Czwartek, 26 kwietnia 2018

Spotkanie Małżonki Prezydenta z uczniami z Pasierbca

Agata Kornhauser-Duda spotkała się z uczniami ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Reymonta w Pasierbcu w województwie małopolskim. Wcześniej, w liście wysłanym do Pałacu Prezydenckiego, uczniowie siódmej klasy poprosili o możliwość poznania Pierwszej Damy i zwiedzenia siedziby głowy państwa.

 

Agata Kornhauser-Duda z radością opowiedziała o roli Pałacu Prezydenckiego obecnie, jak i historycznie, kiedy w latach 1768-1778 budynek został zaadaptowany na teatr, w którym swoją specjalną lożę miał król Stanisław August Poniatowski. Goście z dumą rekomendowali Pierwszej Damie swoją malowniczą wioskę, a działający przy szkole Dziecięcy Zespół Regionalny „Pasierbiocki’’ wystąpił z krótkim repertuarem. Zdobywający nagrody i wyróżnienia w wielu konkursach zespół liczy około pięćdziesięcioro członków od przedszkolaków po nastolatków, a w swoich programach artystycznych popularyzuje lokalne tradycje, obyczaje i tańce.

 

Pani Prezydentowa, dziękując młodym pasjonatom, wyraziła radość z kultywowania przez nich rodzimych zwyczajów. - Dzięki temu my, Polacy możemy być dumni z naszej pięknej kultury i wzmacniamy tym samym naszą tożsamość narodową - mówiła Agata Kornhauser-Duda.

 

Uczniowie podzielili się z Pierwszą Damą doświadczeniami  z działalności charytatywnej, w którą regularnie się angażują. Kiermasze i zbiórki, festiwal kolęd i wiele innych form aktywności dobroczynnej rozwija w młodych ludziach empatię, kształtuje poczucie odpowiedzialności za innych, a także integruje społeczność lokalną. (KS)

 

Serwis prezydent.pl używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.