03.03.2015
Doradca Prezydenta RP Jan Lityński oddał we wtorek hołd Borysowi Niemcowowi, skłaniając głowę nad otwartą trumną z ciałem zamordowanego przywódcy opozycji demokratycznej w Rosji. Trumna została wystawiona w Centrum im. A. Sacharowa w Moskwie.
Jako niezrozumiałą określił prezydent Komorowski decyzję o zakazie wjazdu do Rosji dla Marszałka Senatu Bogdana Borusewicza. Podczas wtorkowych uroczystości pogrzebowych Borysa Niemcowa prezydenta reprezentować będzie Jan Lityński.
Doradca Prezydenta RP Jan Lityński przyjął w sobotę przedstawicieli Ruchu Obywateli „Stop bankowemu bezprawiu”. Reprezentanci przekazali doradcy Jana Lityńskiego list otwarty, w którym przedstawili swoje postulaty.
20.02.2015
Zreformowanie państwa to ukraińskie być albo nie być - mówi PAP doradca prezydenta prof. Roman Kuźniar. Według niego przed Ukrainą stoi w tej kwestii trudniejsze zadanie niż przed Polską w 1989 r.
16.02.2015
W poniedziałek w Bibliotece Śląskiej w Katowicach miała miejsce promocja książki „Wiarą i węglem ciosany” poświęconej ks. Bernardowi Czerneckiemu, podczas której Jan Lityński, Doradca Prezydenta, odczytał list gratulacyjny od Bronisława Komorowskiego.
Do 30 stycznia można zgłaszać kandydatów do Nagrody Obywatelskiej Prezydenta RP. Ma ona na celu wyróżnienie osób, które w istotny sposób przyczyniły się do rozwoju swoich miejscowości i regionów oraz do poprawy życia mieszkańców.
Konieczne jest wprowadzenie zmian ułatwiających rozwój społeczeństwa obywatelskiego; prezydencki projekt odpowiada na postulaty wielu organizacji - przekonywał w Sejmie doradca prezydenta Henryk Wujec.
To było ukoronowanie pierwszego etapu zmian, zapoczątkowanych wyborami z 4 czerwca 1989 roku - tak o noweli grudniowej mówił w radiowej Jedynce prof. Tomasz Nałęcz. Dokładnie 25 lat temu Sejm zdecydował o przywróceniu godłu Polski - korony.
Wizyta prezydenta Ukrainy Petro Poroszenki w Polsce jest niezmiernie ważna i ma na celu lepsze poznanie wzajemnych oczekiwań i możliwości oraz wymianę ocen i poglądów - mówi PAP doradca prezydenta Roman Kuźniar.
We wtorek Jan Lityński spotkał się w Pałacu Prezydenckim z delegacją uczestników wizyty studyjnej z Kirgistanu.
Ułatwienie rejestrowania i funkcjonowania stowarzyszeń oraz zmniejszenie liczby osób koniecznych do ich założenia zakłada prezydencki projekt noweli Prawa o stowarzyszeniach, który trafi w poniedziałek do Sejmu. O założeniach mówi doradca Henryk Wujec.
29.10.2014
Doradca Prezydenta RP Krzysztof Król wziął udział w finałowej XX jubileuszowej edycji ogólnopolskiego konkursu „Lider Przedsiębiorczości Roku 2014”.
Doradca prezydenta prof.Tomasz Nałęcz uczestniczył w piątek w Filharmonii Poznańskiej w uroczystym koncercie „Niedokończona misja. W 100. rocznicę urodzin Jana Karskiego”, podczas którego odczytał list Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.
Doradca Prezydenta RP Krzysztof Król wziął w czwartek udział w konferencji Annual Business in Małopolska Meeting 2014 pod hasłem Biznes nie zna granic. Odczytał list Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.
17.10.2014
Pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego odbył się w piątek jubileusz 25-lecia Wigierskiego Parku Narodowego. Podczas uroczystości List Bronisława Komorowskiego odczytał Doradca Prezydenta RP prof. Tomasz Borecki.