Czwartek, 15 października 2015

Przedstawicielka Polskiej Macierzy Szkolnej z wizytą u Pani Prezydentowej

Agata Kornhauser-Duda spotkała się z Aleksandrą Podhorodecką, Prezes Polskiej Macierzy Szkolnej, aby porozmawiać o wyzwaniach w systemie nauczania Polaków w Wielkiej Brytanii w ramach Szkół Sobotnich.

 

Aleksandra Podhorodecka podkreśliła znaczenie współpracy nauczycieli z rodzicami, wskazując, iż wspólne działania oparte na mowie w języku polskim, poszanowaniu narodowej tradycji i zwyczajów czy odwoływanie się do historii Polski najlepiej kształtują patriotyzm u dzieci. Pani Podhorodecka wskazała, że aktywności Szkół Sobotnich realizowane z rodzicami, budują wspólnotę Polaków żyjących poza granicami Ojczyzny, dlatego Polska Macierz Szkolna chętnie wspiera takie inicjatywy.

 

Pani Prezes przedstawiła Pierwszej Damie stan przygotowań nad podręcznikiem, który ma znacznie pomóc uczniom Szkół Sobotnich w przygotowaniach do „małej matury”. Zobacz także: Wizyta Pierwszej Damy w Wielkiej Brytanii

 

Rozmowa Małżonki Prezydenta RP z Aleksandrą Podhorodecką była kontynuacją spotkania ze środowiskiem nauczycieli i organizacji zajmujących się edukacją Polaków w Wielkiej Brytanii,  które odbyło się  w Ognisku Polskim w Londynie we wrześniu br.

 

Polska Macierz Szkolnajest organizacją, która wspiera polską edukację na terenie Wielkiej Brytanii poprzez pomoc w zakładaniu i prowadzeniu Polskich Szkół Sobotnich. Przygotowuje również konferencje i szkolenia metodyczne dla nauczycieli, prowadzi warsztaty przygotowawcze do egzaminów dla młodzieży, a także organizuje różnorodne inicjatywy integrujące środowisko młodej Polonii w Wielkiej Brytanii.

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.