Z okazji zbliżającego się roku 2010 chciałbym życzyć wszystkim powodzenia i jak najwięcej sukcesów dla naszej ojczyzny, Polski, która jest dla nas wspólnym dobrem - mówił w orędziu Lech Kaczyński
Prezydent przyjął listy uwierzytelniające od ambasadorów Państwa Katar i Algierskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej.
"Jest dla nas ogromnym zaszczytem móc przyjąć tak licznie przybyłą młodzież z wielu krajów europejskich, a także z innych kontynentów" - napisał prezydent do młodych pielgrzymów.
Polską prewencję chorób serca i naczyń charakteryzuje w ostatnich latach jeszcze jedna cecha. Jest nią duży zakres działań i odpowiedni dobór grup docelowych - uważa dr Tomasz Zdrojewski, Doradca Prezydenta RP ds. zdrowia.
29.12.2009
Rozmowa z dr. hab. n. med. Tomaszem Zdrojewskim o stanie profilaktyki i leczenia chorób układu krążenia w Polsce.
29.12.2009
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał za wybitne zasługi dla kultywowania tradycji podhalańskiej, za osiągnięcia w pracy twórczej, Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski Pani Ewelinie Rozalii Pęksie.
Prezydent Lech Kaczyński wręczył dziś w Pałacu Prezydenckim 117 nominacji sędziowskich na sędziów sądów administracyjnych, apelacyjnych, okręgowych i rejonowych.
27.12.2009
Doradca Prezydenta RP Marek Surmacz odczytał okolicznościowy list Lecha Kaczyńskiego oraz złożył wieniec z szarfą od Prezydenta RP.
"Zimowe walki sprzed 91 lat stały się nieodłącznym elementem naszej narodowej tożsamości i etosu niepodległościowego".
24.12.2009
"Zginął sumienny i odpowiedzialny żołnierz, godnie reprezentujący Polskę i wszystko to, co symbolizuje mundur polskiego żołnierza. Przede wszystkim jednak zginął syn i brat, kochający i oddany rodzinie młody człowiek" - czytamy w liście.
W imieniu Lecha Kaczyńskiego w ceremonii uczestniczył Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta Jacek Sasin.
Kliknij, żeby obejrzeć specjalne życzenia, jakie za pośrednictwem strony prezydent.pl Lech i Maria Kaczyńscy składają Polakom z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.
W środę 23 grudnia Prezydent RP Lech Kaczyński przeprowadził rozmowę telefoniczną z Prezydentem Gruzji Micheiłem Saakaszwili.
- Aktywna prezydentura, bardzo wiele zajęć na arenie międzynarodowej, bardzo wiele zajęć w kraju - mówił Szef Kancelarii Prezydenta w "Sygnałach Dnia" Polskiego Radia o czterech latach sprawowania urzędu prezydenta przez Lecha Kaczyńskiego
23.12.2009
"Życzę wszystkim, wszystkim moim Rodakom tego, aby rok 2010 był dla nich rokiem szczęśliwym. Jak najwięcej zdarzeń, które cieszą, jak najmniej tych, które martwią" - powiedział Lech Kaczyński.