Menu rozwijane

29 maja 2020
Rozmowa Pierwszej Damy z laureatami powiatowego konkursu „Jeder gegen Jeden” (1)
Rozmowa Pierwszej Damy z laureatami powiatowego konkursu „Jeder gegen Jeden” (2)
Rozmowa Pierwszej Damy z laureatami powiatowego konkursu „Jeder gegen Jeden” (3)
o1258871365.jpg
o472120183.jpg
o1670860547.jpg

Agata Kornhauser-Duda już od drugiej edycji powiatowego konkursu „Jeder gegen Jeden” promującego naukę języka niemieckiego wspiera jego uczestników. Dzisiaj rozmawiała z laureatami piątej odsłony wydarzenia organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stanisława Staszica w Żyrardowie.

W piątek Pierwsza Dama połączyła się zdalnie z młodzieżą, której pasją jest język niemiecki, ich nauczycielami i organizatorami konkursu. Dzisiaj uczniowie stanęli do pojedynku według formuły popularnego telewizyjnego programu „Jeden z Dziesięciu”, biorąc udział w V Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego. Inicjatywa skierowana do uczniów z powiatu żyrardowskiego z roku na rok cieszy się rosnącą popularnością, a jej celem jest rozwijanie zainteresowania kulturą krajów niemieckojęzycznych wśród dzieci i młodzieży, pogłębianie wiedzy i motywowanie uczniów do samodzielnej pracy.

Rozmowa Pierwszej Damy z laureatami konkursu „Jeder gegen Jeden” - zdjęcie w treści artykułu

Pierwsza Dama pogratulowała finalistom i laureatom ogromnego sukcesu. – Chcę Wam także bardzo serdecznie podziękować za to, że chcecie poszerzać swoją wiedzę i horyzonty – powiedziała, zwracając się do uczniów. Konkurs należy do wielu innowacyjnych metod pedagogicznych związanych z nauczaniem języka niemieckiego wprowadzonych w Szkole Podstawowej nr 3 w Żyrardowie. Inną z nich była lekcja języka niemieckiego z udziałem Pierwszej Damy w siedzibie szkoły dwa lata temu. Laureaci konkursu odwiedzali też Pałac Prezydencki.

Dzisiaj młodzi ludzie podzielili się z Małżonką Prezydenta przeżyciami z udziału w konkursie, który po raz pierwszy odbył się on-line, opowiedzieli o przygotowaniach i radości z Może Cię zainteresować Zdalne obchody Dnia Matki w Instytucie Matki i Dziecka osiągnięć. Młodzi ludzie zwracali uwagę na nową wiedzę, jaką zdobyli na temat krajów niemieckojęzycznych oraz obudzoną podczas nauki motywację do odwiedzenia tych państw oraz bliższego poznania ich mieszkańców i tamtejszej kultury.

– Wasza postawa jest bardzo odpowiedzialna, bo nauka języków obcych na pewno bardzo zaprocentuje Wam w przyszłości – zapewniła Pierwsza Dama. Zwróciła uwagę, że „w dobie ogromnych możliwości podejmowania studiów za granicą” nauka języków obcych jest bardzo ważna. – Poszerzanie wiedzy na temat innych krajów czy możliwość rozmowy z uczestnikami danego języka powoduje też, że uczymy się tolerancji wobec innych kultur i narodów – powiedziała.

Podczas rozmowy Agata Kornhauser-Duda wyraziła uznanie dla nauczycieli przygotowujących dzieci i młodzież do udziału w konkursie i szczególne działania w tym kierunku w trakcie pandemii. Do przedstawicieli władz lokalnych Pierwsza Dama zwróciła się z podziękowaniem za wsparcie i promocję przedsięwzięcia. (KS)