Niedziela, 3 grudnia 2017

Małżonka Prezydenta RP wspiera Choinki Jedynki

Agata Kornhauser-Duda była gościem Polskiego Radia, gdzie po raz trzeci uczestniczyła w akcji Choinki Jedynki. - Przychodzę tu z prawdziwej potrzeby serca i chęci wsparcia podopiecznych Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko” oraz Fundacji im. Brata Alberta - powiedziała Pierwsza Dama, honorowa patronka wydarzenia. Cały dochód z licytacji prac wykonanych przez Przyjaciół radiowej Jedynki zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

 

Zobacz także: Pierwsza Dama: Te święta nas łączą i wyzwalają wiele dobra - Przychodzę tu z sercem na dłoni, także w sensie dosłownym, ponieważ przyniosłam na aukcję dar w formie serca - przyznała Pierwsza Dama opowiadając o przygotowanej przez siebie ozdobie choinkowej. Ośnieżony, świątecznie udekorowany dom w zimowym krajobrazie, Pierwsza Dama wykonała metodą decoupage’u. Na odwrocie umieściła życzenia dla osoby, która wylicytuje przedmiot. - Nasz skromny gest może tak wiele znaczyć i może sprawić, że magia świąt, które nas łączą i wyzwalają wiele dobra, obejmie wszystkich bez wyjątku - przekonywała Pierwsza Dama.  Agata Kornhauser-Duda, podobnie jak w ubiegłym roku, przygotowała jeszcze jeden dar. Duża bombka, przedstawiająca świątecznie ozdobioną choinkę, również trafi na aukcję, którą wspierają znani profesorowie, aktorzy, muzycy, plakaciści i dziennikarze.

 

- Mam szczerą nadzieję, że przygotowane przeze mnie prezenty umilą Państwu święta i będą ciekawym uzupełnieniem ozdób, które Państwo przygotowali w swoich domach - zaznaczyła Małżonka Prezydenta RP. Podziękowała Przyjaciołom radiowej Jedynki za wsparcie wydarzenia oraz poprosiła słuchaczy o zaangażowanie się w akcję Choinki Jedynki. - Uważam, że nie ma nic cenniejszego, niż prosty, bezinteresowny odruch pomocy bliźniemu. Bądźmy w te święta razem mimo wszystko - podsumowała Agata Kornhauser-Duda.

 

Prace Przyjaciół Radiowej Jedynki będzie można kupić podczas aukcji organizowanych w dniach 4-8 grudnia na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia. Wielki finał akcji odbędzie się w sobotę 9 grudnia. (KS)

 

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.