Wtorek, 11 października 2016

Pomoc dla Polaków z okolic Winnicy i Żytomierza na Ukrainie

6 października z Warszawy do Winnicy i Żytomierza na Ukrainie wyruszył transport z pomocą dla Polaków i osób polskiego pochodzenia. Obecna akcja pomocowa jest kontynuacją działań rozpoczętych w czerwcu, gdzie we współpracy z Fundacją Polonia Polonii z Nowego Jorku do polskich szkół we Lwowie przekazane zostały podręczniki szkolne oraz pomoce dydaktyczne. Zobacz także: Podręczniki dla uczniów polskich szkół na Ukrainie

 

 

Tym razem oprócz darczyńców z Polski do akcji przyłączyli się Polacy mieszkający w Danii. Podczas spotkań z Polakami i osobami polskiego pochodzenia pracownicy Biura do Spraw Kontaktu z Polakami za Granicą, w imieniu Pary Prezydenckiej, przekazali materiały edukacyjne (książki, gry, puzzle) oraz piłki nożne. Oprócz pomocy dydaktycznych dostarczono również koce, obuwie oraz żywność osobom najbardziej potrzebującym. Podczas każdego spotkania odczytywany był list Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy skierowany do Rodaków mieszkających na Ukrainie.

 

Na terenie Winnickiego Okręgu Konsularnego (obwód winnicki, żytomierski, chmielnicki i czerniowiecki) zamieszkuje największa na Ukrainie społeczność osób polskiego pochodzenia, której liczebność wg niektórych szacunków sięga 450 tys. osób. 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.