07.05.2010
W poniedziałek, miesiąc po katastrofie pod Smoleńskiem, w Warszawie zostaną odprawione msze święte w intencji ofiar.
W poniedziałek na warszawskich Wojskowych Powązkach spoczął prezydencki minister Mariusz Handzlik, który zginął w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem.
Zdjęcia upamiętniające wydarzenia od 10 kwietnia 2010 roku do dnia pogrzebu Pary Prezydenckiej na Wawelu można oglądać w miejscu, w którym dotąd tak licznie zapalano znicze.
26.04.2010
W poniedziałek zakończyliśmy akcję składania kondolencji przez stronę internetową. Przez dwa tygodnie do wirtualnej księgi kondolencyjnej wpisało się ponad 10 tys. osób.
Ksiądz Roman Indrzejczyk, prezydencki kapelan i spowiednik, został w sobotę pochowany na Cmentarzu Wojskowym na warszawskich Powązkach. Duchowny zginął w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem.
23.04.2010
Ciała 21 osób, ostatnich zidentyfikowanych ofiar katastrofy rządowego samolotu pod Smoleńskiem, wróciły do kraju.
23.04.2010
Oprócz programu minionych już uroczystości pogrzebowych w Krakowie można tu znaleźć życiorysy Lecha i Marii Kaczyńskich, fragmenty kluczowych przemówień Prezydenta RP, a także reakcje światowych przywódców na wiadomość o tragicznej śmierci.
23.04.2010
Msza św. pogrzebowa w intencji śp. Mariusza Handzlika zostanie odprawiona 26 kwietnia o godz. 15.00 w Kościele oo. Dominikanów pw. św. Jacka w Warszawie przy ulicy Freta 10.
23.04.2010
Jesteśmy obaj w stanie zgodnie doprowadzić Kancelarię do tego momentu, kiedy pojawi się nowy prezydent - mówią Jacek Michałowski i Jacek Sasin w rozmowie z "Rzeczpospolitą".
22.04.2010
Prezydenckiego ministra żegnała najbliższa rodzina, przyjaciele i współpracownicy z Kancelarii Prezydenta, m.in. Jacek Sasin i Andrzej Duda. Byli też przedstawiciele rządu i instytucji, w których pracował Paweł Wypych.
22.04.2010
Rada Miejska Wadowic przyznała pośmiertnie prezydentom: Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu tytuły honorowych obywateli miasta.
22.04.2010
W Warszawie tulipany "Maria Kaczyńska" zakwitną już za kilka dni na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego. Zasadzono tu dwa tysiące cebulek.
Mszę żałobną odprawiono w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Wzięli w niej udział rodzina, przyjaciele oraz współpracownicy z Kancelarii Prezydenta.
21.04.2010
Według zapowiedzi CIR, ciała ostatnich ofiar katastrofy samolotowej pod Smoleńskiem zostaną sprowadzone z Moskwy do Polski w piątek po południu. Wśród nich - ciało ministra Mariusza Handzlika.
21.04.2010
Dziś na Powązkach Wojskowych w Warszawie odbył się pogrzeb szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Żegnali go pracownicy BBN, wojskowi, rodzina i mieszkańcy jego rodzinnych okolic na Warmii.