Polska chce, abyśmy razem potrafili się uczyć wspólnotowego obchodzenia świąt narodowych. Za ten impuls serca i udział w Marszu "Razem dla Niepodległej" serdecznie dziękuję - powiedział Prezydent RP na zakończenie Marszu, który przeszedł ulicami Warszawy.
Prezydent RP Bronisław Komorowski przyjął w poniedziałek po południu Prezydent Republiki Litewskiej Dalię Grybauskaitė. Prezydent Republiki Litewskiej wzięła udział w spotkaniu zorganizowanym z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Niepodległość odzyskana w 1918 r. przetrwała jako marzenie i narodowy cel przez noc okupacji i mrok komunistycznego totalitaryzmu. Ta sama niepodległość została odzyskana dzięki wyborczemu zwycięstwu „Solidarności" 4 czerwca 1989 - podkreślił prezydent.
Z okazji 95. rocznicy odzyskania niepodległości w warszawskiej Archikatedrze św. Jana Chrzciciela została odprawiona, uroczysta Msza święta za Ojczyznę. We mszy uczestniczył Prezydent RP Bronisław Komorowski z Małżonką.
W 95. rocznicę odzyskania niepodległości w imieniu Prezydenta RP w zostały złożone wieńce w miejscach związanych z upamiętnieniem 150. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.
W 95. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości prezydent Bronisław Komorowski złożył w poniedziałek rano wieniec przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego na placu imienia marszałka.
W dniu Święta Niepodległości ulicami stolicy przejdzie Marsz "Razem dla Niepodległej". - Chodzi o to, abyśmy potrafili świętować razem, świętować w sposób radosny - zachęca prezydent Bronisław Komorowski. Obejrzyj film.
11 listopada ulicami stolicy z okazji Święta Niepodległości przejdzie Marsz "Razem dla Niepodległej". Rozpocznie się około godz. 13.15 bezpośrednio po zakończeniu uroczystości przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Zobacz trasę.
Z okazji Święta Niepodległości, Pałac Prezydencki był w sobotę otwarty dla zwiedzających. W godzinach popołudniowych można było zobaczyć miejsca, w których Prezydent RP pracuje i przyjmuje gości.
Z okazji Święta Niepodległości Para Prezydencka oraz zaproszeni do Pałacu Prezydenckiego sportowcy, ich rodziny, uczniowie polskich szkół wspólnie przygotowywali kokardy narodowe, zachęcając do radosnego i rodzinnego świętowania 11 listopada.
Zabytkowy czołg Renault FT 17 jest pamiątką trudnego procesu odzyskiwania niepodległości, walki o polskie granice – mówił w sobotę prezydent Bronisław Komorowski, dziękując wszystkim zaangażowanym w renowację pojazdu.
Biało-czerwona flaga, godło z białym orłem w koronie i Mazurek Dąbrowskiego są symbolami państwowości, wokół których gromadzi się wspólnota obywateli. W Święto Niepodległości przypnijmy barwy narodowe. Multimedialna instrukcja - jak przygotować kokardę.
Z okazji przypadającego 11 listopada Święta Niepodległości, tak jak podczas innych świąt państwowych, warszawskie pomniki bohaterów narodowych zostały przystrojone w biało-czerwone barwy.
Zabytkowy czołg Renault FT 17 wystawiony na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego będzie jedną z atrakcji Dnia Otwartego w sobotę, 9 listopada w godz.13.00-19.00. To najstarszy typ czołgu, jaki służył w polskim wojsku.
Z okazji Święta Niepodległości tradycyjnie już, na fasadzie Pałacu Prezydenckiego, można oglądać okolicznościową iluminację. Na zmieniającym się białym i czerwonym tle wyświetlany jest orzeł z napisem "Razem dla Niepodległej" - logo Marszu.