ZDJĘCIE TWOJEJ RODZINY Z GDYNIĄ W TLE

Gdynia, 21 czerwca 2014 r.
Organizator: Zofia Bystydzieńska – Fotograf Rodzinny

Jednorazowe wydarzenie, które odbędzie się w godzinach 14.00–18.00. Zainteresowanym rodzinom, które zgłoszą się wcześniej do organizatora, zostanie zrobione profesjonalne grupowe zdjęcie na gdyńskiej plaży miejskiej. Każda rodzina otrzyma za darmo swoją fotografię w formacie 15x21.

Link do informacji o przedsięwzięciu: http://www.bystydzienska.pl/miedzynarodowy_dzien_rodzin

GDYŃSKI SAMOCHODOWY RAJD MATEK

Gdynia, 25 maja 2014 r.
Organizator: Automobilklub Morski – Klub Obywatelski w Gdyni

Rajd ma być okazją do aktywnego spędzenia czasu, w oderwaniu od codziennych macierzyńskich obowiązków. Impreza adresowana do kobiet i matek z województwa pomorskiego. Uczestniczki będą miały do pokonania trasę wyznaczoną na terenie miasta Gdyni, z przygotowanymi po drodze samochodowymi próbami sprawnościowymi.

Link do informacji o przedsięwzięciu:  www.rajdmatek.pl

WIDOWISKO TEATRALNE I RODZINNE PORANKI MUZYCZNE W MAŁEJ GDYŃSKIEJ FILHARMONII

Gdynia, 11 maja, 1 czerwca i 8 czerwca 2014 r.
Organizator: Centrum Kultury w Gdyni

Specjalny repertuar przygotowany został w związku z Międzynarodowym Dniem Rodziny. Na 11 maja 2014 r. z cyklu Mała Gdyńska Filharmonia odbędzie się koncert pt.  „Chopin na zielonej polanie”; 1 czerwca wystawiony zostanie interaktywny spektakl familijny „Kopciuszek”, a 8 czerwca – kolejny koncert z cyklu Małej Gdyńskiej Filharmonii pt. „Tańce świata od menueta do tanga”.

Link do informacji o przedsięwzięciu: http://www.ckgdynia.pl

RODZINNE SPACEROWANIE = WSPÓLNE POMAGANIE

 Gdynia, 25 maja 2014 r.
Organizator: Fundacja Mamy z Morza

 

Forma rodzinnego wolontariatu – wspólny spacer rodzin, którego celem jest promocja zaangażowania się w działania na rzecz innych. W trakcie spaceru przewidziano udział w plenerze malarskim, a namalowane obrazy przekazane będą gdyńskiemu hospicjum. Przeprowadzona będzie też zbiórka rzeczy dla hospicjum, a spotkanie zakończy piknik rodzinny.

Link do informacji o przedsięwzięciu: http://www.mamyzmorza.org/index.php/119-pierwszy-spacer-juz-za-dwa-tygdonie

WIELKI FESTYN RODZINNY GDYŃSKI BRZDĄC

Gdynia, 28–29 czerwca 2014 r.
Organizator:  Magna Baltica

Wydarzenie dla dzieci oraz dla obecnych i przyszłych rodziców. Zaplanowano m.in. konkursy z nagrodami i zabawy dla dzieci (np. wyścigi raczkujących niemowląt). Dla rodziców: pchli targ z używanymi ubrankami i zabawkami oraz wykłady nt. ciąży, porodu, pielęgnacji niemowląt, bezpieczeństwa w Internecie itp. Eksperci, producenci, lekarze, pielęgniarki ze szkół rodzenia udzielą porad i pozwolą przetestować produkty.

Link do informacji o przedsięwzięciu : http://gdynskibrzdac.pl

AKADEMIA RĘKODZIEŁA – WSPÓLNE TWORZENIE

Gdynia, 1 maja – 30 czerwca 2014 r. (2 x w tygodniu)
Organizator: Deco Hobby Akademia Rękodzieła

Otwarte warsztaty „wspólnie tworzymy dla całych rodzin”.  Uczestnicy powinni przynieść ze sobą puszki metalowe, resztki tkanin, wstążeczki  itp. materiały. Wykorzystają je do nauki decoupage i scrapbookingu, dzięki którym to technikom rodzice i dzieci nauczą się jak dać drugie życie przedmiotom codziennego użytku.

Link do informacji o przedsięwzięciu: http://decohobbygdynia.blogspot.com

OBCHODY DNIA RODZINY W GALERII MALUCHA

Gdynia, 28 maja – 25 czerwca 2014 r.
Organizator: Fundacja BOMALIHU

Cykl wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych skierowanych  do rodzin z małymi dziećmi. Na 29 maja zaplanowano teatrzyk dla najmłodszych „Przyjaciele". Na 28 maja oraz 11 i 25 czerwca przewidziano  spotkania dzieci z niepełnosprawnością wraz rodzicami na zajęciach muzykoterapii, a 21 czerwca rodzice z dziećmi przeżyją przygodę w świecie gier planszowych – alternatywy dla telewizji i komputera.

Link do informacji o przedsięwzięciu: www.bomalihu.org.pl

DZIECIAKI GÓRĄ! ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ DZIECKA I 7 URODZINY EXPERYMENTU

Gdynia, 31 maja – 1 czerwca 2014 r.
Organizator: Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni

W programie przygotowanym z okazji Dnia Dziecka zaplanowano m.in. warsztaty ukazujące stosowanie praw fizyki w przyrodzie, bio-warsztaty z genetyki, warsztaty z tworzenia własnych przypinek, programowanie robotów, „naukową” zabawę z bańkami mydlanymi i inne pokazy naukowe przedstawione w widowiskowy sposób.

Link do informacji o przedsięwzięciu: http://experyment.gdynia.pl/Dzieciaki_gora__Swietujemy_Dzien_Dziecka_i_nasze_urodziny_2_101.html

Lokalizacja