Środa, 5 października 2016

„Czytam, poznaję, myślę, więc jestem” w Złocieńcu

Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Szkołę Podstawową nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Złocieńcu, gdzie zachęcała uczniów do czytania w ramach projektu edukacyjnego „Czytam, poznaję, myślę, więc jestem”.

 

Pierwsza Dama przeczytała uczniom legendę o powstaniu Złocieńca z książki „Piętnastka powiatu drawskiego” autorstwa Jarosława Leszczełowskiego – absolwenta Szkoły Podstawowej nr 1 w Złocieńcu. Spotkanie było okazją do rozmowy o ulubionych książkach, języku polskim i wpływie czytania na rozwój osobisty zarówno w dzieciństwie, jak i w życiu dorosłym.

 

- Drogie dzieci, proszę pamiętajcie, że wspólne czytanie książek może być bardzo interesującym doświadczeniem. Zwykle czytamy sami dla siebie - po cichu lub w ogóle nie wypowiadając słów na głos, tymczasem słowa przeczytane na głos mają jeszcze większą moc, niemal czarodziejską. Książki wzbogacają świat, poszerzają horyzonty i są wspaniałym sposobem na spędzanie wolnego czasu – zarówno samemu, jak z rodzeństwem czy rodzicami – powiedziała Agata Kornhauser-Duda.

 

Małżonka Prezydenta RP  miała okazję obejrzeć inscenizację legendy o Złocieńcu, którą wystawili specjalnie dla Pierwszej Damy mali aktorzy. Na zakończenie wizyty w szkole uczniowie zaprosili Panią Prezydentową na festyn „Pożegnanie lata” zorganizowany przez rodziców, który – jak co roku – był okazją do integracji lokalnej społeczności.
 

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.