Małżonka Prezydenta RP ofiarowała dary na aukcje charytatywne w 2010 roku:

 • na zorganizowaną aukcję na rzecz XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez Regionalny Sztab WOŚP przy Nakielskim Ośrodku Kultury w Nakle nad Notecią – wieczne pióro z autografem Pani Prezydentowej Marii Kaczyńskiej oraz porcelanowy, świąteczny dzwonek z ćmielowskiej Fabryki Porcelany. (10 stycznia 2010 r.)
 • na zorganizowaną przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie aukcję Allegro XVIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - betlejemską szkatułę, zdobioną masą perłową przedstawiającą Świętą Rodzinę, którą Pani Prezydentowa przywiozła z wizyty w Ziemi Świętej. Uzyskany dochód zostanie przeznaczony na zakup nowoczesnego sprzętu dla klinik onkologicznych
   
 • na zorganizowaną przez Zarząd Diecezjalny Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej XII Wentę Dobroczynną w lutym 2010 r. – porcelanowy, świąteczny dzwonek z ćmielowskiej Fabryki Porcelany, z której dochód zostanie przekazany na rzecz jednej z placówek pomocy społecznej w Kętrzynie
 • na zorganizowaną aukcję i bal charytatywny 16 stycznia 2010 r. przez Miejski Ośrodek Kultury w Nowej Rudzie pod patronatem Posłanki na Sejm RP Moniki Wielichowskiej – wieczne pióro z autografem Małżonki Prezydenta RP. Uzyskany dochód zostanie przeznaczony na rzecz potrzebujących ludzi
 • na zorganizowaną przez Katolickie Centrum Kultury w Krakowie aukcję w styczniu 2010 r. – płaskorzeźbę przedstawiającą Ostatnią Wieczerzę, którą Pani Prezydentowa przywiozła z wizyty w Ziemi Świętej. Uzyskany dochód zostanie przeznaczony na budowę Centrum Jana Pawła II „Nie Lękajcie się!”w Łagiewnikach
 • na zorganizowaną przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Ulicy im. Kazimierza Lisieckiego – „Dziadka” „Przywrócić Dzieciństwo” tombolę podczas balu charytatywnego w lutym 2010 r. – porcelanowy ręcznie malowany dzwonek z ćmielowskiej Fabryki Porcelany oraz wizytownik z wizerunkiem Pałacu Prezydenckiego. Uzyskany dochód zostanie przekazany na rzecz placówek Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Ulicy im. Kazimierza Lisieckiego – „Dziadka”.
 • na zorganizowaną przez Gminę Wyznaniową Żydowską w Warszawie loterię fantową z okazji święta Purim w lutym 2010 r. – porcelanowy ręcznie malowany dzwonek z ćmielowskiej Fabryki Porcelany oraz posrebrzany długopis i wizytownik z wizerunkiem Pałacu Prezydenckiego. Uzyskany dochód zostanie przekazany na budowę Domu Seniora dla ofiar Holokaustu.
 • na zorganizowaną przez Fundację Anny Dymnej „MimoWszystko” oraz Filharmonię Krakowską: licytację podczas koncertu 14 lutego 2010 r. – srebrny zegarek Małżonki Prezydenta RP Pani Marii Kaczyńskiej. Uzyskany dochód zostanie przekazany na rzecz p. Roberta Pilawskiego chorego na stwardnienie rozsiane.
 • na zorganizowaną przez Rybnickie Centrum Kultury aukcję charytatywną podczas Dni Tańca - 2010 w maju 2010 r. – Wieczne pióro z autografem Pani Prezydentowej oraz kolekcjonerska porcelanowa filiżanka z wizerunkiem Pałacu Prezydenckiego. Uzyskany dochód z aukcji zostanie przekazany na rzecz osób niepełnosprawnych.
 • na zorganizowaną przez Rotary Club Kołobrzeg aukcję charytatywną podczas Balu Charytatywnego w kwietniu 2010 r. – kolekcjonerska porcelanowa filiżanka z wizerunkiem Pałacu Prezydenckiego. Uzyskany dochód z aukcji zostanie przekazany na rzecz podopiecznych Hospicjum Domowego w Kołobrzegu.