Piątek, 2 września 2016

Uczestnicy akcji „Lato z Polską” z wizytą u Pierwszej Damy

Agata Kornhauser-Duda przyjęła w Pałacu Prezydenckim ponad setkę dzieci i ich nauczycieli z Białorusi. Młodzi ludzie, z których każdy ma polskie korzenie i uczy się języka polskiego, przyjechali do Warszawy między innymi z Grodna, Mińska, Nowogródka i Porzecza.
 

Andżelika Borys, niegdyś wieloletnia przewodnicząca Związku Polaków na Białorusi, przedstawiła Pierwszej Damie gości i opowiedziała o inicjatywie „Lato z Polską”, w ramach której dzieci z Białorusi po raz pierwszy odwiedziły Pałac Prezydencki.

 

Goście Małżonki Prezydenta przyjechali do Pierwszej Damy z niespodzianką. Wszyscy zaprezentowali w Ogrodach Pałacu Prezydenckiego wzruszający program artystyczny, oparty na polskich utworach słownych i muzycznych.

 

Dzieci chętnie prezentowały swoją znajomość języka polskiego podczas rozmów z Pierwszą Damą. Agata Kornhauser-Duda pytała gości o wrażenia, jakie zabiorą do swych domów z Polski i o to, co najbardziej im się tutaj spodobało. Małżonka Prezydenta pogratulowała dzieciom i nauczycielom doskonałej znajomości języka, zachęcała, aby rozwijali swoje umiejętności, poznawali historię naszego kraju i dbali o tradycję poza granicami Polski. Na zakończenie spotkania Pierwsza Dama przekazała gościom i ich rodzinom pozdrowienia od Prezydenta RP oraz życzyła wszystkim sukcesów w nowym roku szkolnym.

 

Spotkanie zorganizowało Biuro do spraw Kontaktu z Polakami za Granicą.

 

Akcja „Lato z Polską” – powstała w 2009 roku z inicjatywy śp. Macieja Płażyńskiego, ówczesnego  prezesa Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” oraz  Andżeliki Borys, która wtedy była prezesem Związku Polaków na Białorusi. Ogólnokrajowa akcja, wspierana jest przez polskie samorządy. Podczas przyjazdów do Polski dzieci mogą doskonalić język polski, poznają historię oraz ważne i ciekawe miejsca w naszym kraju. 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.