Menu rozwijane

Marcin Mastalerek

Marcin Mastalerek (ur. 15 września 1984 w Szczecinie) – ekspert od wizerunku, komunikacji i marketingu. Współtwórca zwycięskich kampanii wyborczych: Andrzeja Dudy oraz Prawa i Sprawiedliwości w 2015 roku. Były polityk, działacz samorządowy, poseł na Sejm VII kadencji. Obecnie wiceprezes Ekstraklasy S.A.

W 2008 r. ukończył studia na kierunku stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Szczecińskim. Jako działacz studencki stał się organizatorem i pełnomocnikiem komitetu obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej na rzecz ulg dla studentów. Zaangażował się w działalność Prawa i Sprawiedliwości oraz Forum Młodych PiS, na czele którego stanął w 2011 r.

W wyborach samorządowych w 2010 r. został wybrany do sejmiku łódzkiego, objął funkcję przewodniczącego klubu radnych PiS. W wyborach parlamentarnych w 2011 r. wybrany na posła z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu sieradzkim. W Sejmie zasiadał w komisjach sportu, innowacyjności i nowoczesnych technologii, administracji i cyfryzacji a także mniejszości narodowych i etnicznych oraz gospodarki. W 2014 został rzecznikiem prasowym PiS. Nie wystartował w wyborach do Sejmu i Senatu w 2015 r., jednak współtworzył zwycięską parlamentarną kampanię.

W 2016 r. został dyrektorem wykonawczym ds. komunikacji w Polskim Koncernie Naftowym Orlen S.A. Po zakończeniu pracy w spółce rozpoczął prowadzenie własnej firmy zajmującej się komunikacją i marketingiem. W listopadzie 2018 r. został wybrany na stanowisko wiceprezesa zarządu Ekstraklasy S.A. – spółki zarządzającej rozgrywkami piłkarskimi w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Powołany na doradcę społecznego we wrześniu 2020 roku.