W Pałacu Prezydenckim odbyła się w poniedziałek konferencja pt.: „The Freedom Challenge in Southeastern Europe – Implications for Poland” zorganizowana przez Prezydencki Program Ekspercki i Ośrodek Studiów Wschodnich.
Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zaprasza młodych doktorów, doktorantów i specjalistów - ekspertów do udziału w III edycji Prezydenckiego Programu Eksperckiego – Laboratorium Idei.
17 czerwca odbyła się konferencja „Polska za 25 lat- drugi skok modernizacyjny” zorganizowana przez Prezydencki Program Ekspercki „Laboratorium Idei”. Celem spotkania ekspertów i naukowców była refleksja na temat przyszłości Polski.
Prezydent ocenił, że strefa euro będzie obszarem przyspieszonej integracji, a polskie być albo nie być w tej strefie będzie wyznaczało nasz wpływ na kierunek integracji. Zaznaczył, że zadaniem numer jeden jest spełnienie kryteriów wejścia do strefy euro.
24.07.2013
Pięciu ekspertów zostało wybranych do udziału w II edycji Prezydenckiego Programu Eksperckiego i współpracy z Kancelarią Prezydenta RP.
11.04.2013
Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zaprasza młodych doktorów, doktorantów i specjalistów do udziału w II edycji Prezydenckiego Programu Eksperckiego – Laboratorium Idei.
25.05.2012
Kancelaria Prezydenta RP wyłoniła dziesięciu młodych naukowców, którzy przez rok będą uczestniczyć w Prezydenckim Programie Eksperckim. Eksperci, w ramach swoich specjalności, będą współpracować z prezydenckimi ministrami.
27.02.2012
Kancelaria Prezydenta RP dziękuje wszystkim autorom 201 aplikacji do Prezydenckiego Programu Eksperckiego. Każdy z projektów zasługuje na uwagę - stanowią razem materiał ogromnie ważny – do przemyśleń, do dalszego opracowania i wykorzystania.
18.02.2012
Ponad 200 doktorów złożyło swoje aplikacje do udziału w Prezydenckim Programie Eksperckim. Młodzi naukowcy z całej Polski przedstawili założenia projektów, które chcieliby realizować podczas rocznego kontraktu w Kancelarii Prezydenta RP.
07.12.2011
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski zaprasza ekspertów z ośrodków akademickich w całej Polsce do udziału w Prezydenckim Programie Eksperckim w Kancelarii Prezydenta RP.