Z satysfakcją możemy stwierdzić, że taki sposób uczczenia 11 listopada - jakim był marsz "Razem dla Niepodległej" jest dobrą ideą - napisał Prezydent RP dziękując organizatorom oraz uczestnikom marszu, dzięki którym doszedł on do skutku.
Wolność, niepodległość jest po prostu piękna, jest nasza, nas wszystkich – podkreślał prezydent na zakończenie marszu "Razem dla Niepodległej", który z okazji Święta Niepodległości przeszedł - ulicami stolicy - szlakiem pomników bohaterów narodowych.
- My – współcześni Polacy – jesteśmy tylko jedną ze zmian w wielkiej, narodowej sztafecie pokoleń. Sztafecie przekazującej sobie najcenniejszy depozyt, jakim jest własne, suwerenne i demokratyczne Polskie Państwo – powiedział prezydent.
Prezydent Bronisław Komorowski wręczając z okazji Święta Niepodległości wysokie odznaczenia państwowe dziękował za mądre zagospodarowywanie odzyskanej wolności, niepodległości. Podkreślał też znaczenie patriotyzmu skierowanego w przyszłość.
Uroczystą mszą św. za Ojczyznę odprawianą w niedzielę w katedrze polowej Wojska Polskiego rozpoczęły się w Warszawie centralne obchody Święta Niepodległości. W mszy uczestniczył prezydent Bronisław Komorowski wraz z Małżonką.
- Nie zamieniajmy Święta Niepodległości w wojnę, na której cierpi miasto i jego mieszkańcy - apeluje w rozmowie z Onetem prof. Tomasz Nałęcz.
"Chodźmy razem. Razem dla Niepodległej". 11 listopada, w dniu Święta Niepodległości, ulicami Warszawy - szlakiem pomników bohaterów narodowych - przejdzie marsz "Razem dla Niepodległej". Obejrzyj.
- Chciałbym bardzo, by dominowała atmosfera radości z odzyskanej wolności w 1918 i w 1989 roku – mówił prezydent w Kordegardzie, zwiedzając wystawę „11 listopada – Święto Niepodległości RAZEM DLA NIEPODLEGŁEJ”. Zobacz film.
W przeddzień Święta Niepodległości Para Prezydencka razem z wnuczką, w towarzystwie ludzi nauki i kultury oraz uczniów z całej Polski przygotowywała biało–czerwone kokardy i zachęcała do wspólnego świętowania.
Z okazji Święta Niepodległości ulicami Warszawy - szlakiem pomników bohaterów narodowych - przejdzie marsz "Razem dla Niepodległej". Obejrzyj film. Zobacz trasę Marszu, który rozpocznie się w niedzielę ok. godz. 13.15.
- To będzie wielki radosny wspólnotowy marsz - mówi o Marszu „Razem dla Niepodległej” Doradca Prezydenta RP prof. Tomasz Nałęcz. Marsz przejdzie ulicami stolicy - szlakiem pomników bohaterów narodowych. Obejrzyj nagranie.
Z okazji Święta Niepodległości na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego w obecności Bronisława Komorowskiego został zaprezentowany zabytkowy czołg Renault FT. 11 listopada będzie go można także zobaczyć w Marszu "Razem dla Niepodległej".
- Dziś w wolnej Polsce prezydent Bronisław Komorowski mówi: chodźmy razem, idźmy od Grobu Nieznanego Żołnierza pod Belweder, trasą gdzie są pomniki wielkich Polaków, pokłońmy się im – mówi Doradca Prezydenta RP Henryk Wujec. Obejrzyj nagranie.
Z okazji Święta Niepodległości, od piątku po zmroku na fasadzie Pałacu Prezydenckiego można oglądać okolicznościową iluminację. Ponadto, na dziedzińcu stał zabytkowy czołg - najstarszy typ, jaki służył w polskim wojsku.
Każdy dzień powinien nam przypominać o wadze i znaczeniu niepodległości. 11 listopada powinniśmy wszyscy razem cieszyć się, że żyjemy w kraju niepodległym – podkreśliła Doradca Prezydenta RP Joanna Staręga-Piasek. Obejrzyj nagranie.