznania, prowadzących wspólne gospodarstwo domowe z minimum trojgiem dzieci do ukończenia 18 roku życia, a w przypadku dziecka kontynuującego naukę do ukończenia 24 roku życia lub 26 roku życia w przypadku dziecka niepełnosprawnego legitymującego się orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności lub któremu wydłużono czas edukacji, w tym również rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych typu rodzinnego. Koordynatorem programu jest Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta. Karta ważna jest do 31 marca 2015 roku lub do wygaśnięcia uprawnień. Wydanie Karty jest bezpłatne. Każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną Kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

 • ulgi przy zakupie biletów wstępu na miejskie obiekty sportowe, m.in. baseny, lodowiska, boiska do siatkówki, korty tenisowe, bowling,
 • bezpłatny wstęp dla dzieci i/lub ulgowe bilety do teatrów, na koncerty w miejskich obiektach kultury, bezpłatny udział w stałych zajęciach w domach kultury,  zniżki na udział w warsztatach i imprezach artystycznych,
 • bezpłatne lub ulgowe zwiedzanie wnętrz muzeów i wystaw artystycznych.

Ponad stu biznesowych partnerów programu oferuje m.in. zniżkowe opłaty za korzystanie z niepublicznego przedszkola, bezpłatne warsztaty z psychologiem, zniżkowe opłaty na warsztaty robotyki, kursy językowe, bilety do kin, kursy na prawo jazdy, wstęp do Aquaparku, zajęcia i obozy sportowe, korzystanie z obiektów sportowych i rekreacyjnych, ulgowe bilety na mecze lokalnego klubu piłki nożnej, wstęp na sale zabaw, zniżki na organizację imprez rodzinnych, na pobyty wypoczynkowe, konsultacje dietetyczne i zakup zdrowej żywności, na usługi medyczne i stomatologiczne, zabiegi rehabilitacyjne, usługi rachunkowe, przewozy taxi, fryzjerskie, fotograficzne, gastronomiczne, na zakup odzieży, żywności, zabawek, leków i parafarmaceutyków, książek, mebli i wielu innych. Ponadto jeden  z hipermarketów za zakupy w swoich sklepach oferuje posiadaczom karty dodatkowe punkty w programie lojalnościowym.
W ciągu pierwszego roku funkcjonowania Programu przyjęto wnioski od 2477 rodzin i wydano 11 661 kart.
Więcej o Karcie na stronach internetowych Urzędu Miasta Poznania.

Góra strony

Rawicz, województwo wielkopolskie, Karta Dużej Rodziny

aktualizacja: 12 sierpnia 2014 r.

Karta Dużej Rodziny wydawana jest od 2 czerwca 2014 r. Kartę mogą otrzymać rodziny – w tym rodziny zastępcze – zamieszkałe stale pod wspólnym adresem na terenie Gminy Rawicz, składające się z rodziców/rodzica, posiadających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do ukończenia 18 roku życia lub do ukończenia 21 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje, zaś w przypadku dzieci niepełnosprawnych pozostających pod opieką rodzica bez ograniczenia wieku. Koordynatorem programu jest Wydział Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego. Karta zachowuje ważność do 31 grudnia każdego roku. W przypadku dzieci kończących w danym roku 18 lub 21 lat termin ważności karty jest tożsamy z datą ukończenia tego wieku. Każdy uprawniony członek rodziny otrzymuje własną Kartę.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

 • bezpłatny wstęp i uczestniczenie w przedsięwzięciach wymagających wniesienia opłaty do Muzeum Ziemi Rawickiej,
 • pakiet muzealny „Rodzinne Muzeum" – organizowanie bezpłatnych rodzinnych spotkań muzealnych w wybranych blokach tematycznych,
 • zniżkowe bilety do Kina Promień dla wszystkich posiadaczy karty,
 • zniżka na cenę biletów na imprezy i wybrane zajęcia, których wyłącznym organizatorem jest Miejski Dom Kultury,
 • zniżkowe bilety wstępu na krytą pływalnie i rabat w opłacie za naukę pływania w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Ponadto partnerzy programu oferują posiadaczom Karty m.in. zniżki na zakup odzieży, na akcesoria komputerowe oraz na serwis i naprawę komputerów, na usługi i akcesoria fotograficzne, na okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne, rabat na zakup artykułów szkolnych, sportowych, książek, maksymalne rabaty na leki nierefundowane i suplementy diety, na odzież i obuwie sportowe, na zabawki, artykuły biurowe, na zajęcia fitness i inne.
Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Miejskiego Gminy Rawicz.

Góra strony

Suchy Las, województwo wielkopolskie, Karta Dużej Rodziny

aktualizacja: 12 sierpnia 2014 r.

Karta Dużej Rodziny wydawana jest od 16 lipca 2014 r. Kartę mogą otrzymać rodziny zamieszkałe i zameldowane na pobyt stały lub czasowy na terenie Gminy Suchy Las (także rodziny zastępcze), składające się z rodziców lub jednego rodzica, mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do ukończenia 18 roku życia lub do ukończenia 24 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. Realizatorem Programu jest Urząd Gminy. Każdy uprawniony członek rodziny otrzymuje bezpłatnie własną Kartę. Ważność Karty jest określana na podstawie kryterium wieku dzieci (do ukończenia 18 lub 24 roku życia) i wymaga potwierdzenia co 12 miesięcy.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

 • zniżki na zajęcia prowadzone podczas wakacji letnich i ferii zimowych,
 • zniżki na zajęcia edukacyjno-artystyczne realizowane w Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej w Suchym Lesie oraz w filiach bibliotecznych w Chludowie i w Złotnikach,
 • zniżkowe bilety jednorazowe do Parku Wodnego Octopus w Suchym Lesie,
 • zniżki w opłacie za udział w półkoloniach organizowanych przez Ośrodek Pomocy Społecznej.

Ponadto partnerzy programu oferują posiadaczom Karty zniżki na usługi niepublicznego przedszkola, na usługi optyczne, gastronomiczne, na leki i parafarmaceutyki, na meble oraz  na artykuły spożywcze.
Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Gminy Suchy Las.

Góra strony

Śrem, województwo wielkopolskie, Program Rodzina 3+
aktualizacja: 8 lutego 2014 r.

Karta Rodzina 3+ wydawana jest od 19 września 2013 roku. Karta przysługuje rodzinom, w tym rodzinom zastępczym, zamieszkałym na terenie Gminy Śrem, prowadzącym wspólne gospodarstwo domowe z minimum trojgiem dzieci w wieku do lat 18, a w przypadku dziecka kontynuującego naukę do ukończenia 24 roku życia. Koordynatorem programu jest Urząd Miejski. Karta, wydawana bezpłatnie, ważna jest przez cały okres, w jakim rodzina spełnia ww. kryteria kwalifikujące ją do uczestniczenia w Programie Rodzina 3+. Każdy uprawniony członek rodziny otrzymuje własną indywidualną Kartę.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

 • ulgowe bilety miesięczne na przejazdy środkami komunikacji miejskiej dla wszystkich członków rodziny wielodzietnej;
 • ulgi w opłacie za pobyt dziecka w przedszkolach, dla których organem prowadzącym jest gmina.

Partnerzy projektu oferują posiadaczom Karty m.in. bezpłatne wejścia do lokalnego muzeum, zniżki w opłatach za udział w muzealnych zajęciach edukacyjnych, wykładach itp., za karty biblioteczne, ulgowe opłaty za korzystanie z usług niepublicznego żłobka całodobowego, klubiku dziecięcego, za korzystanie z centrum zabaw dla dzieci, ulgowe bilety na seanse filmowe, zajęcia sportowe i rekreacyjne. Ponadto udzielane są rabaty i zniżki na usługi stomatologiczne, okulistyczne, optyczne, księgowe, kursy na prawo jazdy, usługi telekomunikacyjne, naprawy i mycie samochodów, wynajem busów i autokarów turystycznych, usługi gastronomiczne, fryzjersko-kosmetyczne, przewozy osobowe taxi. Partnerzy oferują też rabaty i zniżki na zakup odzieży, obuwia, żywności, art. szkolnych, przemysłowych, ogrodniczych, samochodowych, zakup paliw płynnych. Firma developerska oferuje zniżki na zakup mieszkania, a agencja finansowa – spłatę ostatniej raty pożyczki.

Do programu wpłynęły 1693 wnioski od 322 rodzin; w tym od 3 rodzin zastępczych. W stosunku do ogółu uprawnionych rodzin jest to 80,5%.
Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Miejskiego w Śremie.

Góra strony

Środa Wielkopolska, województwo wielkopolskie, Średzka Karta Dużej Rodziny „Wielgachna Famuła”

aktualizacja: 26 lutego 2014 r.

Średzka Karta Dużej Rodziny „Wielgachna Famuła” wydawana jest od 1 lutego 2014 r. Karty wydawane są rodzinom wielodzietnym zameldowaną na terenie Gminy Środa Wielkopolska, także rodzinom zastępczym, rodzinnym domom dziecka i placówkom opiekuńczo-wychowawczym, składającym się z rodziców/ jednego rodzica lub opiekuna/opiekunów prawnych mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub 24 roku życia w przypadku kontynuowania nauki, lub 26 roku życia w przypadku dziecka niepełnosprawnego legitymującego się orzeczeniem o niepełnosprawności. Koordynatorem programu jest Urząd Miejski. Termin ważności Karty wynosi dwa lata licząc od dnia  złożenia wniosku w Urzędzie Miejskim lub daty potwierdzenia wpłynięcia wniosku drogą elektroniczną. Dokument wydawany jest bezpłatnie. Kartę otrzymuje indywidualnie każdy uprawniony członek rodziny.
Uprawnienia przysługujące posiadaczom Karty w obiektach samorządowych:

 • zniżki na zakup drugich śniadań przygotowywanych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum,
 • zniżkowy bilet na seanse filmowe w kinie miejskiego ośrodka kultury,
 • zniżkowy bilet na pływalnię miejską w określonych godzinach.

Partnerzy programu oferują m.in. zniżki dla dzieci uczestniczących w zajęciach w klubie sportowym, zwolnienie dla dzieci i dorosłych z opłaty wpisowej w klubie żeglarskim, zniżkowe bilety wstępu na plac zabaw, rabat na organizację okolicznościowych imprez rodzinnych, na usługi hotelowe, rekreacyjne, gastronomiczne, fotograficzne, czyszczenie odzieży, usługi krawieckie, fotograficzne, fryzjersko-kosmetyczne. Ponadto posiadacze karty mogą taniej zakupić artykuły spożywcze, odzież i obuwie, sprzęt AGD, artykuły papiernicze i biurowe, zabawki, obuwie dla dzieci, oprogramowanie komputerowe i inne.
Więcej o karcie na stronach internetowych Urzędu Miejskiego w Środzie Wielkopolskiej.

Góra strony

Turek,  województwo wielkopolskie, Turkowska Karta Dużej Rodziny
aktualizacja: 30 września 2014 r.

Turkowska Karta Dużej Rodziny  wydawana jest od  26 czerwca 2014 r. Koordynatorem programu jest Urząd Miejski. Karta przysługuje rodzinom – także zastępczym – zamieszkałym pod wspólnym adresem na terenie miasta, mającym na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18 roku życia (lub do ukończenia 25 roku życia, w przypadku gdy dziecko uczy się lub studiuje), zaś w przypadku dzieci niepełnoprawnych pozostających pod opieką rodzica – bez ograniczenia wieku. Karta wydawana jest bezpłatnie, na okres roku od daty wydania. Każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną kartę.
Uprawnienia posiadaczy Karty w obiektach samorządowych:

 • zniżkowe bilety do kina, ulgi w opłatach za udział dzieci i młodzieży w wybranych zajęciach artystycznych i zniżki na bilety wstępu na imprezy dla dzieci i młodzieży organizowane przez Miejski Dom Kultury,
 • bezpłatna karta biblioteczna dla czytelników do lat 16,
 • bezpłatne korzystanie z oferty warsztatowej, wystawienniczej i edukacyjnej oraz możliwość bezpłatnego korzystania z Internetu i biblioteki muzealnej Muzeum Miasta Turku,
 • zniżkowe bilety na krytą pływalnię, siłownię, grotę solną, tenis stołowy i na korty tenisowe w Ośrodku Sportu i Rekreacji.

Partnerzy biznesowi programu oferują posiadaczom Karty zniżki na zakup artykułów papierniczych i szkolnych, usług poradnictwa z zakresu prawa rodzinnego, parafarmaceutyków, artykułów aptecznych, kosmetyków, żaluzji i moskitier, paliw i innych.
Więcej o Karcie na stronach internetowych Urzędu Miejskiego w Turku.

Góra strony

Wolsztyn, województwo wielkopolskie, Wolsztyńska Karta Dużej Rodziny

aktualizacja: 10 czerwca 2014 r.

Wolsztyńska Karta Dużej Rodziny wydawana jest od 1 czerwca 2014 r. Koordynatorem programu jest Wydział Organizacyjny Urzędu Miejskiego. Uprawnione do otrzymania karty są zamieszkujące na terenie Miasta i Gminy Wolsztyn rodziny wielodzietne, tj. składające się z rodziców/jednego rodzica mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do lat 18 lub do 25 roku życia w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje, a jeśli ma orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu ciężkim – na czas ważności orzeczenia. Karta przysługuje też rodzinom zastępczym, rodzinnym domom dziecka i dzieciom w domach dziecka. Karta wydawana jest bezpłatnie na cały okres przysługiwania uprawnień. Każdy uprawniony otrzymuje własną, indywidualną kartę.
Uprawnienia posiadaczy karty w jednostkach samorządowych dla wszystkich posiadaczy Karty to:

 • zniżki za świadczone usługi w zakresie wychowania przedszkolnego przy drugim  dziecku i zwolnienie z tych opłat przy trzecim i kolejnych dzieciach,
 • zniżka na drugie i kolejne dziecko za usługi opiekuńczo-wychowawcze świadczone przez gminny żłobek,
 • darmowa karta biblioteczna w bibliotece miejskiej,
 • zniżki na zajęcia i ulgowe bilety na imprezy w samorządowym domu kultury,
 • ulgowe bilety do lokalnych muzeów samorządowych i skansenu budownictwa ludowego,
 • zniżkowe opłaty za naukę pływania i ulgowe bilety wstępu do sauny, na basen i siłownię w miejskim ośrodku sportu i rekreacji.

Ponadto do Programu przystąpili partnerzy prowadzący własną działalność gospodarczą, oferując wszystkim posiadaczom Karty m.in. niższe czesne w niepublicznym przedszkolu, rabaty na usługi stomatologiczne, na kursy językowe, na wszelkie formy kształcenia dorosłych i młodzieży znajdujące się w stałej ofercie niepublicznego centrum szkoleniowego, na kursy nauki jazdy, ulgowe warunki korzystania z sali i placu zabaw, zniżki na usługi poligraficzne, introligatorskie, na serwis komputerowy, dostęp do Internetu, usługi fotograficzne i optyczne. Ponadto można też skorzystać ze zniżki na zakup podręczników, artykułów szkolnych i biurowych, sprzętu i akcesoriów komputerowych, zegarków, artykułów wędkarskich i zoologicznych. Dotychczas wydano 318 kart.
Więcej o Karcie na stronach internetowych Urzędu Miejskiego w Wolsztynie.

Góra strony

Nie znalazłeś karty, o funkcjonowaniu której wiesz? Wypełnij formularz zgłoszeniowy.