Rodzina, konkurencyjność gospodarcza, bezpieczeństwo militarne i integracja z Zachodem to elementy wzoru na trwałą niepodległość Polski, który przedstawił w czasie uroczystości z okazji Święta Niepodległości Prezydent RP Bronisław Komorowski.
We wtorek rano, w 96. rocznicę odzyskania niepodległości Polski w warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela została odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny. Wziął w niej udział Prezydent RP Bronisław Komorowski z małżonką.
W 96. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości prezydent Bronisław Komorowski złożył we wtorek rano wieniec przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego na placu imienia marszałka.
Tegoroczne obchody Święta Niepodległości zbiegają się z rocznicą ponownego odzyskania wolności w 1989 roku. 11 listopada ulicami stolicy przejdzie Marsz "Razem dla Niepodległej". Obejrzyj film.
Cieszmy się na biało-czerwono – zachęcał prezydent Bronisław Komorowski, który wspólnie z Małżonką, sportowcami, artystami i uczniami warszawskich szkół przygotowywał w przeddzień Święta Niepodległości symboliczne kokardy narodowe.
W ramach obchodów Święta Niepodległości mieszkańcy stolicy i goście odwiedzający Warszawę mogli w sobotę i niedzielę zwiedzić Pałac Prezydencki. Atrakcją był odrestaurowany samochód Cadillac 355D, sprowadzony dla Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości, tak jak podczas innych świąt państwowych, warszawskie pomniki bohaterów narodowych zostały przystrojone w biało-czerwone barwy.
11 listopada 2014 r. w dniu Święta Niepodległości ulicami Warszawy przejdzie po raz trzeci Marsz "Razem dla Niepodległej". Rozpocznie się około godz. 13.15 bezpośrednio po zakończeniu uroczystości przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Zobacz trasę.
Na dziedzińcu Belwederu publicznie zaprezentowano odrestaurowany pojazd Cadillac 355D, sprowadzony do Polski w 1935 roku dla Marszałka Józefa Piłsudskiego. - To pamiątka polskiej państwowości - zaznaczył prezydent Bronisław Komorowski.
Z okazji przypadającego 11 listopada Święta Niepodległości od piątku po zmroku na fasadzie Pałacu Prezydenckiego można oglądać okolicznościową iluminację. Wyświetlany jest m.in. orzeł oraz napis "Razem dla Niepodległej" - logo Marszu.
11 listopada ulicami stolicy po raz trzeci przejdzie Marsz "Razem dla Niepodległej", który uczci pamięć zasłużonych dla niepodległości - zapowiada Doradca Prezydenta RP Tomasz Nałęcz. Jedną z atrakcji ma być reprezentacyjny samochód Józefa Piłsudskiego.
Biało-czerwona flaga, godło z białym orłem w koronie i Mazurek Dąbrowskiego są symbolami państwowości, wokół których gromadzi się wspólnota obywateli. W Święto Niepodległości przypnijmy barwy narodowe. Multimedialna instrukcja - jak przygotować kokardę.