Czwartek, 29 września 2016

„Zawsze Młodzi” u Pierwszej Damy

Pierwsza Dama spotkała się z Członkami Klubu Seniora „Zawsze Młodzi”, który prężnie działa w Morawicy. Goście Małżonki Prezydenta RP opowiedzieli o tym, jak zrodziła się oddolna inicjatywa mieszkańców, którzy – dzięki wsparciu władz gminy Morawica – wspólnie działają w Klubie Seniora.

 

- Udało nam się założyć klub, któremu nadaliśmy nazwę „Zawsze Młodzi”, bo młodość mierzy się duchem – podkreśla Zofia Godzisz, przewodnicząca morawickiego Klubu Seniora. Mimo że klub działa dopiero od roku, swoimi aktywnościami, energią i pomysłami przyciąga kolejne osoby.

 

- Kiedy zakładaliśmy klub, było nas szesnaścioro, teraz skupiamy blisko sześćdziesięciu członków. Nasze spotkania to przede wszystkim wymiana doświadczeń, rozmowa, wspólna aktywność fizyczna, w tym aerobik, zajęcia na basenie czy Nordic Walking, ale też wspólne wyjazdy, wycieczki i spotkania z ciekawymi ludźmi – powiedziała jedna z pań.


Wszyscy członkowie klubu bardzo chętnie angażują się w różnego rodzaju akcje charytatywne, są m.in. wolontariuszami „Szlachetnej Paczki”.

 

Zobacz także: Agata Kornhauser-Duda obejrzała zbiory Najmniejszego Muzeum Świata Agata Kornhaauser-Duda opowiedziała gościom o swojej wizycie w Najmniejszym Muzeum Świata, które powstało z inicjatywy Haliny Duczmal-Pacowskiej po tym, jak przeszła ona na emeryturę. Muzeum rozwija się i działa nieprzerwanie, dzięki zaangażowaniu, wytrwałości i wielkiej pasji dziś 93-letniej Założycielki.

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.