Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich – III CYKL

Ruszył trzeci cykl zainicjowanych przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę konferencji poświęconych polskiej wsi. Kolejną  serię spotkań „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich” Andrzej Duda zainaugurował w Kolnie (woj. podlaskie).

 

UWAGA! INFORMACJA O ODWOŁANYCH KONFERENCJACH>>>

 

Relacja z pierwszego spotkania (woj. podlaskie) >>

Relacja z drugiego spotkanie (woj. małopolskie) >>

 

Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich – II CYKL

12 września rozpoczął się drugi cykl zainicjowanych przez Prezydenta RP konferencji poświęconych polskiej wsi. Trzynaście ministerstw w pięciu kolejnych województwach zaprezentuje programy skierowane do mieszkańców obszarów wiejskich.  Koordynatorem projektu  – w którym bierze udział także Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa – jest minister Halina Szymańska, Szef KPRP.

 

Relacja z I spotkania (woj. pomorskie)>>

Relacja z II spotkania (woj. podkarpackie)>>

Relacja ze spotkania w Częstochowie (woj. śląskie) >>

Relacja ze spotkania w Łosiowie (woj. opolskie) >>>

Relacja ze spotkania we Wrocławiu (woj. dolnośląskie) >>>

 

„Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich” to organizowany z inicjatywy Prezydenta cykl konferencji prezentujących działania państwa dla rozwoju polskiej wsi. Podczas spotkań poszczególne ministerstwa prezentują swoją ofertę dla obszarów wiejskich i ich mieszkańców. Jest to także okazja do wspólnej dyskusji z samorządowcami na temat lepszego rozwoju wsi. 

Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich – I CYKL

W I cyklu konferencji „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich”  odbyło się siedem spotkań, które zorganizowano w pięciu województwach (wielkopolskim, warmińsko-mazurskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim i lubuskim). W przedsięwzięcie zaangażowało się trzynaście ministerstw oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

ZOBACZ WIĘCEJ >>>

W ramach cyklu konferencji odbyło się siedmiu wydarzeń w pięciu województwach, podczas których prezentowanych jest ponad sto projektów, w tym inicjatyw prezydencich, służących popawie jakości życia na wsi. Prezydent: Polityka sprzyjająca polskiej wsi jest jednym z priorytetów mojej prezydentury>>>

 

♦♦♦

 

„Polityka sprzyjająca polskiej wsi jest jednym z priorytetów mojej prezydentury. Mieszkańcy terenów wiejskich stanowią około czterdziestu procent naszego społeczeństwa. To wielki społeczny kapitał, który powinien zostać w pełni uwolniony i w pełni wykorzystany

Andrzej Duda 

 

„Jest dla mnie wielką satysfakcją, że pod auspicjami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej poszczególne ministerstwa prezentują swoją ofertę dla obszarów wiejskich i ich mieszkańców. Jest to oferta bardzo różnorodna, obejmująca inwestycje, rozwój i bieżące potrzeby. Bardzo liczę na to, że dzięki tej inicjatywie decyzje władz samorządowych będą się opierały na jak najlepszej znajomości oferowanych programów, a środki przeznaczane na wszystkie te cele będą łatwiej trafiały do lokalnych społeczności” – podkreślił Andrzej Duda w przesłaniu do uczestników konferencji. 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.