W Białymstoku Para Prezydencka wzięła udział koncercie charytatywnym „Pomagamy Razem”, zorganizowanym na rzecz chorych dzieci funkcjonariuszy i pracowników Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.
Prezydent Andrzej Duda z Małżonką spotkali się – z inicjatywy Pierwszej Damy – z organizacjami działającymi przy granicy z Białorusią, a także mieszkańcami, by porozmawiać o sytuacji, problemach i ewentualnej oczekiwanej pomocy.
Prezydent Andrzej Duda wraz z Małżonką spotkali się w Kuźnicy z funkcjonariuszami Straży Granicznej, Policji, Straży Pożarnej, żołnierzami Wojska Polskiego oraz obecnymi na miejscu żołnierzami wojsk sojuszniczych.
Fundacja Świętego Mikołaja już od 20 lat pomaga dzieciom, łącząc działalność charytatywną, edukacyjną i naukową. Dzisiaj w Warszawie pod patronatem Małżonki Prezydenta odbył się finał konkursu „Solidarna Szkoła”. Następnie stypendyści, koordynatorzy, dyrektorzy szkół i przedstawiciele fundacji wzięli udział w spotkaniu z Pierwszą Damą.
W środę w Białymstoku Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w koncercie charytatywnym na rzecz rodzin funkcjonariuszy i żołnierzy pełniących służbę na wschodniej granicy.
– Środki zbierane na stypendia dla zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin (...) są znakiem międzyludzkiej solidarności i dowodem, że możemy na siebie wzajemnie liczyć i na sobie polegać – napisała Pierwsza Dama.
W Pałacu Prezydenckim gościli uczniowie Szkoły Podstawowej Niepublicznej nr 74 im. Bł. Honorata Koźmińskiego w Warszawie, z którymi spotkała się Pierwsza Dama.
Pierwsza Dama spotkała się z nowo mianowaną Dyrektor Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą, Justyną Kralisz. W rozmowie uczestniczył Minister Adam Kwiatkowski.
Po raz kolejny Małżonka Prezydenta spędziła Mikołajki ze społecznością Hospicjum dla Dzieci „Alma Spei”. 6 grudnia rozmawiała z mamą chorej Gabrysi, Prezes zarządu Fundacji oraz wolontariuszami.
Pierwsza Dama zachęca uczniów szkół polonijnych i polskich za granicą do udziału w II edycji Konkursu Recytatorskiego „Słowem–Polska”.
Agata Kornhauser–Duda złożyła wizytę w siedzibie Qatar Foundation, organizacji non profit wspierającej studentów w obszarze edukacji, badań, projektowania, technologii i innych. Wcześniej Pierwsza Dama uczestniczyła w śniadaniu wydanym przez Szejkę Jawahir bint Hamad Al Thani z okazji wizyty Małżonki Prezydenta RP.
Wolontariat to wyjątkowo szlachetny wyraz troski o wspólne dobro. Poświęcają Państwo swój czas, aby pomagać potrzebującym.
Z okazji jubileuszu Pańskich 65. urodzin prosimy o przyjęcie najserdeczniejszych życzeń.
Projekty szkolne, działalność polonijna i wychowanie młodych ludzi w dwóch kulturach były tematami spotkania Pierwszej Damy z przedstawicielami Szkoły Polskiej w Katarze.
Prezydent Andrzej Duda z Małżonką spotkali się z przedstawicielami polskiego i katarskiego biznesu. Prezydent zachęcał do inwestycji na polskim rynku oraz zwiększania polskiej obecności w Katarze.

Inicjatywy

Inicjatywy