Małżonka Prezydenta RP ofiarowała dary na aukcje charytatywne w 2008 r.:

  • na zorganizowaną przez Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum w Sokołowie Podlaskim aukcje podczas 9 „Biesiady” 19 stycznia 2008 r. - wieczne pióro z autografem Pani Prezydentowej Marii Kaczyńskiej. Uzyskany dochód zostanie przekazany na dofinansowanie wyjazdów edukacyjnych dla młodzieży, pomoc finansową dla uczniów pochodzących z rodzin o niskich dochodach, stypendia dla uczniów szczególnie uzdolnionych oraz doposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne. (Kliknij, żeby pobrać list z podziękowaniem)
  • na zorganizowaną przez Powiatowe Centrum Rodzinie w Busku-Zdroju aukcję podczas V Balu Charytatywny 9 lutego 2008 r. – porcelanowa filiżanka z wizerunkiem Pałacu Prezydenckiego. Uzyskany dochód wesprze zorganizowanie letniego wypoczynku dla dzieci z ubogich rodzin z powiatu buskiego. (Kliknij, żeby pobrać list z podziękowaniem)
  • na zorganizowaną przez Zarząd Diecezjalny Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej X Wentę Dobroczynną 4 lutego 2008 r. – porcelanowa filiżanka z wizerunkiem Pałacu Prezydenckiego oraz kalendarz na 2008 rok ilustrowany zdjęciami Pałacu Prezydenckiego z życzeniami noworocznymi Pary Prezydenckiej. Uzyskany z aukcji dochód będzie przekazany Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Dobrym Mieście.
  • na zorganizowaną aukcję na rzecz XVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez Regionalny Sztab WOŚP przy Nakielskim Ośrodku Kultury w Nakle nad Notecią – wieczne pióro z autografem Pani Prezydentowej Marii Kaczyńskiej oraz wizytownik z wizerunkiem Pałacu Prezydenckiego. Uzyskany dochód z aukcji zostanie przeznaczony na zakup sprzętu dla dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi.
  • na zorganizowaną przez Kancelarię Prawną Bramorski Szermach Okorowska we Wrocławiu aukcję 4 grudnia 2008 r. – wieczne pióro z autografem Pani Prezydentowej Marii Kaczyńskiej. Uzyskany dochód zostanie przekazany na rzecz małych pacjentów pozostających pod opieką Kliniki Transplantacji Szpiku Hematologii i Onkologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu.